Treść strony: IV Edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Kobiet ''Śladami Anny Wazówny''

W dniu 2 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się spotkanie inauguracyjne we związku z planowaną IV edycją Wyścigu Kolarskiego Kobiet „Śladami Anny Wazówny”. Jest to jedyna nie tylko w województwie, ale także kraju impreza kolarska dla kobiet, wpisana do kalendarza UCI. 

W spotkaniu na zaproszenie Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszka Gutowskiego i Wicestarosty Danuty Maleckiej uczestniczyli: przedstawiciele władz Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Miasta Golubia-Dobrzynia oraz Gminy Golub-Dobrzyń, organizatorzy wyścigu TKK Pacific Toruń, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezes Zamku Golubskiego oraz osoby, które wspierają realizację tak dużego przedsięwzięcia. 
     
Podczas spotkania podsumowano ubiegłoroczną edycje wyścigu, która została pozytywnie oceniona pod względem organizacyjnym, logistycznym i bezpieczeństwa oraz Omówiono plany związane z tegoroczną edycją. O popularności wyścigu kolarskiego kobiet świadczy fakt, że już na dzień dzisiejszy chęć udziału zapowiedziało 20 ekip z kraju i ze świata.
 
IV Edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Kobiet „Śladami Anny Wazówny” zaplanowana została na 28-30 lipca 2023 r.  Przed nami wiele sportowych emocji na najwyższym światowym poziomie i trzy dni zawodowego ścigania!

  • IMG_1798
  • IMG_1801
  • IMG_1817
  • IMG_1820