Treść strony: Uchodźcy

Uchodźcy

 • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

  SOLIDARNI Z UKRAINĄ

  2022.03.27

  W dniu 24 marca 2022 r. w miesięcznicę inwazji Rosji na Ukrainę o godz. 19:00 na Placu Tysiąclecia w Golubiu-Dobrzyniu odbył się apel wspierający Naród Ukraiński. W uroczystości udział wzięły trzy samorządy: Powiat Golubsko-Dobrzyński, Gmina Miasto Golub-Dobrzyń i Gmina Golub-Dobrzyń. Jesteśmy pełni podziwu odwagi i determinacji naszych sąsiadów zza wschodniej granicy -  narodu ukraińskiego. Kierujemy ku Ukrainie nasze wsparcie, myśli i życzenia, aby znów zapanował pokój.

 • Koordynatorzy ds. uchodźców w powiecie golubsko-dobrzyńskim

  Koordynatorzy ds. uchodźców w powiecie golubsko-dobrzyńskim

  2022.03.16

  W powiecie golubsko-dobrzyńskim i poszczególnych gminach naszego powiatu zostali powołani koordynatorzy ds. uchodźców z Ukrainy. 
  Jeśli chcą Państwo pomóc, a nie wiecie, jak to zrobić albo od czego zacząć – warto zacząć od kontaktu z koordynatorem w Państwa gminie.

 • Konsultacje psychologiczne w związku z sytuacją na Ukrainie

  2022.03.16

  Jeśli zaniepokoiło Cię zachowanie Twojego dziecka, które zmieniło się w związku z obecną sytuacją na Ukrainie, a także wynikającymi z tego wydarzeniami w naszym kraju, zachęcamy do konsultacji psychologicznych odbywających się w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Golubiu – Dobrzyniu przy ul. Żeromskiego 11.

 • Усі ми є споживачами | Wszyscy jesteśmy konsumentami | ПОРАДНИК | Poradnik

  2022.03.16

  UOKiK oraz 6 innych instytucji: Europejskie Centrum Konsumenckie, Komisja Nadzoru Finansowego, Rzecznik Finansowy, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Urząd Ochrony Danych Osobowych i Urząd Transportu Kolejowego przygotowały przydatne informacje dla gości z Ukrainy. Liczymy na to, że ułatwią one uchodźcom robienie zakupów, podróżowanie oraz korzystanie z usług w Polsce, a także innych krajach Unii Europejskiej. To bardzo ważne, ponieważ konsumenci w UE chronieni są na podstawie innych przepisów niż w Ukrainie, dlatego chcemy przybliżyć przybyszom z Ukrainy najważniejsze zagadnienia w praktyczny sposób.

 • Rynek pracy - pomoc dla obywateli Ukrainy

  2022.03.16

  Publiczne służby zatrudnienia w Polsce wspierają opuszczających swój kraj obywateli Ukrainy w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia na terenie Polski a także udzielają informacji na temat innego możliwego wsparcia.

 • Punkty informacyjno-doradcze dla obywateli Ukrainy

  2022.03.16

  Punkty informacyjno-doradcze dla obywateli Ukrainy, informacja prawna, pomoc psychologiczna, wsparcie w poszukiwaniu pracy i w sprawach bytowych ...

 • Komunikat związany z sytuacją na Ukrainie

  Komunikat związany z sytuacją na Ukrainie

  2022.03.04

  Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną. Tło wojenne oraz przemieszczanie się dużych grup uchodźców wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na problematykę przestępstw oraz przeciwdziałania postawom patologicznym czy niegodziwemu traktowaniu ludzi. W obliczu tych szczególnych zagrożeń należy skupić się przede wszystkim na grupie dzieci i kobiet mogących stosunkowo łatwo stać ofiarami przestępstwa handlu ludźmi.

 • INFORMACJA ZUS O POMOCY UCHODŹCOM Z UKRAINY

  2022.03.03

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Toruniu udziela pomocy uchodźcom z Ukrainy. I. W zakresie wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych: Jeśli osoba, która miała wypłacaną przez ZUS polską emeryturę lub rentę na rachunek w ukraińskim banku, znajdzie się na terytorium Polski i nie może z powodu wojny pobierać swojego świadczenia w Ukrainie, może zwrócić się o pomoc w sprawie zmiany rachunku do najbliższej placówki ZUS. Prośbę o przekazywanie świadczenia na rachunek w Polsce można też przesłać za pośrednictwem poczty - do Oddziału ZUS w Rzeszowie, na adres: Oddział ZUS w Rzeszowie Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych ul. Piłsudskiego 12 35-075 Rzeszów.

 • Informacja o miejscach zbiórek w powiecie golubsko-dobrzyńskim

  Informacja o miejscach zbiórek w powiecie golubsko-dobrzyńskim

  2022.03.01

  Osoby lub organizacje, które zechcą pomóc w przyjęciu uchodźców lub pomóc w inny sposób, prosimy o wypełnienie formularza na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl/ Prosimy o zapoznanie się z listą produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi). Bardzo prosimy o zbieranie rzeczy i przedmiotów tylko i wyłącznie z listy. Obowiązuje segregacja towarów, najlepiej kartony opisane wg. listy przykładowo " karton 1.1 ".