Aktualności

Stronicowanie

 • IV Charytatywny Marszobieg Mikołajkowy

  2023.11.29

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Charytatywnego Marszobiegu Mikołajkowego, który odbędzie się 6 grudnia 2023 roku w Kowalewie Pomorskim.  Jest to już IV edycja charytatywnego sportowego wydarzenia, w którym wystartować może każdy, kto wypełni kartę uczestnictwa oraz uiści wpisowe w wysokości 10 zł.

 • -

  50. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Przewodników

  2023.11.27

  W dniach 24-26 listopada br. na Zamku Golubskim odbył się 50. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Przewodników. I miejsce zdobył Pan Maciej Badowicz z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych im. Franciszka Mamuszki w Gdańsku (woj. pomorskie). II miejsce zajął Pan Adam Nosko z Kwidzyńskiego Centrum Kultury (woj. pomorskie).

 • -

  Chopin i Pieśni Polskie

  2023.11.27

  W niedzielę 26 listopada br., po mszy świętej w Kościele Rzymskokatolickim w Elgiszewie odbył się ostatni w tym roku koncert Festiwalu Muzyki Polskiej Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Wspólnie mogliśmy wysłuchać pieśni polskich i utworów Fryderyka Chopina zaprezentowanych przez wokalistę Sebastiana Rutkowskiego, wiolonczelistkę Ewę Witczak oraz pianistę Justynę Jakubowską.

 • -

  Koncert Piosenek Mieczysława Fogga w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni

  2023.11.27

  25 listopada br. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbyła się przedostatnia część Festiwalu Muzyki Polskiej Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Na scenie wystąpili: Jacek Pysiak – wokalista, Leszek Miliński – pianista oraz Krzysztof Sypek – kontrabasista po raz kolejny pięknie wykonując piosenki Mieczysława Fogga.

 • -

  Dzień Seniora w Golubiu-Dobrzyniu

  2023.11.27

  W dniu 25 listopada br. Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Danuta Malecka, na zaproszenie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu oraz jego Przewodniczącej Pani Weroniki Dec uczestniczyła w uroczystych obchodach Dnia Seniora. Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński w imieniu swoim, Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszka Gutowskiego

 • -

  Kadeci z Wazówny złożyli ślubowanie na sztandar szkoły

  2023.11.27

  24 listopad 2023 r. to szczególny dzień dla uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu - Dobrzyniu. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu kadeci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.
  Odznaczenia dla kadetów wręczyli: Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski, Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Danuta Malecka

 • Ogłoszenie o konsultacjach do prognozy oddziaływania na środowisko dla Strategii ZIT

  2023.11.24

  Zapraszamy mieszkańców i organizacje działające na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia do zapoznania się z dokumentem pn. "Prognoza oddziaływania na środowisko dla projektu dokumentu Strategii ZIT Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia" oraz do przekazania swoich spostrzeżeń i opinii w wyznaczonym terminie.

  Celem konsultacji jest poznanie opinii, zebranie uwag i propozycji zmian w zakresie zapisów Prognozy.

 • -

  Zabawa Andrzejkowa z Seniorami

  2023.11.24

  Dnia 23 listopada br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim Seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Kowalewie Pomorskim wspólnie spędzili czas w miłej atmosferze. Zabawa Andrzejkowa była idealną formą integracji dla Seniorów.

 • -

  Pasowanie na ucznia i przedszkolaka oraz otwarcie pracowni kompetencji cyfrowych w Zespole Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu

  2023.11.24

  Dnia 23 listopada br. odbyło się pasowanie na ucznia i przedszkolaka w Zespole Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu. Tę podniosłą uroczystość uświetnili swoim przybyciem Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Danuta Malecka, Skarbnik Powiatu Zbigniew Szyjkowski, Kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia Agnieszka Malon oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Golubiu-Dobrzyniu Pani Mariola Waszewska.

 • -

  Półfinał wojewódzki w unihokeju dla dziewcząt z rocznika 2011 i młodsi

  2023.11.23

  W dniu 23 listopada 2023 r. w Zespole Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie odbył się półfinał wojewódzki w unihokeju dla dziewcząt z rocznika 2011 i młodsi. Poczynania zawodniczek śledził Zastępca Wójta Gminy Zbójno Pan Tomasz Smoliński, którego mocny doping okazał się pomocny dla uczennic ze Szkoły Podstawowej w Rużu. Wsparcie kibiców oraz umiejętności sportowe pozwoliły drużynie pokonać konkurentki.

 • LXXVI sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji.

  2023.11.23

  Uprzejmie informuję, że w dniu 29 listopada 2023 r., godz. 14.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta odbędzie się LXXVI sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji.

 • -

  Spotkanie koordynujące prace nad projektem „EU-geniusz w świecie naukowych żywiołów”

  2023.11.23

  W dniu 22 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się spotkanie koordynatorów i realizatorów projektu „EU-geniusz w świecie naukowych żywiołów”, realizowanego w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli z 55 szkół podstawowych z terenu powiatu golubsko-dobrzyńskiego i toruńskiego.

 • -

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu golubsko-dobrzyńskiego ze stypendiami Prezesa Rady Ministrów

  2023.11.22

  W dniu 22 listopada br. w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy

 • -

  46. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Szkół Ponadpodstawowych

  2023.11.20

  W dniach 17-19 listopada br. na Zamku Golubskim odbył się 46. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Szkół Ponadpodstawowych. I miejsce zdobyła Zofia Radzicka z CKZiU w Brodnicy reprezentując Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. II miejsce zajęła Nikola Pieniążek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku (woj. podkarpackie).

 • -

  Powróćmy jak za dawnych lat - Koncert Piosenek Mieczysława Fogga

  2023.11.20

  17 listopada br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyła się kolejna część Festiwalu Muzyki Polskiej Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Na scenie wystąpili: Jacek Pysiak – wokalista, Leszek Miliński – pianista oraz Krzysztof Sypek - kontrabasista pięknie wykonując piosenki Mieczysława Fogga.

 • -

  4. rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej w Rużu oraz uroczystość oddania zmodernizowanego budynku szkoły

  2023.11.17

  Dnia 17 listopada br. Szkoła Podstawowa w Rużu świętowała 4. rocznicę nadania szkole imienia Ziemi Dobrzyńskiej, połączoną z uroczystością oddania zmodernizowanego budynku szkoły. Inwestycja zrealizowana była z udziałem środków zewnętrznych Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. 

 • -

  Toruński Klub Kolarski Pacific podsumował pracowity i owocny sezon 2023 !

  2023.11.17

  W dniu 16 listopada br. w siedzibie Cereal Partners Poland Toruń – PACIFIC odbyła się konferencja „Sport i biznes - Wspólny sukces” wraz z podsumowaniem działalności Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific.  Spotkanie prowadzili Pan Jarosław Szczepanowski – Prezes TKK „Pacific” oraz Pan Leszek Szyszkowski – Dyrektor Sportowy TKK „Pacific”. 

 • -

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w unihokeju dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 i młodsi

  2023.11.16

  W dniu 16 listopada 2023 r. w Zespole Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w unihokeju dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 i młodsi. W tym dniu w zmaganiach sportowych brały udział 4 zespoły dziewcząt oraz 4 zespoły chłopców. W grupie dziewcząt najlepsze okazały się reprezentantki Szkoły Podstawowej w Rużu, natomiast wśród chłopców uczniowie Zespołu Szkół w Działyniu.

 • -

  Narodowe Święto Niepodległości 2023

  2023.11.13

  W uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyli Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski, Sekretarz Powiatu Katarzyna Orłowska, Skarbnik Powiatu Zbigniew Szyjkowski oraz radni Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego.

 • -

  Konkurs Piosenek i Utworów Patriotycznych w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Kowalewie Pomorskim

  2023.11.13

  10 listopada 2023 r. w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Kowalewie Pomorskim odbył się Konkurs Piosenek i Utworów Patriotycznych, którego celem jest motywowanie oraz promocja uzdolnionych wokalistów i instrumentalistów uczących się w szkołach muzycznych I stopnia, a także krzewienie wartości patriotycznych i popularyzację tradycyjnych pieśni oraz utworów patriotycznych.

Stronicowanie