Aktualności

Stronicowanie

 • Piłka nożna powróciła do Wielgiego!

  2022.05.19

  W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wielgiem, po okresie dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, zostały wznowione rozgrywki piłkarskie w formule Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego. Tegoroczny turniej, który był jego piętnastą edycją, otworzyła Hanna Wiśniewska – dyrektor Ośrodka. Do rywalizacji przystąpili, oprócz drużyny gospodarzy, reprezentanci Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Chełmna i Radziejowa. Swoją obecnością imprezę uświetnili Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski, Vice Starosta Danuta Malecka, którzy objęli imprezę patronatem honorowym oraz Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska. Przybyli goście w ciepłych słowach powitali rywalizujących piłkarzy oraz życzyli im udanej sportowej rywalizacji.

 • Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w czwórboju lekkoatletycznym

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w czwórboju lekkoatletycznym

  2022.05.19

  W dniu 18 maja 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego dziewcząt i chłopców w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody sportowe miały miejsce na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim.

 • „WSTĄP DO DOBROWOLNEJ ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ” – PIKNIK WOJSKOWY

  „WSTĄP DO DOBROWOLNEJ ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ” – PIKNIK WOJSKOWY

  2022.05.18

  "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach w całej Polsce. Odwiedzający piknik  będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu jednostek wojskowych z Torunia, Brodnicy, Grudziądza, wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Torunia, Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Kujawia” z Kluby 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, obejrzeć występy uczniów z Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia z Golubia Dobrzynia oraz  artystów z Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

 • Rajd pieszy do Ruża

  Rajd pieszy do Ruża

  2022.05.13

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" serdecznie zaprasza na Rajd pieszy do Ruża o długości 14 km.
  Start: 21 maja 2022 r., godz. 9:00, ul. Plac 1000-lecia 22a, 87-400 Golub-Dobrzyń. Dla każdego uczestnika zapewniamy wodę i suchy prowiant na drogę, a na końcu trasy liczne atrakcje dla dzieci. Załóż wygodne buty, weź dobry humor i chodź z nami. Zapisy osobiście w biurze lub pod nr tel. 56 682 03 53 do 18 maja 2022 r.

 • Zapraszamy na drzwi otwarte oraz piknik rodzinny w powiatowych szkołach muzycznych

  Zapraszamy na drzwi otwarte oraz piknik rodzinny w powiatowych szkołach muzycznych

  2022.05.13

  Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Golubiu-Dobrzyniu oraz
  Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Kowalewie Pomorskim 
  serdecznie zapraszają 
  uczniów wraz z rodzicami 
  oraz wszystkich kandydatów
  chcących uczyć się w szkole muzycznej 
  na drzwi otwarte oraz piknik rodzinny:
  Piątek 20.05.2022 godz. 15:00 – teren przy szkole, 
  ul. Odrodzenia 7, 87-410 Kowalewo Pomorskie,
  Sobota 21.05.2022 godz. 14:00
  boisko szkolne, ul. PTTK 28 w Golubiu-Dobrzyniu 

 • Zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu

  Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu

  2022.05.13

  12 maja 2022 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Podczas uroczystości na ręce nowomianowanego nadbrygadiera Jacka Kaczmarka Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP złożono okolicznościową pamiątkę, medal, listy gratulacyjne i kwiaty od strażaków, samorządów z terenu powiatu golubsko-dobrzyńskiego oraz klasy mundurowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu.Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP przyznał nagrody wyróżniającym się funkcjonariuszom: st. kpt. Łukaszowi Buczkowi, mł. ogn Marcinowi Caparowi i st. str. Przemysławowi Jachowskiemu. Za wzorową postawę i nienaganną służbę: nagrodę Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego otrzymała st. kpt. Edyta Jabłońska, a nagrodę Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia - ­mł. kpt. Dariusz Kuciński.

 • 29. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni

  29. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni

  2022.05.13

  Niezwykłość muzyki Fryderyka Chopina i jej popularność na całym świecie stały się inspiracją do zorganizowania przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży. Konkurs odbywa się od 29 lat w Szafarni – miejscu, w którym nastoletni Fryderyk Chopin spędził dwukrotnie niezapomniane wakacje, a które do dziś przyciąga nowe pokolenia pianistów kochających muzykę Chopina.

 • -

  Integracyjny Turniej Sprawności Ruchowej ,,Pragnę zwyciężyć"

  2022.05.13

  W dniu 12 maja 2022 r. odbył się Integracyjny Turniej Sprawności Ruchowej ,,Pragnę zwyciężyć”. Ze względu na deszczową pogodę wydarzenie miało miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej znajdującej się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

 • -

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w Lekkoatletyce

  2022.05.12

  Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rok szkolny 2021/2022, w środę 11 maja 2022 r. o godz. 9:00 na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim mieszczącym się przy ul. Chopina 26 zostały przeprowadzone jednocześnie dwie imprezy sportowe, tj. Lekkoatletyka indywidualna dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2007-2008 w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Szkolna Liga Lekkoatletyczna rozgrywana dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2002 i młodsi w ramach rozgrywek Licealiady.

 • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

  2022.05.12

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania za codzienny trud w opiece nad pacjentami, wyrozumiałość, cierpliwość oraz troskę i poświęcenie jakim darzycie chorych. W tym wyjątkowym dniu życzymy Wam dużo optymizmu, radości, satysfakcji w życiu zawodowym jak i prywatnym oraz spełnienia wszystkich marzeń.

 • -

  ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY W GOLUBIU-DOBRZYNIU

  2022.05.11

  W dniu 10 maja 2022 r. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu obchodził uroczyście Światowy Dzień Inwalidy.

 • Zapraszamy osoby z Ukrainy do podjęcia zatrudnienia w naszym Szpitalu / Запрошуємо громадянУкраїни на вакантні посадив нашу лікарню

  Zapraszamy osoby z Ukrainy do podjęcia zatrudnienia w naszym Szpitalu / Запрошуємо громадянУкраїни на вакантні посадив нашу лікарню

  2022.05.10

  Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu przyjmie do pracy pielęgniarki z Ukrainy. 

   

 • Bydgoska Izba Administracji Skarbowej ponownie wśród najlepszych w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej

  2022.05.09

  Praca urzędów skarbowych z roku na rok się zmienia, dostosowujemy się do oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Wdrażamy kolejne e-usługi Krajowej Administracji Skarbowej, a popularność tej formy załatwiania spraw podatkowych cały czas rośnie. Do uruchomionego w ubiegłym roku e-Urzędu Skarbowego zalogowano się już ponad 70 mln razy. Priorytety KAS to nie tylko pobór podatków, ale też wsparcie podatników i rozwijanie dialogu z biznesem. Naszym klientom oferujemy partnerską współpracę m.in. w ramach Programu Współdziałania – powiedziała zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

 • Ogłoszenia o konkursach na stanowiska dyrektorów szkół

  2022.05.09

  Powiat Golubsko-Dobrzyński na podstawie art. 63 ust. 1 i 10 w związku z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 oraz z 2022 r. poz. 655) oraz art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 528 i 583) oraz § 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznego przedszkola, publicznej szkoły podstawowej, publicznej szkoły ponadpodstawowej lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1428) oraz § 3 ust. 1, § 6, § 12 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce (Dz. U. z 2021 r. poz. 1449) ogłasza konkursy:

  1) na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu
  2) na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu
  3) na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Wielgiem

 • Narodowy Dzień Zwycięstwa

  2022.05.08

  W 77. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie delegacja Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, wspólnie z przedstawicielami Miasta Golubia-Dobrzynia i Gminy Golub-Dobrzyń oddali hołd polskim żołnierzom i obywatelom, którzy stracili życie podczas największego konfliktu zbrojnego w historii świata.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA.

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

  2022.05.06

  W tym dniu w kościele katolickim wspomina się świętego Floriana, patrona zawodów związanych z ogniem, czyli właśnie strażaków, ale również hutników czy kominiarzy.

 • Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2009 i młodsi

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2009 i młodsi

  2022.05.06

  W dniu 5 maja 2022 r. na boisku typu orlik mieszczącym się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 8 w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2009 i młodsi.

 • VI Festiwal gitarowy na zamku

  VI Festiwal gitarowy na zamku

  2022.05.05

  Gitara jest jednym z najbardziej popularnych instrumentów. Mało kto jednak wie czym się różni gitara klasyczna od akustycznej, a jeszcze mniej osób słyszało na żywo gitarę klasyczna. Jest to instrument szczególny. Co prawda nie należy do najgłośniejszych, jednak rekompensuje to bogactwem brzmienia i barwą dźwięku. W lirycznych utworach ciepłem i szlachetnością koi uszy słuchaczy, żeby chwilę później zadziwić ich surowością hiszpańskich melodii. Stąd też narodził się pomysł zorganizowania Festiwalu Gitarowego, aby umożliwić szerszej publiczności kontakt z tym szczególnym instrumentem, a młodym adeptom dać szansę sprawdzenia swoich umiejętności.

 • "Wiosna w Dolinie Drwęcy" - majowy piknik na przystani

  "Wiosna w Dolinie Drwęcy" - majowy piknik na przystani

  2022.05.05

  Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" zaprasza na imprezę promocyjną LSR na lata 2014 -2020 oraz naborów pn. „Wiosna w Dolinie Drwęcy – majowy piknik na Przystani” w dniu 7 maja 2022 r. w godzinach od 14:00-20:00 na Przystani w Elgiszewie. W trakcie imprezy dostępne będą bezpłatnie animacje dla dzieci, gry i zabawy ruchowo-taneczne i konkurencje z animatorami "Szafa gra", bezpłatna zjeżdżalnia dmuchana i basen z kulkami. O godzinie 17.00 odbędzie się koncert zespołu "Niedzielni kierowcy".

 • Maturzyści pożegnali swoją szkołę

  Maturzyści pożegnali swoją szkołę

  2022.05.05

  W piątek 29 kwietnia szkolne mury Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim opuścili uczniowie klasy czwartej technikum logistycznego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych. Wyróżniający się w nauce oraz działaniach na rzecz szkoły i środowiska otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody książkowe. Z ogromnym wzruszeniem wszystkie swoje „szkolne dzieci” pożegnała wychowawczyni klasy Joanna Karwaszewska, a starosta Franciszek Gutowski życzył wszystkim powodzenia podczas egzaminów oraz sukcesów w dorosłym życiu.

Stronicowanie