• Prymusi Kujaw i Pomorza - logo

W dniu dzisiejszym opublikowana została lista uzdolnionych uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 otrzymają stypendia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. Spośród pięciuset przyznanych stypendiów, aż pięćdziesięciu pięciu stypendystów to uczniowie szkół Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, uczęszczający do Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu oraz Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim. Dzięki realizowanym przez Powiat Golubsko-Dobrzyński projektom ukierunkowanym na rozwój szkolnictwa zawodowego, z ogromną dumą i satysfakcją, możemy poinformować, że ponad 10% przyznanych stypendiów trafi do uczniów naszych szkół.

Warto zaznaczyć, że program adresowany jest do utalentowanych uczniów klas techników oraz branżowych szkół I stopnia w regionie. Środki z projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” mają pomóc w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów.

Marszałkowskie stypendia przyznawane są na 10 miesięcy w wysokości od 200 zł do 500 zł miesięcznie, a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę. 

Wszystkim wyróżnionym przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.