Aktualności

Stronicowanie

 • -

  Kolęda Seniorów w Kowalewie Pomorskim

  2024.02.02

  Na zaproszenie Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Kowalewie Pomorskim w Kolędzie Seniorów uczestniczył Radny Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Pan Roman Ratyński. Reprezentant Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszka Gutowskiego, Wicestarosty Golubsko-Dobrzyńskiego Danuty Maleckiej oraz Rady Powiatu wręczył seniorom bon upominkowy.

 • -

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w piłce siatkowej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 i młodsi

  2024.02.01

  W dniu 1 lutego 2024 r. w hali sportowej w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w piłce siatkowej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 i młodsi. W zmaganiach brały udział 2 zespoły dziewcząt i 2 zespoły chłopców. W grupie dziewcząt zwyciężyły uczennice z Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim, natomiast Mistrzami Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego zostali reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu. Drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy.

 • -

  Koncert Noworoczny Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kowalewie Pomorskim

  2024.02.01

  31 stycznia br. Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Kowalewie Pomorskim z dumą zaprezentowała niezwykły Koncert Noworoczny, który został zorganizowany przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kowalewie Pomorskim oraz Stowarzyszeniem Miłośników Kultury. Wydarzenie zgromadziło liczną grupę entuzjastów muzyki, miłośników sztuki oraz rodziców.

  Podczas koncertu, uczniowie i nauczyciele zaprezentowali niezapomniane wykonania utworów, ukazując swoje wszechstronne umiejętności i talent muzyczny. Artyści z różnych klas i grup wiekowych zaskoczyli publiczność swoim perfekcyjnym wykonaniem oraz emocjonalnym zaangażowaniem.

  Dyrektor Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kowalewie Pomorskim Pan Krzysztof Sypek wyraził dumę z osiągnięć uczniów, podkreślając znaczenie edukacji muzycznej w rozwijaniu talentów i kształtowaniu osobowości młodego pokolenia.

  Wśród publiczności w wydarzeniu uczestniczył Radny Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Pan Roman Ratyński, który w imieniu Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszka Gutowskiego, Wicestarosty Golubsko-Dobrzyńskiego Danuty Maleckiej oraz Rady Powiatu przekazał słodkości dla młodych artystów. W wydarzeniu uczestniczyli również Radni Powiatu Pani Barbara Jarmuła oraz Pan Tomasz Zwoliński. 

  (MG)

 • Komunikat Komisarza Wyborczego w Toruniu I z dnia 30 stycznia 2024r.

  Komunikat Komisarza Wyborczego w Toruniu I
  z dnia 30 stycznia 2024r.

  2024.01.31

  Zgodnie z art. 402 § 1 oraz art. 403 § 3 i 5 Kodeksu wyborczego zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego organizacji i zamiarze zgłaszania kandydatów w jednym województwie oraz zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców i zamiarze zgłaszania kandydatów w jednym województwie lub w gminie do 20 000 mieszkańców będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Toruniu I do dnia 12 lutego 2024 r. w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu, ul. Plac Teatralny 2 w dni robocze w godzinach od godz. 8:15 do godz. 16:15 oraz w sobotę 10 lutego br. od godz. 9:00 do godz. 14:00.

 • Tłok zaprasza na spotkanie informacyjne dot. grantów "Inicjuj z FIO 4.0"

  2024.01.31

  Możliwość zdobycia grantu w wysokości do 6.000 zł dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z patronem, do 5 tys. dla grup nieformalnych bez patrona oraz do 10.000 tysięcy dla młodych organizacji planujących działania określone w regulaminie jako priorytetowe strefy pożytku publicznego

 • -

  LXXIX sesja Rady Powiatu

  2024.01.31
  LXXIX sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, odbyła się 30 stycznia br. W czasie obrad radni przyjęli 6 uchwał, z których treścią można zapoznać się tutaj: https://powiatgolubsko-dobrzynski.esesja.pl/transmisje_z_obrad_rady (rejestr uchwał). Transmisja z obrad sesji Rady Powiatu znajduje się tutaj:  https://powiatgolubsko-dobrzynski.esesja.pl/transmisje_z_obrad_rady
   
 • -

  Miejski Obszar Funkcjonalny jednogłośnie przyjął Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

  2024.01.30

  W dniu 30 stycznia 2024 r. Starosta Golubsko-Dobrzyński i Wicestarosta Golubsko-Dobrzyńska Danuta Malecka uczestniczyli online w IX posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego i V posiedzeniu Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. 

 • -

  Kapsuła czasu w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Kowalewie Pomorskim wmurowana

  2024.01.29

  Inspiracją do przygotowania kapsuły czasu była realizacja inwestycji adaptacji budynku byłego Sądu Rejonowego w Kowalewie Pomorskim na potrzeby nowej siedziby Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kowalewie Pomorskim. Powiat Golubsko-Dobrzyński umieścił w kapsule czasu okolicznościowy list dla potomnych, fotografię Radnych Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego VI kadencji oraz gadżety promocyjne powiatu.

   

 • -

  Uroczyste przekazanie jednostkom OSP samochodów strażackich w Gminie Zbójno

  2024.01.29

  27 stycznia br. przy Zespole Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie odbyła się uroczystość przekazania jednostkom OSP samochodów strażackich, na której przekazano pojazd marki Ford Transit dla OSP Zbójno, Opel Vivaro dla OSP Sitno oraz Ford Turneo dla OSP Działyń. Podczas ceremonii symbolicznie przekazano klucze do nowych samochodów strażackich Prezesom poszczególnych jednostek OSP. 

 • -

  Wspieramy WOŚP

  2024.01.26

  Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski oraz Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński  Danuta Malecka przekazują dwa obrazy na licytację podczas zbiórki funduszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obrazy będzie można licytować podczas finału WOŚP 28 stycznia 2024 r. w Zespole Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Koncert Laureatów Międzyszkolnego Konkursu Kompozytorskiego „Moja inwencja”

  Koncert Laureatów Międzyszkolnego Konkursu Kompozytorskiego „Moja inwencja”

  2024.01.26

  25 stycznia br. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się Koncert Laureatów Międzyszkolnego Konkursu Kompozytorskiego „Moja inwencja”, którego organizatorem byli Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Golubiu-Dobrzyniu i Stowarzyszenie Miłośników Kultury przy współpracy Ośrodek Chopinowski w Szafarni.

 • -

  25-lecie Powiatu Brodnickiego

  2024.01.26

  Na zaproszenie Starosty Brodnickiego Piotra Boińskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu w Brodnicy Romana Pytlasińskiego w uroczystych obchodach 25-lecia Powiatu Brodnickiego uczestniczyła Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Danuta Malecka, która w imieniu swoim, Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszka Gutowskiego oraz Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przekazała życzenia i gratulacje

 • Program Upowszechniania Sportu Osób z Niepełnosprawnościami w 2024 r.

  2024.01.26

  Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków do Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 r. na którego realizację zaplanowano kwotę 30 mln zł.
  Głównym celem Programu jest tworzenie optymalnych warunków umożliwiających osobom niepełnosprawnym zwiększanie uczestnictwa w różnych formach aktywności sportowej, włączenie w głównym nurcie życia społecznego oraz wyrównywanie szans w dostępie do przestrzeni publicznej w obszarze sportu.
   

 • Otwarty konkurs na dofinansowanie zajęć sportowych dla uczniów - edycja 2024

  2024.01.26

  Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie zajęć sportowych dla uczniów ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.
  Zadania przewidziane do realizacji w ramach konkursu:
  1) zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać” – łączna kwota dofinansowania 17 mln zł,
  2) zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej – łączna kwota dofinansowania 11 mln zł.

 • -

  Debata społeczna pt. „Imprezy na drogach w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim w 2024 roku- Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”

  2024.01.25

  24 stycznia br. na Zamku Golubskim odbyła się debata społeczna pt. „Imprezy na drogach w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim w 2024 roku- Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”, której celem było uzyskanie informacji dotyczących zasad organizacji oraz warunków bezpieczeństwa przeprowadzania imprez na drogach w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim.

 • LXXIX sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji.

  2024.01.25

  Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że w dniu 30 stycznia 2024 r., godz. 14.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu odbędzie się LXXIX sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji. Zachęcamy do śledzenia przebiegu obrad sesji Rady Powiatu na stronie www.golub-dobrzyn.com.pl, w zakładce eSesja.

 • -

  Otwarcie ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie p.n.: „Remont drogi powiatowej nr 2134C Działyń – Klonowo”

  2024.01.25

  W dniu 24 stycznia 2024 r. nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie p.n.: „Remont drogi powiatowej nr 2134C Działyń – Klonowo”. Do zamawiającego wpłynęło 6 ofert. Najkorzystniejsza cenowo oferta wyniosła 3.688.775,85 zł z 60 miesięcznym okresem gwarancji. Informacje z otwarcia ofert znajdują się na stornie internetowej prowadzonego postępowania: 

 • Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu

  2024.01.24

  Do konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w § 3 ust. 1, § 6 lub § 12 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce (Dz. U. z 2023 r. poz. 2578)

 • -

  Konferencja „Szkolimy się na zawodowców – wsparcie szkolnictwa branżowego w powiecie golubsko-dobrzyńskim”

  2024.01.23

  23 stycznia br. w Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim odbyła się konferencja pt. „Szkolimy się na zawodowców – wsparcie szkolnictwa branżowego w powiecie golubsko-dobrzyńskim”. Było to podsumowanie trwającego od 1.10.2021 do 30.11.2023 r. projektu, do którego głównych założeń należało zwiększenie konkurencyjności uczniów na rynku pracy, doposażenie szkolnych pracowni oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli.

 • -

  161. rocznica wybuchu powstania styczniowego

  2024.01.22

  Dzisiaj, 22 stycznia obchodzimy 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, jednego z najważniejszych momentów w historii Polski, kiedy to mieszkańcy kraju zdecydowali się stanąć w obronie swojej niepodległości. Z tej okazji Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Danuta Malecka, Sekretarz Powiatu Katarzyna Orłowska oraz Skarbnik Powiatu Zbigniew Szyjkowski 

Stronicowanie