Treść strony: 31. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni

  • plakat (1)

   W imieniu Organizatorów zachęcamy do uczestnictwa w 31. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, który zaplanowany jest w dniach 22-26 maja 2024 r. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Tegoroczny konkurs nabiera szczególnego znaczenia z racji 200. rocznicy pierwszego przyjazdu młodego Fryderyka Chopina do Szafarni. 
   Koncert inauguracyjny zaplanowany jest 22 maja 2024 r. od godziny 18:30, na Zamku Golubskim, wystąpi jeden z jurorów tegorocznego konkursu – Zbigniew Raubo z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w składzie: Magdalena Kling – Fender (skrzypce I), Adam Mokrus (skrzypce II), Elżbieta Mrożek – Loska (altówka) Robert Fender (wiolonczela).
   Od 23 do 25 maja w Ośrodku Chopinowskim od godziny 9:00 będą odbywały się przesłuchania konkursowe, w których uczestnicy będą rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: do 10, do 13 i do 16 roku życia. 
   Uroczystym zakończeniem Konkursu będzie plenerowy koncert laureatów, który odbędzie się 26 maja o godzinie 12:00. Podczas koncertu zostaną ogłoszone wyniki zmagań konkursowych, a nagrodzeni uczestnicy wykonają wybrane przez jury utwory.
   Wzorem lat ubiegłych wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Wszystkich, którzy nie mogą być obecni w tym czasie w Szafarni, zachęcamy do skorzystania z tej formy śledzenia konkursu. 
   Szczegółowe informacje na www.szafarnia.art.pl

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  KT