Treść strony: 15 marca Światowy Dzień Konsumenta

  • Screenshot 2024-03-14 at 10-15-16 baner-1960x1080.png (obraz PNG 1960×1080 pikseli) — Skala (83%)

Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!

15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta i Europejski Dzień Konsumenta z tej okazji Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął kampanię pod nazwą „Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!”, która ostrzega przed fałszywymi inwestycjami.
 
Każdy z nas może paść ofiarą cyberoszustów. Każdy z nas może być kuszony reklamami zyskownych inwestycji bez ryzyka w waluty, kryptoaktywa, weksle, akcje lub obligacje. Znane i lubiane twarze, bezprawnie wykorzystywane, uwiarygadniają fałszywy przekaz i działają jak magnes. Superokazja? Jeden klik i zysk w mig? Możesz wszystko stracić! Oszustwa inwestycyjne online są jednym z najszybciej rozwijających się rodzajów cyberprzestępstw, generującym milionowe straty i dotyczącym tysięcy ofiar. Cyberoszuści nie ustępują –
w zależności od trendów tworzą nowe sposoby wyłudzania środków finansowych, doskonalą chwyty socjotechnicze i pułapki.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie https://uokik.gov.pl/odliczamy-swiatowy-dzien-konsumenta.
 
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Golubiu-Dobrzyniu

Nie każdy mieszkaniec Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego wie, że w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu działa Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Rzecznik na co dzień zajmuje się rozpatrywaniem spraw konsumenckich, udzielaniem bezpłatnych porad i informacji prawnych w zakresie ochrony interesów konsumentów, a także pomaga w rozwiązywaniu sporów konsumenckich z przedsiębiorcami. Z nieodpłatnej pomocy rzecznika w zakresie porady prawnej lub interwencji do przedsiębiorcy w przypadku naruszenia praw konsumenta może skorzystać każdy mieszkaniec Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego będący konsumentem.

Światowy Dzień Konsumenta to święto każdego z nas, dlatego z tej okazji życzę wszystkim rozsądnych decyzji, świadomych i bezpiecznych transakcji oraz radości z dokonywanych zakupów, a na swojej drodze spotykania tylko życzliwych i odpowiedzialnych przedsiębiorców.

Kinga Pasternak 
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Golubiu-Dobrzyniu
 
Szczegółowe informacje na temat pracy Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Golubiu-Dobrzyniu dostępne są na stronie: https://www.bip.golub-dobrzyn.com.pl/325,powiatowy-rzecznik-konsumentow.

Dane kontaktowe:
tel.: 56 683 53 80/81 wewnętrzny 47
e-mail: rzecznik@bip.golub-dobrzyn.com.pl
(KP)