Treść strony: Szafarskie Talenty

  • Szafarskie Talenty

Serdecznie zapraszamy na koncert zatytułowany „Szafarskie Talenty”, który odbędzie się 10 lutego w sobotę o godzinie 15:00 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.
 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Koncert to podsumowanie pracy dwóch grup działających w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni; “Rytmika u Fryderyka” i Zespołu Wokalnego, którzy zaprezentują swoje umiejętności wokalne i ruchowe. Na szafarskiej scenie swoimi umiejętnościami muzycznymi podzielą się młodzi mieszkańcy okolicznych miejscowości grający na instrumentach.

Wydarzenie daje możliwość młodym wykonawcą z okolicy zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością.
 
Zajęcia „Rytmika u Fryderyka” są prowadzone od kilku lat przez Ośrodek Chopinowski. Ich zadaniem jest nauka dzieci wyczuwania i słyszenia rytmu, a także świadomego przeżywania muzyki. Zarówno muzyka, ruch, jak i taniec mają działanie terapeutyczne oraz relaksacyjne, jak również pozwalają dzieciom wyrazić siebie poprzez zapoznanie się z różnymi gatunkami muzyki. Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

Zajęcia Wokalne organizowane są dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć uczą się operowania swoim głosem, poznają tajniki śpiewu oraz wyczucia rytmu. Ich celem jest doskonalenie nabytych umiejętności.