19 listopada o godzinie 17.00  w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się nastrojowy koncert Muzyka przy świecach, w którym wystąpią solistka Anna Łęcka i organista Marcin Łęcki.

Podczas tego wieczoru publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory, w których wzajemnie dopełniają się śpiew i dźwięk organów. Specjalnie z tej okazji na scenie Ośrodka stanie pozytyw organowy, czyli mniejsza, przenośna wersja organów, dawniej używana w kaplicach, małych kościołach, salach i w zamożniejszych domach. Instrument ten pozwoli słuchaczom przenieść się w muzyczną przeszłość, do epoki baroku. W wykonaniu artystów zabrzmią utwory kompozytorów z XVII-XVIII wieku: Jana Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehudego, Johna Stanley’a, Johanna Gottfrieda Walthera.

Dzieła dawnych mistrzów zaprezentuje muzyczne małżeństwo: Anna Łęcka - absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie śpiewu solowego oraz Marcin Łęcki  - koncertujący organista i nauczyciel gry na organach w Toruńskim Diecezjalnym Studium Organistowskim. Oboje od wielu lat realizują wspólne pasje i występują na międzynarodowych festiwalach muzyki organowej i kameralnej.

Serdecznie zapraszamy na koncert z muzyką barokową przy świecach.

 

Więcej informacji na https://szafarnia.art.pl/muzyka-przy-swiecach/

Cena biletów 20/15 zł

Rezerwacje Tel. 56 682-79-30 / e-mail: osrodek@szafarnia.art.pl

  • MUZYKA PRZY ŚWIECACH
baner toplayer
Skrócony czas pracy