Treść strony: PIKNIK Z PRODUKTEM POLSKIM - BITWA REGIONÓW

Zapraszamy mieszkańców powiatu golubsko-dobrzyńskiego do udziału w Pikniku z Produktem Polskim, który odbędzie się w sobotę 30 lipca 2022 r. na Zamku Golubskim.

Podczas Pikniku odbędzie się I etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnegopod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do udziału w VII edycji konkursu zgłosiło się 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu golubsko-dobrzyńskiego: KGW Radomin, KGWKiełpiny, KGWSierakowo,KGW klonowo, KGWDziałyń, KGWRętwiny, KGWMariany, KGWFrydrychowo,KGW Sokołowo,KGW Wrocki.

Podczas konkursu Panie przygotowują i prezentują tradycyjne potrawy regionalne charakterystyczne dla regionu działania KGW. Komisja konkursowa, w której skład wchodzi lokalny ekspert kulinarny, ocenia potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym i przyznaje im odpowiednią punktację. W ten sposób Koła Gospodyń Wiejskich zajmują miejsca w rankingu wojewódzkim. Do półfinału przechodzi maksymalnie 10 zespołów z danego województwa, które zdobyły największą liczbę punktów.  

 

godz. 13.00 - rozpoczęcie pikniku: konkursy oraz wesołe miasteczko dla dzieci,  stoiska, mała gastronomia

godz. 14.30 – wręczenie nagród zawodniczkom Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Śladami Królewny Anny Wazówny

godz. 15.00 – oficjalne rozpoczęcie Konkurs Bitwa Regionów

godz. 15.30 – występ zespołu M-Power

godz. 16.30 – ogłoszenie wyników konkursu Bitwa regionów

 

Więcej informacji na stronie https://bitwaregionow.pl/

 

(MC)

  • KGW_1460-x-616_Bitwa-Regionow_ogolny_1v2-1460x601
  • Godz. 13 00 - Zamek Golubski (1)