Osoby, firmy, instytucje i organizacje zostały wyróżnione Nagrodą BohaterON 2021 im. Powstańców Warszawskich. Tegoroczna gala odbyła się 25 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie.
 
Kapituła BohaterON nominowała Szymona Wiśniewskiego - nauczyciela historii w Zespole Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu za przybliżanie uczniom i miejscowej społeczności historii lokalnej oraz za prowadzenie profilu poświęconego Ziemii Pogranicza, a także kanału na platformie YouTube o nazwie Urywki historii. 

Do konkursu zostało zgłoszonych we wszystkich kategoriach 300 osób lub instytucji i organizacji. W kategorii nauczyciel zgłoszeń było ponad 100. Kapitula wybrała 5 osób a tylko 3 otrzymały statutetki plus nagrodę publiczności - internatów.

Laureatów wybrała Kapituła Nagrody składająca się z powstańców warszawskich, przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych oraz ambasadorów VI edycji kampanii "BohaterON – włącz historię!". Gremium przewodniczył wicepremier Piotr Gliński.

Udział w wyborze laureatów mieli również internauci, którzy od 15 września do 15 października głosowali na swojego faworyta do wyróżnienia poprzez stronę www.bohateron.pl/bohaterony-2021/zaglosuj/. Nominowani, którzy otrzymali najwięcej głosów w swojej kategorii, otrzymali Złote BohaterON-y Publiczności.

Gali towarzyszyło widowisko muzyczne „Miłość bez jutra” w reżyserii Haliny Przebindy. Artyści zaśpiewali m.in utwory o miłości, również na podstawie wierszy autorstwa poetów z Powstania Warszawskiego. Aranżacje przygotował Michał Grott, a o oprawę muzyczną zadbał zespół Grott Orkiestra.

Współorganizatorem koncertu było Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie objął Patronatem Narodowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

W dniu 28 października 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się spotkanie, podczas którego Starosta Golubsko-Dobrzyński Pan Franciszek Gutowski, Wicestarosta Pani Danuta Malecka oraz Sekretarz Powiatu Pani Katarzyna Orłowska złożyli słowa uznania i gratulacje z tytułu zdobytego wyróżnienia w związku z uhonorowaniem Pana Szymona Wiśniewskiego BohaterONem im. Powstańców Warszawskich w kategorii nauczyciel.
W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu Pani Agnieszka Brzostowska.

Pan Szymon Wiśniewski jest nauczycielem historii w Zespole Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, do czerwca 2021 r. członek kadry pedagogicznej kujawsko-pomorskiej e-szkoły, która powstała po wybuchu pandemii. Lokalny patriota, który miłość do ojczyzny stara się wzbudzić w młodszych pokoleniach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(APa)

 

  • fot. SP