Wakacje z Chopinem

Laureaci 28. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni

Pozostały już tylko trzy koncerty do zakończenia naszego tegorocznego cyklu „Wakacje z Chopinem”. W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia o godzinie 12:15 wysłuchamy trzech młodych artystów, laureatów tegorocznego szafarskiego konkursu pianistycznego.

Alicja Borkowska urodziła się 23.06.2011 w Warszawie. Jest uczennica dr Joanny Świtlik w III klasie ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Laureatka II miejsca na 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni.

Eryk Koszela urodził się 11 października 2006 r. w Rzeszowie. Grę na fortepianie rozpoczął pod kierunkiem mgr Anny Jureczko w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara. Po pięciu latach został uczniem prof. Olgi Łazarskiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, gdzie kontynuuje naukę do dnia dzisiejszego. Na 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni otrzymał ex aequo III nagrodę w III grupie wiekowej.

Yehuda Prokopowicz urodził się 16 listopada 2005 r. nad morzem w szpitalu chasydów polskich w Natanii. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat u swojej siostry Veroniki Prokopowicz, uczennicy prof. Eitana Globersona. Gdy Yehuda ukończył 6 lat przyjechał do Polski. Od 2019 r. jest uczniem u prof. Stefana Wojtasa w Państwowej Szkole Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Na 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni otrzymał ex aequo III nagrodę w III grupie wiekowej.

W programie koncertu znalazły się utwory, które laureaci wykonali podczas swoich konkursowych wystąpień, m. in. Nokturn fis-moll op. 48 nr 2, Walc As-dur op. 34 nr 1 Fryderyka Chopina, czy Parafraza koncertowa na temat opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego Ferenca Liszta.

Bilety w cenie 10 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682 79 30). Liczba miejsc ograniczona.

 

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  • koncert w Szafarni