Słodka pomoc dla Laury

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim zaangażowali się w pomoc charytatywną dla kilkumiesięczne Laury Humięckiej. Dziewczynka dzielnie walczy z wieloma schorzeniami i wymaga lekarskich konsultacji, leczenia oraz codziennej rehabilitacji. Jej rodziców nie stać na pokrycie wszystkich wydatków, dlatego zainicjowali zbiórkę na portalu siepomaga.pl . Tata Laury – Przemysław Humięcki -  jest absolwentem kowalewskiej szkoły, dlatego obecni uczniowie bez wahania przyłączyli się do akcji pomocy. Na Tłusty Czwartek upiekli niemal czterysta pączków. Całkowity dochód z ich sprzedaży – około dwa tysiące złotych – zasili konto wpierające leczenie Laury.

Do akcji włączyli się także pracownicy Urzędu Miasta Kowalewo Pomorskie razem z burmistrzem Jackiem Żurawskim, pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim (kupując pączki) oraz firma Gra-Mar (ofiarowując pieniądze na zakup produktów do upieczenia pączków).

Pierwsza tura pysznych pączków dotarła do odbiorców już w środę 10 lutego. W czwartek od rana  kolejni odbiorcy pojawiali się w szkolnej pracowni gastronomicznej po kartoniki wypełnione słodkościami. Pączki pojechały przesyłką kurierska nawet do Olsztyna.

- Nasi uczniowie solidnie się napracowali, aby przygotować tyle smakowitych słodkości – mówi Ewa Szewczyk, pedagog szkolna oraz koordynatorka akcji. - Nad całym procesem produkcji i przygotowania pączków dla odbiorców czuwały nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Longina Borkowicz, Marta Malinowska i Magdalena Paczkowska. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i cukierniczy kunszt – podkreśla Ewa Szewczyk.

- Z całego serca mała Laura oraz ja wraz z mężem dziękujemy bardzo za cudowny gest z Waszej strony. Jesteśmy bardzo wzruszeni – napisała do organizatorów mama dziewczynki Ewelina Humięcka.

Warto podkreślić jeszcze raz, że słodka akcja miała charakter charytatywny i całkowity dochód zasili konto na pomoc w leczeniu małej Laury Humięckiej https://www.siepomaga.pl/laura-humiecka Zbiórka na portalu nadal trwa, każda wpłata może pomóc w powrocie dziecka do zdrowia.

  • Akcja "pączek dla Laury"