Przypominamy, że proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). W kolejnych etapach szczepieni będą:

  • etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
  • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
  • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.
    W poniższym linku znajduje się mapa z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana.

Na chwilę obecną w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim zostały zarejestrowane następujące punkty szczepień:

  1. NASZ MEDYK - Lekarze - Klonowski, Krupa i Łęcki Spółka Partnerska, ul. Szosa Rypińska 4a, 87-400 Golub-Dobrzyń
  2. Danuta Brzoskowska Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ,,MÓJ MEDYK'', Zbójno 149, 87-645 Zbójno
  3. TOMASZ TOMASZEWSKI PRYWATNA PRAKTYKA LEKARSKA, Pl. Wolności 3a, 87-410 Kowalewo Pomorskie
  4. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "NAD DRWĘCĄ" Ciesielski Tomasz, Ciechocin 170, 87-408 Ciechocin

Link: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/kujawsko-pomorskie