Treść strony: Koronawirus - aktualności

Koronawirus - aktualności

Stronicowanie

 • Sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, zgłoś to UOKiK

  Sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, zgłoś to UOKiK

  2020.03.25

  UOKiK stale monitoruje rynek i analizuje informacje zebrane od konsumentów i przedsiębiorców. W ramach prac nad specustawą urząd przygotował również pakiet rozwiązań prawnych umożliwiających interwencję w przypadku stosowania przez sklepy nieuczciwych i wygórowanych cen na sprzedawane towary. Jeśli sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, zgłoś to UOKiK na adres monitoring@uokik.gov.pl lub pod nr 801 440 220, 22 290 89 16. UOKiK stale monitoruje rynek i analizuje informacje zebrane od konsumentów i przedsiębiorców. W ramach prac nad specustawą urząd przygotował również pakiet rozwiązań prawnych umożliwiających interwencję w przypadku stosowania przez sklepy nieuczciwych i wygórowanych cen na sprzedawane towary.

 • Aplikacja "Kwarantanna domowa"

  Aplikacja "Kwarantanna domowa"

  2020.03.25

  WYSŁANIE ZDJĘCIA ZAMIAST WIZYTY POLICJANTÓW! JESTEŚ OBJĘTY KWARANTANNĄ DOMOWĄ? ZAINSTALUJ NA SWOIM TELEFONIE SPECJALNĄ APLIKACJĘ MINISTERSTWA CYFRYZACJI. Jak to działa? Wszystkie osoby objęte kwarantanną dostają SMSa zachęcającego do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. WAŻNE! Aktywuj aplikację w miejscu odbywania kwarantanny, po odebraniu SMSa. Otrzymanie wiadomości to znak, że Twoje dane pojawiły się w bazie. System jest połączony z bazą numerów telefonów osób, które zostały objęte kwarantanną. WAŻNE! Nie ma możliwości, by z aplikacji korzystały osoby nieobjęte kwarantanną.

 • Bezpłatna pomocy psychologicznej dla osób z całego kraju w związku z pandemią koronawirusa

  Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób z całego kraju w związku z pandemią koronawirusa

  2020.03.24

  W związku z panującą  epidemią koronowirusa,  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Golubiu-Dobrzyniu przekazuje listę psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, którzy udzielą bezpłatnej pomocy psychologicznej  osobom  z całego kraju.

  Pomoc dostępna jest dla wszystkich osób. Aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji prosimy:

  1. Wybrać terapeutę;

  2. Sprawdzić dzień i godzinę kiedy jest on do dyspozycji;

  3. Wysłać sms z prośbą o umówienie się;

  4. Uzyskać potwierdzenie.

 • Ponowna prośba o ograniczenie wizyt w urzędzie

  Ponowna prośba o ograniczenie wizyt w urzędzie

  2020.03.24

  W związku z ogłoszeniem na obszarze kraju stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania, podtrzymujemy naszą prośbę o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu wyłącznie do niezbędnego minimum. Swoje sprawy prosimy załatwiać poprzez: - Internet za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej www.epuap.gov.pl lub www.obywatel.gov.pl przy użyciu profilu zaufanego, - pocztą elektroniczną na adres e-mail główny Starostwa Powiatowego: powiat@golub-dobrzyn.com.pl lub adresy e-mailowe merytorycznych wydziałów Starostwa Powiatowego. Zamiar złożenia wniosku w sprawach pilnych do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg  prosimy uzgadniać telefonicznie.

 • Komunikat Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego

  Komunikat Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego z dnia 23 marca 2020 r. godz. 13:15 dotyczący sytuacji epidemiologicznej

  2020.03.23

  Na obecną chwilę sytuacja epidemiologiczna przedstawia się następująco: - potwierdzono 1 zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 (kwarantanna domowa poza powiatem golubsko-dobrzyńskim), - liczba osób poddanych kwarantanną ogółem- 127 - liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym- 97. Osoby objęte kwarantanną domową będą poddawane kontroli obecności w wyznaczonym miejscu bez względu na porę. Opuszczanie miejsc kwarantanny jest zakazane. Wobec naruszających ten obowiązek będą wyciągane konsekwencje. Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemią ponownie apeluję o zachowanie rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględne stosowanie się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 • Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

  Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

  2020.03.23

  Zaleca się: 1) Zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 metra), promować zatwierdzanie spraw przez internet. 2) Promować regularne i dokładne mycie rąk przez osoby przebywające w miejscach użyteczności publicznej: wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%). 3) Upewnić się, że osoby przebywające w miejscach użyteczności publicznej mają dostęp do miejsc, w których mogą myć ręce mydłem i wodą. 4) Umieścić dozowniki z płynem odkażającym w widocznych miejscach, w miejscu pracy i upewnić się, że dozowniki te są regularnie napełniane. 5) Wywiesić w widocznym miejsc informacje jak skutecznie myć ręce.

 • Wprowadzono stan epidemii w kraju

  Wprowadzono stan epidemii w kraju

  2020.03.23

  20 marca 2020 r. zostało wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu epidemii. Łukasz Szumowski podkreślił, że decyzja ta "jest trudna, ale pozwoli ratować ludzkie życie". Oznacza także wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Minister zdrowia Łukasz Szumowski 20 marca 2020 r. ogłosił decyzję o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce. Podjęta została m.in. decyzja o tymczasowym przywróceniu granic, które były wewnętrznymi granicami unii europejskiej. - Wszyscy Polacy, którzy wrócą do Polski, będą poddani kwarantannie domowej - mówił. Wprowadzony zostanie zakaz wjazdu do kraju cudzoziemców. - Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów. Nie ma żadnych podstaw, ani obaw, aby zabrakło nam żywności, bo Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie - zapewnił premier.

 • Informacja o zawieszeniu niektórych kursów

  Informacja o zawieszeniu niektórych kursów przez Spółkę Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A.

  2020.03.19

  Działając w imieniu Spółki Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. (dalej Spółka) z siedzibą we Włocławku informuję, że na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 ustawy z dnia 15 listopada 1984 roku Prawo przewozowe Spółka od dnia 19 marca 2020 roku do dnia 25 marca 2020 roku ogranicza wykonywanie przewozu w ramach regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym poprzez zawieszenie wykonywania kursów na niżej wymienionych liniach komunikacyjnych. Przyczyną ograniczenia przewozów jest ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju spowodowanego rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirus SARS-Cov-2, oraz troska o zdrowie pasażerek i pasażerów oraz pracowników Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego S.A.

 • KOMUNIKAT STAROSTY GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO

  Komunikat Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego z dnia 19 marca 2020 r. godz. 10:00 dotyczący sytuacji epidemiologicznej

  2020.03.19

  Informuję, że na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego nie stwierdzono dotychczas przypadku osoby zakażonej koronawirusem SARS CoV-2. Na obecną chwilę sytuacja epidemiologiczna przedstawia się następująco: 1. Osoby objęte kwarantanną – 30, 2. Osoby objęte nadzorem epidemiologicznym - 50

  Osoby objęte kwarantanną domową będą poddawane kontroli obecności w wyznaczonym miejscu bez względu na porę. Opuszczanie miejsc kwarantanny jest zakazane. Wobec naruszających ten obowiązek będą wyciągane konsekwencje.

  Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemią ponownie apeluję o zachowanie rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględne stosowanie się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 • Apel Zespołów Ratownictwa Medycznego

  Apel Zespołów Ratownictwa Medycznego

  2020.03.18

  Ratownicy Medyczni, pracujący w Zespołach Ratownictwa Medycznego mają do Państwa apel, by podczas udzielania pomocy medycznej nie ukrywać faktu pobytu w krajach, gdzie występuje korona-wirus (COVID-19) i kontaktu z osobami zarażonymi albo przebywającymi na kwarantannie. Ukrywanie faktów i kłamstwa mogą doprowadzić do sytuacji, w której udzielający pomocy ratownicy zostaną wyłączeni z dyżuru w celu przebadania lub objęcia ich i ambulansu kwarantanną. W rezultacie, z powodu braków w obsadzie oraz braku „jeżdżących” ambulansów, stacje pogotowia mogą nawet zostać zawieszone na jakiś czas - apelują ratownicy.

 • XXIII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji

  XXIII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji

  2020.03.18

  Uprzejmie informuję, że w dniu 25 marca 2020 r., godz. 15.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego odbędzie się XXIII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji. W związku z zagrożeniem epidemicznym i dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, sesja odbędzie się bez udziału gości i publiczności.

  Zainteresowani mogą śledzić przebieg obrad sesji Rady Powiatu na stronie www.golub-dobrzyn.com.pl, w zakładce eSesja.

 • gov.pl/zdalnelekcje

  Lekcje z internetu – rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

  2020.03.17

  Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

 • Premier: ograniczyć do minimum konieczność pojawiania się klientów w urzędach

  Premier: ograniczyć do minimum konieczność pojawiania się klientów w urzędach

  2020.03.17

  Do minimum ograniczyć konieczność osobistego pojawiania się klientów w urzędach - to zalecenie premiera Mateusza Morawieckiego po poniedziałkowym posiedzeniu sztabu kryzysowego. Premier mówi też o konieczności dostosowania infrastruktury medycznej do większej liczby zachorowań. Premier wydał też zalecenie, by we wszystkich możliwych urzędach wprowadzić procedury, które ograniczą do absolutnego minimum konieczność pojawiania się klientów osobiście oraz aby zwiększyć możliwość realizacji wszelkich zleceń kanałami elektronicznymi.

 • Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów

  Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów

  2020.03.13

  W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu: dziennika elektronicznego, strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej, mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny. 

 • Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych zamknięty do odwołania

  Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych zamknięty do odwołania

  2020.03.13

  Szanowni Państwo, w trosce o Państwa zdrowie, do odwołania zostaje wyłączony punkt potwierdzania profili zaufanych w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu. Zalecamy potwierdzanie profili w systemie bankowości elektronicznej Państwa banku. W sytuacjach bardzo pilnych prosimy o kontakt pod nr 56 683 53 80 wew. 81-82 lub mailowo: powiat@golub-dobrzyn.com.pl. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Apel Ministra zdrowia

  Apel Ministra zdrowia: To nie jest czas ferii, ale kwarantanny dla całego społeczeństwa

  2020.03.12

  To nie jest czas ferii; to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów, na spotkania towarzyskie, do restauracji. To jest właściwie czas kwarantanny naszego społeczeństwa – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Szef resortu zdrowia podkreślił, że administracyjne dekrety, nakazy i zakazy nie powstrzymają epidemii – konieczna jest społeczna odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych.

 • List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty do uczniów

  List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty do uczniów

  2020.03.12

  Drodzy Uczniowie Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, zanim przystąpicie do ostatnich zmagań o jak najlepsze wyniki Waszej pracy w szkole, zanim przystąpicie do egzaminów zewnętrznych, zostajecie poddani niezwykle ważnemu egzaminowi z odpowiedzialności za siebie i za innych. Tak bowiem należy traktować 14-dniowy okres zawieszenia zajęć edukacyjnych. Choć dla wielu z Was jawi on się jako przyjemny czas odpoczynku od szkoły, i z pewnością taki też będzie, to warto zastanowić się, jak go wykorzystać z pożytkiem dla siebie i innych. Ci z Was, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w kontaktach online ze swoimi nauczycielami, mają wiele możliwości, by nie zaprzestawać nauki czy też samokształcenia. Jednak najważniejszą sprawą jest Wasze zdrowie. 

 • Odwołane wizyty w Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Kowalewie Pomorskim

  Odwołane wizyty w Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Kowalewie Pomorskim

  2020.03.12

  W związku z decyzją o zamknięciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Wł. St. Reymonta w Kowalewie Pomorskim od dnia 13.03.2020 r. na okres 2 tygodni, wizyty umówione w Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Kowalewie Pomorskim zostają odwołane. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 784 637 815. W przypadku spraw pilnych, niecierpiących zwłoki prosimy o zgłoszenie się do Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Komunikat

  Prośba o ograniczanie wizyt w Urzędzie

  2020.03.11

  Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, w trosce o Państwa zdrowie, zalecamy ograniczanie wizyt w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu do niezbędnego minimum. Wiele spraw w Urzędzie można załatwić przez Internet za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej www.epuap.gov.pl lub www.obywatel.gov.pl przy użyciu profilu zaufanego. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod nr 56 683 53 80 lub mailowo: powiat@golub-dobrzyn.com.pl

 • ABC postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem

  ABC postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem

  2020.03.11

  Jeżeli masz gorączkę (38°C), kaszel, problemy z oddychaniem i w ciągu ostatnich 14 dni podróżowałeś do miejsc, gdzie występują potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem lub miałeś kontakt z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem: - Skontaktuj się z telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną pod nr 56 682 24 42 lub 602 492 809. Zachowaj higienę osobistą - zasłaniaj chusteczką usta i nos podczas kaszlu i kichania, jak najczęściej myj ręce wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekuj ręce płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %), ogranicz kontakt z innymi osobami i nie korzystaj z transportu publicznego.

Stronicowanie