Treść strony: Koronawirus - aktualności

Koronawirus - aktualności

Stronicowanie

 • CHCĄC WESPRZEĆ SZPITAL, MOŻNA WPŁACAĆ DAROWIZNY NA KONTO PLACÓWKI

  2020.04.06

  Szanowni Państwo, zgłaszają się do nas osoby prywatne oraz przedsiębiorcy, którzy w tej trudnej sytuacji chcą wesprzeć nasz szpital i pogotowie. Dlatego informujemy, że wszyscy zainteresowani mogą dokonywać wpłat na poniższe konto Szpitala. Numer konta do dokonywania wpłat: Szpital Powiatowy Sp. z o.o., ul. Dr Jerzego Gerarda Koppa 1 E, 87-400 Golub-Dobrzyń, numer konta: 61 1560 0013 2532 9202 1000 0001 z dopiskiem "darowizna dla Szpitala". Jednocześnie pragniemy wyrazić podziękowania tym wszystkim, którzy w zaistniałej sytuacji epidemii wirusa SARS-CoV-2 służą pomocą i wsparciem na rzecz pracowników „Szpitala Powiatowego” Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Zmieniono termin składania oświadczeń majątkowych

  2020.04.03

  Do 31 maja wydłużono termin składania oświadczeń majątkowych. Odpowiedni zapis znalazł się w obowiązującej od wtorku ustawie o przeciwdziałaniu COVID-19. Zgodnie z ustawą, będącą elementem tzw. tarczy antykryzysowej, osoby obowiązane do złożenia oświadczenia ostanie majątkowym za rok 2019, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego, mogą złożyć oświadczenie w terminie do dnia 31maja 2020 r. Dotychczas termin na złożenie oświadczenia upływał z końcem kwietnia. Oświadczenie majątkowe według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego należy złożyć w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach wraz z kopią zeznania (PIT) o wysokości osiągniętego dochodu w danym roku podatkowym.

 • Zakaz wstępu do lasu stanowiącego własność Skarbu Państwa na terenie Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń

  Zakaz wstępu do lasu stanowiącego własność Skarbu Państwa na terenie Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń

  2020.04.03

  Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń informuje o wprowadzeniu w dniu 03.04.2020 r., od godz. 17:00 zakazu wstępu do lasu. Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U.2020 poz.374 ze zm.) oraz w związku z par. 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystapieniem stanu epidemii (Dz.U.2020 poz.566 ze zm.) wprowadzam dla osób nieupoważnionych zakaz wstępu do lasu ...

 • UWAGA NA OSZUSTÓW ŻERUJĄCYCH NA KORONAWIRUSIE

  UWAGA NA OSZUSTÓW ŻERUJĄCYCH NA KORONAWIRUSIE – OSTRZEŻENIE PREZESA UOKIK

  2020.04.02

  W czasie niepewności na rynkach finansowych ostrożnie podchodźmy do ofert dużego zysku bez ryzyka. Uważajmy także na propozycje szkoleń i zbiórek, które dostajemy od nieznanych osób czy organizacji. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny radzi, jak chronić się przed oszustami, którzy chcą wykorzystać nasz lęk przed epidemią koronawirusa i kryzysem. Podczas pandemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa czy próbują wykorzystać chęć pomocy innym.

 • Kolejne kroki w walce z koronawirusem

  Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

  2020.03.31

  Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniają się zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych oraz zawiesza się działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia? Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty! Żebyśmy wszyscy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Przeczytaj i stosuj.

 • Sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, zgłoś to UOKiK

  Sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, zgłoś to UOKiK

  2020.03.25

  UOKiK stale monitoruje rynek i analizuje informacje zebrane od konsumentów i przedsiębiorców. W ramach prac nad specustawą urząd przygotował również pakiet rozwiązań prawnych umożliwiających interwencję w przypadku stosowania przez sklepy nieuczciwych i wygórowanych cen na sprzedawane towary. Jeśli sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, zgłoś to UOKiK na adres monitoring@uokik.gov.pl lub pod nr 801 440 220, 22 290 89 16. UOKiK stale monitoruje rynek i analizuje informacje zebrane od konsumentów i przedsiębiorców. W ramach prac nad specustawą urząd przygotował również pakiet rozwiązań prawnych umożliwiających interwencję w przypadku stosowania przez sklepy nieuczciwych i wygórowanych cen na sprzedawane towary.

 • Aplikacja "Kwarantanna domowa"

  Aplikacja "Kwarantanna domowa"

  2020.03.25

  WYSŁANIE ZDJĘCIA ZAMIAST WIZYTY POLICJANTÓW! JESTEŚ OBJĘTY KWARANTANNĄ DOMOWĄ? ZAINSTALUJ NA SWOIM TELEFONIE SPECJALNĄ APLIKACJĘ MINISTERSTWA CYFRYZACJI. Jak to działa? Wszystkie osoby objęte kwarantanną dostają SMSa zachęcającego do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. WAŻNE! Aktywuj aplikację w miejscu odbywania kwarantanny, po odebraniu SMSa. Otrzymanie wiadomości to znak, że Twoje dane pojawiły się w bazie. System jest połączony z bazą numerów telefonów osób, które zostały objęte kwarantanną. WAŻNE! Nie ma możliwości, by z aplikacji korzystały osoby nieobjęte kwarantanną.

 • Bezpłatna pomocy psychologicznej dla osób z całego kraju w związku z pandemią koronawirusa

  Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób z całego kraju w związku z pandemią koronawirusa

  2020.03.24

  W związku z panującą  epidemią koronowirusa,  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Golubiu-Dobrzyniu przekazuje listę psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, którzy udzielą bezpłatnej pomocy psychologicznej  osobom  z całego kraju.

  Pomoc dostępna jest dla wszystkich osób. Aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji prosimy:

  1. Wybrać terapeutę;

  2. Sprawdzić dzień i godzinę kiedy jest on do dyspozycji;

  3. Wysłać sms z prośbą o umówienie się;

  4. Uzyskać potwierdzenie.

 • Ponowna prośba o ograniczenie wizyt w urzędzie

  Ponowna prośba o ograniczenie wizyt w urzędzie

  2020.03.24

  W związku z ogłoszeniem na obszarze kraju stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania, podtrzymujemy naszą prośbę o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu wyłącznie do niezbędnego minimum. Swoje sprawy prosimy załatwiać poprzez: - Internet za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej www.epuap.gov.pl lub www.obywatel.gov.pl przy użyciu profilu zaufanego, - pocztą elektroniczną na adres e-mail główny Starostwa Powiatowego: powiat@golub-dobrzyn.com.pl lub adresy e-mailowe merytorycznych wydziałów Starostwa Powiatowego. Zamiar złożenia wniosku w sprawach pilnych do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg  prosimy uzgadniać telefonicznie.

 • Komunikat Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego

  Komunikat Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego z dnia 23 marca 2020 r. godz. 13:15 dotyczący sytuacji epidemiologicznej

  2020.03.23

  Na obecną chwilę sytuacja epidemiologiczna przedstawia się następująco: - potwierdzono 1 zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 (kwarantanna domowa poza powiatem golubsko-dobrzyńskim), - liczba osób poddanych kwarantanną ogółem- 127 - liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym- 97. Osoby objęte kwarantanną domową będą poddawane kontroli obecności w wyznaczonym miejscu bez względu na porę. Opuszczanie miejsc kwarantanny jest zakazane. Wobec naruszających ten obowiązek będą wyciągane konsekwencje. Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemią ponownie apeluję o zachowanie rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględne stosowanie się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 • Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

  Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

  2020.03.23

  Zaleca się: 1) Zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 metra), promować zatwierdzanie spraw przez internet. 2) Promować regularne i dokładne mycie rąk przez osoby przebywające w miejscach użyteczności publicznej: wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%). 3) Upewnić się, że osoby przebywające w miejscach użyteczności publicznej mają dostęp do miejsc, w których mogą myć ręce mydłem i wodą. 4) Umieścić dozowniki z płynem odkażającym w widocznych miejscach, w miejscu pracy i upewnić się, że dozowniki te są regularnie napełniane. 5) Wywiesić w widocznym miejsc informacje jak skutecznie myć ręce.

 • Wprowadzono stan epidemii w kraju

  Wprowadzono stan epidemii w kraju

  2020.03.23

  20 marca 2020 r. zostało wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu epidemii. Łukasz Szumowski podkreślił, że decyzja ta "jest trudna, ale pozwoli ratować ludzkie życie". Oznacza także wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Minister zdrowia Łukasz Szumowski 20 marca 2020 r. ogłosił decyzję o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce. Podjęta została m.in. decyzja o tymczasowym przywróceniu granic, które były wewnętrznymi granicami unii europejskiej. - Wszyscy Polacy, którzy wrócą do Polski, będą poddani kwarantannie domowej - mówił. Wprowadzony zostanie zakaz wjazdu do kraju cudzoziemców. - Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów. Nie ma żadnych podstaw, ani obaw, aby zabrakło nam żywności, bo Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie - zapewnił premier.

 • Informacja o zawieszeniu niektórych kursów

  Informacja o zawieszeniu niektórych kursów przez Spółkę Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A.

  2020.03.19

  Działając w imieniu Spółki Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. (dalej Spółka) z siedzibą we Włocławku informuję, że na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 ustawy z dnia 15 listopada 1984 roku Prawo przewozowe Spółka od dnia 19 marca 2020 roku do dnia 25 marca 2020 roku ogranicza wykonywanie przewozu w ramach regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym poprzez zawieszenie wykonywania kursów na niżej wymienionych liniach komunikacyjnych. Przyczyną ograniczenia przewozów jest ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju spowodowanego rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirus SARS-Cov-2, oraz troska o zdrowie pasażerek i pasażerów oraz pracowników Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego S.A.

 • KOMUNIKAT STAROSTY GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO

  Komunikat Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego z dnia 19 marca 2020 r. godz. 10:00 dotyczący sytuacji epidemiologicznej

  2020.03.19

  Informuję, że na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego nie stwierdzono dotychczas przypadku osoby zakażonej koronawirusem SARS CoV-2. Na obecną chwilę sytuacja epidemiologiczna przedstawia się następująco: 1. Osoby objęte kwarantanną – 30, 2. Osoby objęte nadzorem epidemiologicznym - 50

  Osoby objęte kwarantanną domową będą poddawane kontroli obecności w wyznaczonym miejscu bez względu na porę. Opuszczanie miejsc kwarantanny jest zakazane. Wobec naruszających ten obowiązek będą wyciągane konsekwencje.

  Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemią ponownie apeluję o zachowanie rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględne stosowanie się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 • Apel Zespołów Ratownictwa Medycznego

  Apel Zespołów Ratownictwa Medycznego

  2020.03.18

  Ratownicy Medyczni, pracujący w Zespołach Ratownictwa Medycznego mają do Państwa apel, by podczas udzielania pomocy medycznej nie ukrywać faktu pobytu w krajach, gdzie występuje korona-wirus (COVID-19) i kontaktu z osobami zarażonymi albo przebywającymi na kwarantannie. Ukrywanie faktów i kłamstwa mogą doprowadzić do sytuacji, w której udzielający pomocy ratownicy zostaną wyłączeni z dyżuru w celu przebadania lub objęcia ich i ambulansu kwarantanną. W rezultacie, z powodu braków w obsadzie oraz braku „jeżdżących” ambulansów, stacje pogotowia mogą nawet zostać zawieszone na jakiś czas - apelują ratownicy.

 • XXIII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji

  XXIII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji

  2020.03.18

  Uprzejmie informuję, że w dniu 25 marca 2020 r., godz. 15.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego odbędzie się XXIII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji. W związku z zagrożeniem epidemicznym i dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, sesja odbędzie się bez udziału gości i publiczności.

  Zainteresowani mogą śledzić przebieg obrad sesji Rady Powiatu na stronie www.golub-dobrzyn.com.pl, w zakładce eSesja.

 • gov.pl/zdalnelekcje

  Lekcje z internetu – rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

  2020.03.17

  Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

 • Premier: ograniczyć do minimum konieczność pojawiania się klientów w urzędach

  Premier: ograniczyć do minimum konieczność pojawiania się klientów w urzędach

  2020.03.17

  Do minimum ograniczyć konieczność osobistego pojawiania się klientów w urzędach - to zalecenie premiera Mateusza Morawieckiego po poniedziałkowym posiedzeniu sztabu kryzysowego. Premier mówi też o konieczności dostosowania infrastruktury medycznej do większej liczby zachorowań. Premier wydał też zalecenie, by we wszystkich możliwych urzędach wprowadzić procedury, które ograniczą do absolutnego minimum konieczność pojawiania się klientów osobiście oraz aby zwiększyć możliwość realizacji wszelkich zleceń kanałami elektronicznymi.

 • Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów

  Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów

  2020.03.13

  W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu: dziennika elektronicznego, strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej, mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny. 

 • Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych zamknięty do odwołania

  Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych zamknięty do odwołania

  2020.03.13

  Szanowni Państwo, w trosce o Państwa zdrowie, do odwołania zostaje wyłączony punkt potwierdzania profili zaufanych w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu. Zalecamy potwierdzanie profili w systemie bankowości elektronicznej Państwa banku. W sytuacjach bardzo pilnych prosimy o kontakt pod nr 56 683 53 80 wew. 81-82 lub mailowo: powiat@golub-dobrzyn.com.pl. Za utrudnienia przepraszamy.

Stronicowanie