Koronawirus - aktualności

Stronicowanie

 • -

  Kadeci z Wazówny złożyli ślubowanie na sztandar szkoły

  2023.11.27

  24 listopad 2023 r. to szczególny dzień dla uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu - Dobrzyniu. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu kadeci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.
  Odznaczenia dla kadetów wręczyli: Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski, Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Danuta Malecka

 • OGŁOSZENIE W SPRAWIE WPROWADZENIA OGRANICZEŃ

  OGŁOSZENIE W SPRAWIE WPROWADZENIA OGRANICZEŃ DOTYCZĄCYCH FUNKCJONOWANIA STAROSTWA POWIATOWEGO W GOLUBIU-DOBRZYNIU

  2022.01.25

  Starosta Golubsko-Dobrzyński – Franciszek Gutowski informuje, że od środy 26 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu. Mając na uwadze bezpieczeństwo interesantów oraz pracowników, Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu do odwołania wprowadza zmiany w jego funkcjonowaniu, aby przeciwdziałać możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa.  W oparciu o wymogi wprowadzone Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2022 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2022 r. poz. 149) oraz obostrzeniami  sanitarnymi Ministerstwa  Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, postanawia się o wyłączeniu bezpośredniej obsługi klientów urzędu. Obsługa  będzie odbywała się głównie poprzez internet, telefon i pocztę.

 • Punkt Szczepień Powszechnych w Golubiu-Dobrzyniu

  Punkt Szczepień Powszechnych w Golubiu-Dobrzyniu

  2021.05.21

  Punkt Szczepień Powszechnych w Golubiu-Dobrzyniu od chwili otwarcia zaszczepił ponad 1800 osób. Niestety z przyczyn niezależnych od nas, z powodu zmniejszenia dostawy ilości szczepionki Johnson&Johnson z 800 dawek na 100, w dniach 22-24 maja 2021 r. odwołano planowane wizyty dla około 700 osób. Jednocześnie informujemy, że w dniach 29-31 maja br. szczepienia dla osób zarejestrowanych na szczepionkę Johnson&Johnson odbędą się zgodnie z zapisami, w planowanej ilości 800 dawek.

 • Akcja szczepień nabiera tempa

  Akcja szczepień nabiera tempa

  2021.05.07

  W dniu 6 maja 2021 r. Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski, Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Danuta Malecka wraz z Prezesem Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu Michałem Kamińskim odwiedzili Punkt Szczepień Powszechnych w Golubiu-Dobrzyniu. Starostowie sprawdzili funkcjonowanie punktu, przeprowadzając również rozmowy z zaszczepionymi osobami, którzy pozytywnie wypowiadali się na temat rejestracji w punkcie, weryfikacji oraz samego szczepienia.

 • Ruszył Powszechny Punkt Szczepień w Golubiu-Dobrzyniu

  2021.05.06

  W dniu 05 maja 2021 r. rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych, zlokalizowany w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Sosnowej 2A. W pierwszym dniu szczepionkę firmy Moderna przyjmie 200 osób, a w całym tygodniu liczba osób zaszczepionych wyniesie 800. Przypominamy, że na szczepienie można rejestrować się poprzez:

  -stronę internetową www.pacjent.gov.pl

  -całodobową i bezpłatną infolinię 989

  -koordynatora Punktu Szczepień Powszechnych w Golubiu-Dobrzyniu pod numerem 730 819 936

 • Ruszyła rejestracja do Punktu Szczepień Powszechnych w Golubiu-Dobrzyniu!

  Ruszyła rejestracja do Punktu Szczepień Powszechnych w Golubiu-Dobrzyniu!

  2021.04.29

  Z dniem 5 maja 2021 r. działalność rozpocznie Punkt Szczepień Powszechnych w Golubiu-Dobrzyniu, zlokalizowany w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sosnowej 2A. Osoby zainteresowane szczepieniami mogą rejestrować się za pośrednictwem strony e-pacjent.gov.pl, poprzez całodobową i bezpłatną infolinie 989 lub z naszym punktem szczepień pod numerem 730-819-936.

 • Punkt Szczepień Powszechnych także w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim

  Punkt Szczepień Powszechnych także w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim

  2021.04.14

  W związku z deklarowanym przez Rząd zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19, Powiat Golubsko-Dobrzyński z końcem marca 2021 roku zgłosił Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu gotowość do utworzenia dwóch punktów szczepień powszechnych. Dzięki podjętej współpracy z samorządami, Powiat wystąpił z propozycją utworzenia punktu szczepień w Golubiu-Dobrzyniu oraz Kowalewie Pomorskim. Spośród 49 propozycji przedłożonych przez samorządy powiatowe z województwa kujawsko-pomorskiego do akceptacji Narodowego Funduszu Zdrowia, zgodę na utworzenie uzyskało 27 punktów, wśród których znalazł się Punkt Szczepień Powszechnych w Golubiu-Dobrzyniu, który zlokalizowany został w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sosnowej 2A i będą mogli się w nim zaszczepić wszyscy chętni mieszkańcy naszego Powiatu.

 • Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa

  Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach

  2021.03.26

  W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny wzrost zakażeń, któremu towarzyszy zwiększona liczba zajętych łóżek oraz respiratorów i przede wszystkim wzrost liczby zgonów. Obecna sytuacja w Polsce wymaga zdecydowanych działań. Od soboty, 27 marca rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Pamiętaj, tylko solidarność i wzajemna odpowiedzialność pozwolą nam pokonać COVID-19. Dlatego ogranicz do minimum kontakty społeczne – jeśli możesz, pracuj zdalnie, a zbliżające się święta wielkanocne spędź w gronie swoich domowników!

 • APEL PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W GOLUBIU-DOBRZYNIU DO MIESZKAŃCÓW POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO

  2021.03.05

  SZANOWNI PAŃSTWO, w związku z odnotowanym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców powiatu golubsko-dobrzyńskiego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu-Dobrzyniu apeluje do mieszkańców powiatu golubsko-dobrzyńskiego oraz osób przebywających na terenie naszego powiatu o konsekwentne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego:

  • obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej,
  • zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego,
  • stosowanie zasad higieny i dezynfekcji rąk.
 • WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA

  WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA COVID-19 REALIZOWANE PRZEZ POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU

  2021.02.22

  Ogłoszony w marcu 2020 roku  na terytorium Polski stan epidemiczny wpłynął w sposób istotny na nasze życie, w tym na sytuację ekonomiczną firm. W celu złagodzenia negatywnych skutków jakie stan ten wywołał dla gospodarki, Urząd Pracy na zlecenie ministra właściwego ds. pracy realizował  kilka form wsparcia dla mikro i małych przedsiębiorców. Zadania były realizowane w oparciu o przepisy ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem,  przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych ( t. j. Dz. U . z 2020 r. poz. 1842 ze zm). W minionym roku, Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu udzielił wsparcia przedsiębiorcom z terenu powiatu golubsko-dobrzyńskiego w wysokości 13 628 837,71 złotych.

 • Wsparcie dla dzieci i młodzieży z problemami: bezpłatnie i bez skierowania

  Wsparcie dla dzieci i młodzieży z problemami: bezpłatnie i bez skierowania

  2021.01.18

  Już od 16 stycznia 2021 roku rozpoczyna swoją działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Szpital Tucholski. Znajduje się on w przebudowanym przez Powiat Tucholski Powiatowym Centrum Wsparcia w Tucholi, przy ul. Kościuszki 16 (obiekt byłego Domu Dziecka). Celem ośrodka jest udzielanie bezpłatnej pomocy dzieciom i młodzieży z problemami i ich rodzicom. Do ośrodka może zgłosić się każdy, kto zauważa u swojego dziecka niepokojące sygnały w zachowaniu. Wsparcie otrzymają także dzieci i młodzież ze zdiagnozowanymi zaburzeniami lub  chorobami psychicznymi, takimi jak: schizofrenia, depresja, zaburzenia opozycyjno-buntownicze, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i inne. Z profesjonalnej pomocy ośrodka można skorzystać bez skierowania, bezpłatnie i  szybko.

 • Szczepienia przeciwko COVID-19 – mapa punktów szczepień

  Szczepienia przeciwko COVID-19 – mapa punktów szczepień

  2021.01.11

  Przypominamy, że proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). W kolejnych etapach szczepieni będą: etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele; 

 • Dodatkowe zasady bezpieczeństwa

  Nowe zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności – od 28 grudnia do 17 stycznia

  2020.12.18

  Rząd przedłuża etap odpowiedzialności i wprowadza dodatkowe ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa. Wszystko po to, aby przerwać transmisję COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?

  • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
  • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. 
  • Zamknięte stoki narciarskie
  • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
  • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym
 • Nowe zasady funkcjonowania Wydziału Komunikacji

  Nowe zasady funkcjonowania Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg od dnia 9 listopada 2020 r.

  2020.11.09

  Ze względu na warunki i możliwości lokalowe Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg, a także w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa Naszych klientów oraz pracowników Wydziału Starosta Golubsko-Dobrzyński przypomina o następujących zasadach  funkcjonowania Wydziału w sprawach dotyczących wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych  i innych dokumentów komunikacyjnych. UWAGA – od dnia 9 listopada 2020 r. zawieszone zostaje bezpośrednie składanie wniosku w biurach Wydziału. Wnioski o rejestrację pojazdu, wyrejestrowanie, zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu, zmiany danych w pojeździe, wnioski o wydanie prawa jazdy oraz profilu kandydata na kierowcę, wnioski o wydanie licencji czy zezwolenia na wykonywanie transportu drogowego oraz pozostałe wszelkie inne wnioski należy składać za pośrednictwem skrzynki podawczej wystawionej w korytarzu Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg lub skrzynki podawczej umieszczonej w holu głównym Urzędu wejście od strony bankomatu lub pocztą tradycyjną

 • ZMIANA ORGANIZACJI PRACY

  Uwaga! Zmiana organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu!

  2020.11.09

  W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną - mając na uwadze przeciwdziałanie zagrożeniu epidemiologicznemu wywołanemu zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 - Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu reorganizuje sposób obsługi interesantów.  Od 9 listopada 2020 r. wprowadza się zmiany w jego funkcjonowaniu w taki sposób, aby sprawy naszych mieszkańców były nadal, na bieżąco załatwiane. Starostwo Powiatowe pracuje w niezmienionych godzinach pracy, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30, jednak zgodnie z rekomendacją Premiera RP obsługa interesantów będzie odbywała się głównie poprzez Internet, telefon i pocztę. Z racji przyjętych środków zapobiegawczych wskazany sposób obsługi obowiązuje do czasu odwołania. 

 • Kontynuacja realizacji programu pn. „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi" – wnioski za październik 2020 r. i listopad 2020 r.

  2020.11.03

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Golubiu – Dobrzyniu uprzejmie informuje, iż do dnia 16 listopada 2020 r.  są przyjmowane wnioski w ramach w/w programu. Okres przyznania świadczenia został wydłużony do maksymalnych 5 miesięcy. Zatem adresaci programu, którzy otrzymali świadczenia za okres 3 miesięcy mogą składać wnioski na kolejne 2 miesiące jeśli przez 5 kolejnych następujących po sobie  dni roboczych nie mogli (mogą) uczęszczać na zajęcia w formie stacjonarnej do Ośrodka lub szkoły.

 • Akcja Wspieraj seniora

  Program „Wspieraj Seniora”

  2020.10.30

  Program „Wspieraj Seniora” ogłoszony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, ma na celu zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu.

  - Chcesz pomóc seniorowi? Masz czas i możliwość zrobienia zakupów osobie potrzebującej lub wyprowadzić psa na spacer?

  - Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń na specjalną infolinię 22 505 11 11.

 • Przypomnienie o zasadach obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu

  Przypomnienie o zasadach obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu.

  2020.10.26

  Ze względu na warunki i możliwości lokalowe Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg, a także w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa Naszych klientów oraz pracowników Wydziału Starosta Golubsko-Dobrzyński przypomina o następujących zasadach  funkcjonowania Wydziału w sprawach dotyczących wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych

 • Nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19 i kolejne powiaty w strefie czerwonej

  Nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19 i kolejne powiaty w strefie czerwonej

  2020.10.16

  W serwisie rządowym przedstawiona została nowa lista miast i powiatów zakwalifikowanych do czerwonej strefy. Na liście rządowej znajduje się ponad 100 obszarów (miast i powiatów). W naszym województwie do czerwonej strefy zakwalifikowanych zostało 11 powiatów i 4 miasta. Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

 • STOP Covid

  Pobierz aplikację STOP COVID - ProteGO Safe i otrzymuj powiadomienia o kontakcie z koronawirusem

  2020.10.09

  STOP COVID - ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej zostanie ograniczone tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa. To także profesjonalna pomoc zarówno dla zdrowych, jak i zakażonych osób. Dzięki STOP COVID - ProteGO Safe Wasz telefon zapamięta, kogo spotkaliście. Co ważne, nikomu tych informacji nie przekazuje. Za to poinformuje Was o kontakcie z osobą zakażoną i podpowie, co robić w takiej sytuacji.

Stronicowanie