Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

niedziela, 22 października 2017

Imieniny

Filipa, Kordiana, Marka

Wyszukiwarka

Nawigacja

 • Strona Główna

Treść strony

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
2014.08.07
Zintegrowane Inwestycje Terytorialne

Polityka terytorialna jest nowym podejściem do rozwoju społeczno-gospodarczego współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w okresie programowania w latach 2014 – 2020. Głównym narzędziem realizacji tej polityk w województwie kujawsko-pomorskiego są zintegrowane inwestycje terytorialne realizowane na trzech poziomach wsparcia. Duże ośrodki miejskie będą się rozwijały w oparciu o tzw. ZlT-y, czyli Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, natomiast na poziomie powiatów tworzone są obszary społeczno - gospodarcze. Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięć w Obszarze Rozwoju Społeczno - Gospodarczego Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Starosta Golubsko-Dobrzyński, który inicjować będzie działania na rzecz stworzenia warunków dla współpracy poszczególnych samorządów lokalnych.

„Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”
2014.07.31
„Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”
W związku z przystąpieniem Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego do realizacji „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”, mieszkańcy Powiatu mogą skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych krwi w kierunku HBsAg oraz badań diagnostycznych krwi na obecność przeciwciał anty-HCV, które odpowiedzialne są za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C.
70. rocznica Powstania Warszawskiego. Oddaj hołd bohaterom
2014.07.31
70. rocznica Powstania Warszawskiego. Oddaj hołd bohaterom

Minutą ciszy i dźwiękiem syren w godzinę W (17.00), upamiętnijmy 1 sierpnia 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Główne uroczystości odbędą się w stolicy przy pomnikach Gloria Victis i Polskiego Państwa Podziemnego. Zwracamy się do Mieszkańców powiatu, aby jak co roku 1 sierpnia w godzinę W uczcili minutą ciszy pamięć o Powstańcach Warszawskich.

Nocne obserwacje letniego nieba w Astrobazie
2014.07.31
Nocne obserwacje letniego nieba w Astrobazie
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników astronomii na obserwacje nocnego letniego nieba do budynku Astrobazy przy Zespole Szkół nr1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu według następującego harmonogramu: 7 ,14, 21 i 28 sierpnia w godzinach od 20:30 - 22:30.
Wakacje z Chopinem i Muzyką Hiszpańską
2014.07.31
Wakacje z Chopinem i Muzyką Hiszpańską
Szafarnia to miejsce gdzie Fryderyk Chopin poznał pieśni i tańce ludowe, które go zainspirowały i do których powracał w większości swoich utworów. Zapraszamy do wysłuchania kilku z nich, a będzie to: 6 mazurków, Barkarola Fis-dur oraz Ballada f-moll w wykonaniu pianisty Pawła Kamasy. Recital w ramach projektu Wakacje z Chopinem odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 sierpnia o godzinie 12.00.
Zdolni na start 2014 - IV edycja projektu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych
2014.07.31
Zdolni na start 2014 - IV edycja projektu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych
W dniu 1 września ruszy nabór wniosków o wsparcie w ramach kolejnej edycji projektu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Zdolni na start”. W roku szkolnym 2014/2015 wsparcie otrzyma 340 młodych mieszkańców regionu.
“KONKURS PIEŚNI NIEPOKORNEJ”
2014.07.31
“KONKURS PIEŚNI NIEPOKORNEJ”
Organizatorzy obchodów rocznicy wydarzeń „SIERPIEŃ 80” Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz autor dzieła, Agencja „ZA JORDANEM” Barbara Kamińska, zapraszają artystów - solistów i zespoły, do udziału w konkursie na interpretację pieśni niepokornej „Sierpień 80”.
Powiat Golubsko-Dobrzyński promuje zdrowie!
2014.07.29
Powiat Golubsko-Dobrzyński promuje zdrowie!
Władze Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego dokonały oceny potrzeb zdrowotnych mieszkańców Powiatu. Analiza ta była podstawą do podjęcia decyzji w zakresie działań profilaktycznych. Wpisując się w potrzeby mieszkańców, Starosta Golubsko-Dobrzyński wraz z Wicestarostą podpisali partnerskie umowy z członkami Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na mocy których zostaną wdrożone dwa programy zdrowotne. Będą one realizowane na terenie Powiatu w roku bieżącym.
Życzenia z okazji Święta Policji
2014.07.24
Życzenia z okazji Święta Policji
Z okazji Święta Policji w imieniu władz samorządu powiatowego składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu oraz wyrazy uznania za pełnioną służbę na rzecz bezpieczeństwa, utrzymania ładu i porządku publicznego.
Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2015 rok
2014.07.22
Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2015 rok
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów działających w sferze pożytku publicznego na konsultacje społeczne w sprawie projektu "Rocznego programu współpracy Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015".

Aktualności

2017.10.20   |   Zaproszenie na LI sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 października 2017 roku, godz. 15.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia 
odbędzie się LI sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.

2017.10.18   |   Rusza IX edycja konkursu dla innowacyjnych MŚP

-

Z przyjemnością zapraszamy kujawsko-pomorskich przedsiębiorców i naukowców do składania propozycji innowacyjnych produktów, usług i technologii w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. W konkursie mogą wziąć udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu, przedsiębiorstwa akademickie oraz jednostki naukowe/zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu lub wdrożeniu innowacyjnej technologii, produktu lub usługi. Oceniane są projekty nie starsze niż 2 pełne lata kalendarzowe poprzedzające dzień zgłoszenia do konkursu.

2017.10.16   |   Z wizytą w Parlamencie Europejskim

-

W dniach 9-12 września delegacja powiatu golubsko-dobrzyńskiego przebywała w Brukseli na Europejskim Tygodniu Regionów i Miast. Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne czterodniowe wydarzenie w Brukseli, podczas którego urzędnicy reprezentujący regionalne i miejskie organy administracji, a także eksperci i naukowcy mogą się dzielić dobrymi praktykami i wiedzą fachową w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. Jest to również uznana platforma komunikacji politycznej w sprawie rozwoju polityki spójności UE. Podnosi ona świadomość decydentów na temat znaczenia regionów i miast w kształtowaniu polityki UE. Europejski Tydzień Regionów i Miast to największe europejskie wydarzenie publiczne tego rodzaju.

2017.10.16   |   Informacja o pracy urzędu w dniu 2 listopada 2017r.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 listopada 2017r. Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

2017.10.13   |   Uroczyste spotkanie z wyróżniającymi się nauczycielami oraz dyrektorami placówek oświatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej

-

13 października w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się uroczyste spotkanie z wyróżniającymi się nauczycielami oraz  dyrektorami  placówek oświatowych  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania Andrzej Okruciński - Starosta Golubsko-Dobrzyński wraz z Wicestarostą Franciszkiem Gutowskim i  Kierownikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych  Małgorzatą Piaskowską - złożyli życzenia przybyłym na uroczystość nauczycielom i dyrektorom oraz wręczyli im nagrody.

2017.10.13   |   Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania publicznego Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego z zakresu powierzenia prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku

-

Na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1868) w związku z art. 4 ust. 1 pkt 1b, art. 11 ust. 1  pkt 2 i ust. 2, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) oraz z art. 8 ust.1 i art. 11 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej

2017.10.13   |   Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2017.10.13   |   Zaproszenie na L sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.

-

Uprzejmie informuję, że w dniu 19 października 2017 r., godz. 15.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu odbędzie się L sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji. 
 

2017.10.12   |   Spotkanie informacyjne „JESTEM SWOIM SZEFEM"

-

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zaprasza na spotkanie informacyjne  „JESTEM SWOIM SZEFEM", dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

2017.10.11   |   Uroczystość otwarcia nowo utworzonego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu

Uroczystość otwarcia nowo utworzonego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu

W dniu 10 października 2017 roku odbyła się uroczystość otwarcia nowo utworzonego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu. W uroczystości udział wzięły następujące osoby: Pani Elżbieta Bojanowska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Dorota Hass - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy ....

2017.10.11   |   Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich w Wąbrzeźnie, Chełmnie, Golubiu - Dobrzyniu i Brodnicy w październiku

-

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację ...

2017.10.11   |   LISTA KANDYDATÓW SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA FORMALNE NA STANOWISKO REFERENT W WYDZIALE OŚWIATY I SPRAW SPOŁECZNYCH W STAROSTWIE POWIATOWYM W GOLUBIU-DOBRZYNIU.

-

             Informujemy, że w wyniku wstępnej analizy złożonych dokumentów na wyżej wymienione stanowisko pracy, do następnego etapu rekrutacji zakwalifikowali się następujący kandydaci spełniający wymagania formalne określone w ogłoszeniu

Wydarzyło się

 • Podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji w zabytkowym budynku Sądu w Kowalewie Pomorskim
 • IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP
Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń
18.09.2017

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.), Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń

Ogłoszenie
31.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Zbigniewa Bartnikowskiego, ul. Makuszyńskiego 34, 81-595 Gdynia, działającego w imieniu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Informacja
14.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przepustu na rowie melioracji szczegółowej, oznaczonym w ewidencji symbolem R-K, zlokalizowanym na działce o nr geod. 330 obręb Zapluskowęsy, gmina Kowalewo Pomorskie.

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

 • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
 • Portal Aktywna Wieś
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
 • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
 • Radio PIK Bydgoszcz
 • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę