Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

niedziela, 22 października 2017

Imieniny

Filipa, Kordiana, Marka

Wyszukiwarka

Nawigacja

  • Strona Główna

Treść strony

Otwarcie gospodarstwa przyszkolnego Zespołu Szkół nr2 w Golubiu-Dobrzyniu
2014.10.27
Otwarcie gospodarstwa przyszkolnego Zespołu Szkół nr2 w Golubiu-Dobrzyniu
W dniu 21 padziernika 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie gospodarstwa przyszkolnego Zespołu Szkół nr2 w Golubiu-Dobrzyniu. W uroczystości udział wzięła Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, pani Anna Łukaszewska, Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego z przewodniczącym Starostą Wojciechem Kwiatkowskim, liczne grono zaproszonych gości, pracodawców związanych z branżą rolniczo-ogrodniczą, rolnicy oraz uczniowie szkoły. Nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez panią Kurator Annę Łukaszewską, Starostę Wojciecha Kwiatkowskiego oraz Dyrektora szkoły Grzegorza Różańskiego, natomiast ks. kanonik Andrzej Zblewski poświęcił maszyny rolnicze i przyległy areał.
Fundusze europejskie dla przedsiębiorczych
2014.10.23
Fundusze europejskie dla przedsiębiorczych
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne Fundusze Europejskie dla przedsiębiorczych 4 listopada 2014 r. w Grudziądzu, Hotel RAD, ul. Chełmińska 144, godz. 11.00 - 15.00. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uruchomieniem działalności gospodarczej: pracujących, bezrobotnych oraz nauczycieli i pracowników oświaty, którzy utracili pracę po 31 grudnia 2012 r. lub zatrudnionych na czas określony albo umowę o zastępstwo, zainteresowanych udziałem w projektach.
Zaproszenie na LVIII sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
2014.10.23
Zaproszenie na LVIII sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
Informujemy, że w dniu 30 października 2014 roku, o godz. 13.30 w sali posiedzeń Rady Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego odbędzie się LVIII sesja Rady Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego.
„Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2014 roku" - zaproszenie na koncerty w powiecie w ramach promocji projektu
2014.10.22
„Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2014 roku" - zaproszenie na koncerty w powiecie w ramach promocji projektu
W ramach działań promocyjnych projektu „Wsparcie opieki nad zabytkami województwa kujawsko-pomorskiego w 2014 roku” realizowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie we współpracy z 93 partnerami z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego zaplanowano realizację koncertów w zabytkowych obiektach uczestniczących w projekcie. Będą to koncerty muzyki świeckiej jak i sakralnej, od średniowiecza do XIX wieku, wykonywanej przez profesjonalne zespoły instrumentalne, wokalno-instrumentalne oraz wokalne.
Szafarnia zaprasza na koncert bluesowy zespołu OPEN BLUES
2014.10.22
Szafarnia zaprasza na koncert bluesowy zespołu OPEN BLUES
Toruński zespół Open Blues to zgrana grupa pięciu muzyków, którzy od lat profesjonalnie zajmują się graniem bluesa. Artystów łączy zamiłowanie do standardów bluesowych, rythm’n’bluesowych, rock’n’rollowych, również funky a także hitów rockowych. Dzięki tym inspiracjom powstały i nadal powstają własne kompozycje. Zespół wystąpi w Szafarni w niedzielę 26 października o godzinie 17.00 z koncertem Zaduszki Bluesowe.
Zasady wydawania kart parkingowych - informacja o przedłużeniu ważności starych kart
2014.10.20
Zasady wydawania kart parkingowych - informacja o przedłużeniu ważności starych kart
Z dniem 1 lipca 2014 r. na mocy przepisów ustawy z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2013 r. poz. 1446), zmianie uległy zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych i placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych. Informujemy, że w dniu 10 października 2014 roku Sejm zdecydował, iż stare karty parkingowe będą ważne do 30 czerwca 2015 r., a nie do 30 listopada 2014 r.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego bloku operacyjnego przy Szpitalu Powiatowym Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu
2014.10.17
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego bloku operacyjnego przy Szpitalu Powiatowym Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu
W dniu 15 października 2014 r. na terenie Szpitala Powiatowego Sp. z o. o. w Golubiu – Dobrzyniu odbyło się uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego bloku operacyjnego, który będzie dobudowany do budynku głównego szpitala od strony Szosy Rypińskiej. Nowe skrzydło zostanie "włączone" do niego na wysokości windy - tak, aby była możliwość komunikowania się z oddziałami.

Na bloku będą dwie sale operacyjne o wysokim standardzie. W dobudowanej części znajdzie się także sala przygotowawcza oraz trzyłóżkowe stanowisko wybudzeniowe. Nowa część szpitala to ok. 300 m 2.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2014.10.14
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i osobom zaangażowanym w sprawy oświaty składamy serdeczne podziękowania za Państwa trudną i odpowiedzialną pracę. Życzymy wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z podejmowanych działań oraz entuzjazmu i uśmiechu w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.
Wyniki Mistrzostw Powiatu w mini piłce nożnej chłopców Szkół Gimnazjalnych
2014.10.09
Wyniki Mistrzostw Powiatu w mini piłce nożnej chłopców Szkół Gimnazjalnych
W dniu 07 października br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w mini piłce nożnej chłopców Szkół Gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły zespoły ze wszystkich szkół gimnazjalnych znajdujących się na terenie Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego.
Wielka Zbiórka Elektrośmieci - pozbądź się niepotrzebnego i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
2014.10.09
Wielka Zbiórka Elektrośmieci - pozbądź się niepotrzebnego i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce elektrośmieci. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Zwracamy się do Państwa z prośbą, aby informację o tej akcji przekazać sąsiadom i znajomym. Oddając w ustalonym miejscu i czasie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pozbywacie się Państwo kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dokładacie swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie.

Aktualności

2017.10.20   |   Zaproszenie na LI sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 października 2017 roku, godz. 15.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia 
odbędzie się LI sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.

2017.10.18   |   Rusza IX edycja konkursu dla innowacyjnych MŚP

-

Z przyjemnością zapraszamy kujawsko-pomorskich przedsiębiorców i naukowców do składania propozycji innowacyjnych produktów, usług i technologii w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. W konkursie mogą wziąć udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu, przedsiębiorstwa akademickie oraz jednostki naukowe/zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu lub wdrożeniu innowacyjnej technologii, produktu lub usługi. Oceniane są projekty nie starsze niż 2 pełne lata kalendarzowe poprzedzające dzień zgłoszenia do konkursu.

2017.10.16   |   Z wizytą w Parlamencie Europejskim

-

W dniach 9-12 września delegacja powiatu golubsko-dobrzyńskiego przebywała w Brukseli na Europejskim Tygodniu Regionów i Miast. Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne czterodniowe wydarzenie w Brukseli, podczas którego urzędnicy reprezentujący regionalne i miejskie organy administracji, a także eksperci i naukowcy mogą się dzielić dobrymi praktykami i wiedzą fachową w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. Jest to również uznana platforma komunikacji politycznej w sprawie rozwoju polityki spójności UE. Podnosi ona świadomość decydentów na temat znaczenia regionów i miast w kształtowaniu polityki UE. Europejski Tydzień Regionów i Miast to największe europejskie wydarzenie publiczne tego rodzaju.

2017.10.16   |   Informacja o pracy urzędu w dniu 2 listopada 2017r.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 listopada 2017r. Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

2017.10.13   |   Uroczyste spotkanie z wyróżniającymi się nauczycielami oraz dyrektorami placówek oświatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej

-

13 października w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się uroczyste spotkanie z wyróżniającymi się nauczycielami oraz  dyrektorami  placówek oświatowych  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania Andrzej Okruciński - Starosta Golubsko-Dobrzyński wraz z Wicestarostą Franciszkiem Gutowskim i  Kierownikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych  Małgorzatą Piaskowską - złożyli życzenia przybyłym na uroczystość nauczycielom i dyrektorom oraz wręczyli im nagrody.

2017.10.13   |   Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania publicznego Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego z zakresu powierzenia prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku

-

Na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1868) w związku z art. 4 ust. 1 pkt 1b, art. 11 ust. 1  pkt 2 i ust. 2, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) oraz z art. 8 ust.1 i art. 11 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej

2017.10.13   |   Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2017.10.13   |   Zaproszenie na L sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.

-

Uprzejmie informuję, że w dniu 19 października 2017 r., godz. 15.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu odbędzie się L sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji. 
 

2017.10.12   |   Spotkanie informacyjne „JESTEM SWOIM SZEFEM"

-

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zaprasza na spotkanie informacyjne  „JESTEM SWOIM SZEFEM", dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

2017.10.11   |   Uroczystość otwarcia nowo utworzonego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu

Uroczystość otwarcia nowo utworzonego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu

W dniu 10 października 2017 roku odbyła się uroczystość otwarcia nowo utworzonego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu. W uroczystości udział wzięły następujące osoby: Pani Elżbieta Bojanowska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Dorota Hass - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy ....

2017.10.11   |   Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich w Wąbrzeźnie, Chełmnie, Golubiu - Dobrzyniu i Brodnicy w październiku

-

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację ...

2017.10.11   |   LISTA KANDYDATÓW SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA FORMALNE NA STANOWISKO REFERENT W WYDZIALE OŚWIATY I SPRAW SPOŁECZNYCH W STAROSTWIE POWIATOWYM W GOLUBIU-DOBRZYNIU.

-

             Informujemy, że w wyniku wstępnej analizy złożonych dokumentów na wyżej wymienione stanowisko pracy, do następnego etapu rekrutacji zakwalifikowali się następujący kandydaci spełniający wymagania formalne określone w ogłoszeniu

Wydarzyło się

  • IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP
  • Podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji w zabytkowym budynku Sądu w Kowalewie Pomorskim
Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń
18.09.2017

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.), Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń

Ogłoszenie
31.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Zbigniewa Bartnikowskiego, ul. Makuszyńskiego 34, 81-595 Gdynia, działającego w imieniu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Informacja
14.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przepustu na rowie melioracji szczegółowej, oznaczonym w ewidencji symbolem R-K, zlokalizowanym na działce o nr geod. 330 obręb Zapluskowęsy, gmina Kowalewo Pomorskie.

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Portal Aktywna Wieś
  • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Radio PIK Bydgoszcz
  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę