Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

niedziela, 22 października 2017

Imieniny

Filipa, Kordiana, Marka

Wyszukiwarka

Nawigacja

  • Strona Główna

Treść strony

Marszałkowskie otwarte konkursy ofert ogłoszone!
2014.12.11
Marszałkowskie otwarte konkursy ofert ogłoszone!
Informujemy, że Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2015 roku. Zapraszamy do zapoznania się z treścią poszczególnych regulaminów i składania ofert.
E-PUNKT – pomoc w poznaniu prawa obrotu elektronicznego
2014.12.11
E-PUNKT – pomoc w poznaniu prawa obrotu elektronicznego
Punkt Kontaktowy dla Usługodawców i Usługobiorców „e-PUNKT” to serwis, który pozwala przedsiębiorcom i konsumentom zwiększyć świadomość korzystania z Internetu. Dzięki niemu użytkownicy mogą lepiej zrozumieć m.in. kwestie prawne związane z e-zakupami.
Handel elektroniczny jest branżą, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, szczególnie w Polsce, która jest europejskim jest liderem pod względem procentowego wzrostu wartości rynku. Pomimo znacznego potencjału nie jest to jednak branża łatwa. Jej funkcjonowanie jest bowiem uregulowane w wielu aktach prawnych.
Zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Muzycznej
2014.12.09
Zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Muzycznej
Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Golubiu-Dobrzyniu i Filii w Kowalewie Pomorskim. Koncert odbędzie się w dniu 17 grudnia o godz. 16.00 w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu oraz o godz. 19.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Golubiu-Dobrzyniu
2014.12.09
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Golubiu-Dobrzyniu
Starosta Golubsko-Dobrzyński ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Golubiu-Dobrzyniu
Wybory delegata do Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
2014.12.08
Wybory delegata do Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W związku z upływem czteroletniej kadencji Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Urząd Marszałkowski w Toruniu przystąpił do prac mających na celu wybór członków kolejnej kadencji. Sejmik Organizacji Pozarządowych tworzą przedstawiciele organizacji pozarządowych z poszczególnych powiatów, uzupełnieni przez organizacje sieciowe.

W związku z powyższym, zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego na spotkanie, które odbędzie się w dniu 11 grudnia 2014 r. o godz. 11:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu, Pl. 1000-lecia 25, sala nr S5 (Biuro Rady).
Koncert grupy Copernicus Brass w ramach promocji projektu „Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2014 roku"
2014.12.02
Koncert grupy Copernicus Brass w ramach promocji projektu „Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2014 roku"
Serdecznie zapraszamy na koncert grupy Copernicus Brass w ramach promocji projektu „Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2014 roku" W ramach działań promocyjnych projektu zaplanowano realizację koncertów w zabytkowych obiektach uczestniczących w projekcie. Będą to koncerty muzyki świeckiej jak i sakralnej, od średniowiecza do XIX wieku, wykonywanej przez profesjonalne zespoły instrumentalne, wokalno-instrumentalne oraz wokalne. Koncerty odbywają się w piątki, soboty, niedziele oraz dni świąteczne. Tym razem grupa Copernicuss Brass wystąpi w Kościele Św. Marii Magdaleny w Ostrowitem w dniu 6 grudnia br. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy !
Inauguracja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V Kadencji
2014.12.02
Inauguracja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V Kadencji
W dniu 1 grudnia 2014 r. w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Golubiu – Dobrzyniu odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego V kadencji.

Uroczystą sesję zainaugurowała Pani Radna Danuta Brzoskowska. Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie, kolejno jednogłośnie wybierając spośród siebie przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących. Przewodniczącym Rady Powiatu została wybrana Radna Danuta Brzoskowska, która mandat radnej powiatu pełni nieprzerwalnie piątą kadencję. Spośród radnych funkcję Wiceprzewodniczących Rady Powiatu objęli: Radny Marian Wrzesiński oraz Radny Sławomir Szlejer.
Salon poetycki "Jesienne sny o wolności" w Szafarni w najbliższą niedzielę 30 listopada
2014.11.28
Salon poetycki "Jesienne sny o wolności" w Szafarni w najbliższą niedzielę 30 listopada
Zapraszamy na kolejną odsłonę Salonu artystycznego Cztery pory roku. Jest to niekonwencjonalne wydarzenie artystyczne, gdzie nie ma podziału na publiczność i wykonawców, gdzie w żywej i niezobowiązującej atmosferze następuje wymiana inspiracji. Tym razem Dariusz Jakubowski i zaproszeni goście: sopranistka Katarzyna Thomas i pianista Piotr Szafraniec, w ramach performatywnego wykładu, wspólnie z uczestnikami salonu oddadzą się twórczemu nastrojowi jesieni.
Zaproszenie na I sesję nowo wybranej Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V Kadencji
2014.11.27
Zaproszenie na I sesję nowo wybranej Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V Kadencji
Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2014 r., o godz. 15.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego (biuro nr S 5) w Golubiu – Dobrzyniu, ul. Plac Tysiąclecia 25 odbędzie się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego V kadencji.
Uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze na Radnego Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego
2014.11.26
Uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze na Radnego Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego
W dniu 25 listopada br. w sali biura Rady Powiatu odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Radnego Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego. Spotkanie otworzył przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej sędzia Leszek Osiński, który pogratulował wyników radnym wybranym przez lokalną społeczność oraz podkreślił, że wybrani spośród 192 kandydatów zostali obdarzeni przez mieszkańców Powiatu ogromnym zaufaniem. Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej życzył nowej Radzie wielu sukcesów, kreatywności, zaangażowania i działań na rzecz rozwoju Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego.

Aktualności

2017.10.20   |   Zaproszenie na LI sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 października 2017 roku, godz. 15.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia 
odbędzie się LI sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.

2017.10.18   |   Rusza IX edycja konkursu dla innowacyjnych MŚP

-

Z przyjemnością zapraszamy kujawsko-pomorskich przedsiębiorców i naukowców do składania propozycji innowacyjnych produktów, usług i technologii w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. W konkursie mogą wziąć udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu, przedsiębiorstwa akademickie oraz jednostki naukowe/zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu lub wdrożeniu innowacyjnej technologii, produktu lub usługi. Oceniane są projekty nie starsze niż 2 pełne lata kalendarzowe poprzedzające dzień zgłoszenia do konkursu.

2017.10.16   |   Z wizytą w Parlamencie Europejskim

-

W dniach 9-12 września delegacja powiatu golubsko-dobrzyńskiego przebywała w Brukseli na Europejskim Tygodniu Regionów i Miast. Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne czterodniowe wydarzenie w Brukseli, podczas którego urzędnicy reprezentujący regionalne i miejskie organy administracji, a także eksperci i naukowcy mogą się dzielić dobrymi praktykami i wiedzą fachową w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. Jest to również uznana platforma komunikacji politycznej w sprawie rozwoju polityki spójności UE. Podnosi ona świadomość decydentów na temat znaczenia regionów i miast w kształtowaniu polityki UE. Europejski Tydzień Regionów i Miast to największe europejskie wydarzenie publiczne tego rodzaju.

2017.10.16   |   Informacja o pracy urzędu w dniu 2 listopada 2017r.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 listopada 2017r. Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

2017.10.13   |   Uroczyste spotkanie z wyróżniającymi się nauczycielami oraz dyrektorami placówek oświatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej

-

13 października w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się uroczyste spotkanie z wyróżniającymi się nauczycielami oraz  dyrektorami  placówek oświatowych  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania Andrzej Okruciński - Starosta Golubsko-Dobrzyński wraz z Wicestarostą Franciszkiem Gutowskim i  Kierownikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych  Małgorzatą Piaskowską - złożyli życzenia przybyłym na uroczystość nauczycielom i dyrektorom oraz wręczyli im nagrody.

2017.10.13   |   Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania publicznego Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego z zakresu powierzenia prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku

-

Na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1868) w związku z art. 4 ust. 1 pkt 1b, art. 11 ust. 1  pkt 2 i ust. 2, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) oraz z art. 8 ust.1 i art. 11 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej

2017.10.13   |   Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2017.10.13   |   Zaproszenie na L sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.

-

Uprzejmie informuję, że w dniu 19 października 2017 r., godz. 15.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu odbędzie się L sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji. 
 

2017.10.12   |   Spotkanie informacyjne „JESTEM SWOIM SZEFEM"

-

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zaprasza na spotkanie informacyjne  „JESTEM SWOIM SZEFEM", dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

2017.10.11   |   Uroczystość otwarcia nowo utworzonego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu

Uroczystość otwarcia nowo utworzonego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu

W dniu 10 października 2017 roku odbyła się uroczystość otwarcia nowo utworzonego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu. W uroczystości udział wzięły następujące osoby: Pani Elżbieta Bojanowska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Dorota Hass - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy ....

2017.10.11   |   Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich w Wąbrzeźnie, Chełmnie, Golubiu - Dobrzyniu i Brodnicy w październiku

-

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację ...

2017.10.11   |   LISTA KANDYDATÓW SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA FORMALNE NA STANOWISKO REFERENT W WYDZIALE OŚWIATY I SPRAW SPOŁECZNYCH W STAROSTWIE POWIATOWYM W GOLUBIU-DOBRZYNIU.

-

             Informujemy, że w wyniku wstępnej analizy złożonych dokumentów na wyżej wymienione stanowisko pracy, do następnego etapu rekrutacji zakwalifikowali się następujący kandydaci spełniający wymagania formalne określone w ogłoszeniu

Wydarzyło się

  • IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP
  • Podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji w zabytkowym budynku Sądu w Kowalewie Pomorskim
Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń
18.09.2017

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.), Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń

Ogłoszenie
31.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Zbigniewa Bartnikowskiego, ul. Makuszyńskiego 34, 81-595 Gdynia, działającego w imieniu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Informacja
14.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przepustu na rowie melioracji szczegółowej, oznaczonym w ewidencji symbolem R-K, zlokalizowanym na działce o nr geod. 330 obręb Zapluskowęsy, gmina Kowalewo Pomorskie.

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
  • Radio PIK Bydgoszcz
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
  • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę