Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

środa, 11 grudnia 2019

Imieniny

Stefana, Waldemara, Damazego

Wyszukiwarka

Nawigacja

 • Strona Główna

Treść strony

Edukacja konsumencka
2019.10.28
-

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych w ramach przedmiotów ekonomicznych realizowane są specjalne lekcje konsumenckie prowadzone przez rzecznika konsumentów. Spotkania z młodzieżą są istotnym elementem w edukacji konsumenckiej. Świadomy swoich praw konsument potrafi dokonywać właściwych wyborów w określonej sytuacji. W dniu 25 października br. Powiatowy Rzecznik Konsumentów miał możliwość spotkania się z grupą uczniów I klasy Technikum Ekonomicznego pod opieką mgr Doroty Gurtowskiej z Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Podczas lekcji poruszone zostały tematy dotyczące podstawowych praw konsumenta, zakupu towarów, możliwości ich reklamacji, bezpiecznego korzystania z zakupów przez internet i poza lokalem oraz ochrony danych osobowych.

Współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej
2019.10.28
-

Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu nawiązał współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej. W piątek (25.10) w szkole odbyły się pierwsze warsztaty „Zostań Odkrywcą Miejsc Pamięci Narodowej”. Przeprowadzili je pracownicy IPN z Łodzi oraz Bydgoszczy. Na początku uczniowie zapoznali się z pracą Okręgowego Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa, podstawową terminologią z zakresu pracy na rzecz upamiętnienia, a także przybliżone zostały im wybrane miejsca pamięci narodowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Akcja "Znicz" - komunikat
2019.10.25
-

W związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada, biorąc pod uwagę poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu wraz ze Starostwem Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu informuje, iż w dniu 26 października 2019 r. (sobota), w godzinach od 8.00 do 14.00, będzie możliwość nieodpłatnego wyregulowania oraz sprawdzenia oświetlenia pojazdów, sprawdzenia układu hamulcowego oraz zawieszenia pojazdów.

Spokojnie, to tylko ćwiczenia!
2019.10.24
-

24 października br. odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne dla instytucji działających w budynku przy Placu Tysiąclecia 25. Swoim zasięgiem ćwiczenia objęły pracowników oraz petentów urzędów i instytucji: Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu, Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia, Urzędu Gminy Golub-Dobrzyń, ZUSu, Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim i Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu. Ćwiczenia poprzedziła symulacja pożaru w jednym z pomieszczeń na parterze. Dym powstały z zadymiarki wzbudził niepokój pracowników sekretariatu, którzy niezwłocznie powiadomili Straż Pożarną dzwoniąc na nr 998. Po ogłoszeniu alarmu pożarowego, pracownicy wszystkich instytucji działających w budynku w sposób szybki i bezpieczny ewakuowali się do wyznaczonego miejsca zbiórki.

Zaproszenie na XVII sesję Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji
2019.10.24
-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 października 2019 r., godz. 14.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta Golubia–Dobrzynia odbędzie się XVII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji, poświęcona sytuacji w służbie zdrowia w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim.

Uroczystość z okazji Dnia Seniora
2019.10.22
-

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golubiu-Dobrzyniu, w dniu 19 października 2019 r., zorganizował uroczystość z okazji Dnia Seniora zapraszając tym samym przedstawicieli Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Wydarzenie odbyło się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Powiat reprezentowała Wicestarosta Pani Danuta Malecka składając na ręce Przewodniczącej Związku Pani Barbary Dec najserdeczniejsze życzenia i gratulacje.

Recital Fortepianowy Marka Tomaszewskiego w Szafarni
2019.10.22
-

Legendarny pianista, znany z duetu Marek&Vacek, Marek Tomaszewski wystąpi w Szafarni z recitalem fortepianowym. Podczas koncertu usłyszymy autorski program pianisty, składający się z opracowań znanych kompozycji. Zabrzmią między innymi motywy muzyczne z preludiów i etiud Fryderyka Chopina, kaprysów Niccolò Paganiniego, tarantelli Gioacchino Rossiniego, ragtime’ów Scotta Joplina. Pojawi się temat z filmu Grease oraz z filmu Egzorcysta, a nawet Roxanne grupy The Police.

Myśliwi świętowali 70-lecie Wojskowego Koła Łowieckiego nr 236 "ŻBIK"
2019.10.21
-

W dniu 19 października myśliwi świętowali 70-lecie Wojskowego Koła Łowieckiego nr 236 ,,ŻBIK”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji członków Koła, którą celebrował przeor Mieczysław Jankowski. Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski wręczył na ręce Prezesa Wiesława Kalinowskiego życzenia dla wszystkich myśliwych. Zasłużeni członkowie zostali uhonorowani odznaczeniami, które przyznawane są za istotne zasługi dla łowiectwa.

Aktualności

2019.12.10   |   Zaproszenie na wieczornicę z okazji 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

-

Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim zaprasza na wieczornicę upamiętniającą 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Okolicznościowe spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godzinie 14.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół. W programie m.in. montaż poetycko-muzyczny, przygotowany przez młodzież oraz koncert piosenek z okresu stanu wojennego w wykonaniu Piotra Grzyba i Artura Kaliszewskiego

2019.12.10   |   II Wojewódzki Konkurs Literacki dla Szkół Podstawowych „Słowem o Szafarni”

-

Kompozytor podczas wakacji spędzonych w posiadłości Dziewanowskich w 1824 i 1825 roku ujawnił swój talent literacki, opisując wrażenia z wizyty na dobrzyńskiej wsi w humorystycznym „Kurierze Szafarskim”. Miał wówczas zaledwie 14 i 15 lat, dlatego konkurs jest skierowany do uczniów klas 7-8 z terenu województwa kujawsko-pomorskiego., którzy są w wieku zbliżonym do Fryderyka Chopina i wykazują podobną pasję do pisania. Celem II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego dla Szkół Podstawowych “Słowem o Szafarni” jest zachęcenie młodych autorów do prezentowania własnej twórczości literackiej inspirowanej postacią Fryderyka Chopina i jego pobytem w Szafarni.

2019.12.10   |   Informacja o pracy Urzędu w dniach 24 grudnia (Wigilia) oraz 31 grudnia (Sylwester) 2019 r.

Uprzejmie informujemy, iż Wydziały Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu, poza Wydziałem Komunikacji Transportu i Dróg, w dniu 24 grudnia 2019 r. (wigilia) czynne będą do godz. 12:00, natomiast w dniu 31 grudnia 2019 r. (sylwester) pracować będą do godz. 13:00.  Szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w dniach 24 i 31 grudnia 2019 r. zamieszczamy poniżej.

Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg w dniu 24 grudnia br., sprawy związane z rejestracją i wyrejestrowaniem pojazdów realizować będzie do godziny 11:00, natomiast odbiór dowodu rejestracyjnego stałego, zgłoszenia zbycia oraz wpis adnotacji będzie możliwy do godziny 11:50. Ponadto informujemy, że dnia 31 grudnia br., z uwagi na konieczność przeprowadzenia inwentaryzacji rocznej druków ścisłego zarachowania oraz tablic rejestracyjnych, rejestracja oraz wyrejestrowanie pojazdów będzie możliwe do godziny 11:00. Sprawy związane z odbiorem dowodów rejestracyjnych stałych, zgłoszeniem sprzedaży oraz wpisem adnotacji będzie można załatwić do godziny 12:30.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

2019.12.10   |   Kondolencje

-

Wyrazy głębokiego i szczerego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy dla Pana Dariusza Górskiego Wójta Gminy Wąpielsk z powodu śmierci Taty.

2019.12.06   |   41. „Mikołajkowy Turniej Szachowy”

-

W Nowym Mieście Lubawskim odbył się 41. „Mikołajkowy Turniej Szachowy” dla dzieci i młodzieży. Startowało 77 ,,miłośników królewskiej gry” z województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Wśród uczestników turnieju były również dzieci z powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

2019.12.04   |   Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

-

W dniu 3 grudnia 2019 r. w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

2019.12.03   |   Informacja o pracy Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Golubiu-Dobrzyniu w Wigilię i w Sylwestra

Uwaga

UWAGA. Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2019 r. (Wigilia) oraz 31 grudnia 2019 r. (Sylwester) Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Golubiu-Dobrzyniu będzie czynny w godz. od 8:00 do 12:00. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

2019.12.02   |   Charytatywny Bieg Mikołajkowy

-

Głównym celem biegu jest wsparcie finansowe akcji RAZEM DLA HOSPICJUM W GŁOGOWIE i promocja aktywności fizycznej, a także wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Wielgiem. 

Akcję wspiera Firma Gra-Mar, która zadeklarowała wsparcie i wpłatę na powyższy cel w wysokości 5 zł od KAŻDEGO uczestnika. 

Uczestnictwo:
• W biegu może wystartować każdy , kto wypełni kartę uczestnictwa oraz uiści wpisowe – minimum 10 zł - zbierane do specjalnie oznaczonej skarbonki - w całości przeznaczone dla Hospicjum i SOSW w Wielgiem
• Zapisy w sekretariacie Zespołu Szkół, w dniu zawodów na terenie CRiS od godziny 17:15.

2019.12.02   |   Ważna informacja !!!

-

W związku z informacją otrzymaną od Energa-Operator SA o przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniu 5 grudnia 2019 r. w godz. 8:00-17:00 informujemy o mogących pojawić się trudnościach w załatwieniu spraw w Wydziałach Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu, szczególnie w sytuacjach wymagających użycie komputera. Ponadto, w czasie przerwy w dostawie energii elektrycznej niemożliwe będzie uzyskanie połączenia telefonicznego.

2019.11.29   |   Już 15 lutego 2020 roku startuje rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS

-

Horyzonty to szerokie wsparcie dla uczniów z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Stypendyści Horyzontów angażują się społecznie, trzymają się razem, dbają o rozwój osobisty w szkole i poza szkołą. Program oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, nauki w szkole, wyżywienia czy letnich i zimowych wyjazdów. Ale to nie wszystko. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy regionalni. Uczestnicy programu są traktowani poważnie i po partnersku, w trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają wakacje, biorą udział w warsztatach. Przestrzeni do kreatywnego myślenia i wspólnego działania jest całe mnóstwo!

2019.11.29   |   Organizacje pozarządowe i strategia rozwoju regionu (warsztat)

-

W przyszłym roku powstanie nowa Strategia Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dlatego Rada Działalności Pożytku Publicznego chce aktywnie zaangażować się w jej tworzenie. I zaprasza reprezentantów III sektora do udziału w dwudniowym warsztacie o tworzeniu strategii i roli organizacji w jej powstaniu.

Dwudniowe spotkanie (5-6 grudnia br.) ma pozwolić na zebranie propozycji stowarzyszeń i fundacji do powstającej strategii, ale też zaplanować działania w procesie jej tworzenia. Uczestnikami warsztatu będą członkowie Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a także reprezentantki i reprezentanci NGO z naszego regionu, wybrani w otwartym naborze zgłoszeń (Rada zapewniła dla nich 6 miejsc). Z kolei spotkanie poprowadzą reprezentanci Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego oraz moderator, który czuwać będzie nad wypracowaniem i udokumentowaniem pomysłów i propozycji grupy.

2019.11.29   |   LGD "Dolina Drwęcy" zaprasza na spotkanie informacyjno-konsultacyjne!

-

Zapraszamy na spotkanie informacyjno-konsultacyjne, podczas którego będzie możliwość uzyskania informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia w ramach LSR LGD "Dolina Drwęcy", przedstawiona zostanie również oferta OWES TŁOK. Spotkanie ma na celu zapewnienie informacji dla potencjalnych wnioskodawców o LSR, jej głównych celach i zasadach przyznawania dofinansowania, promocji LSR, jej głównych założeń, przekazania informacji o planowanych naborach wniosków / szkoleniach / działaniach animacyjnych, w ramach ich promocji. Spotkanie odbędzie się w dniu 12 grudnia br. w restauracji "Kaprys", w godz. 10.00-14.00.

Wydarzyło się

 • Myśliwi świętowali 70-lecie Wojskowego Koła Łowieckiego nr 236 "ŻBIK"
  Myśliwi świętowali 70-lecie Wojskowego Koła Łowieckiego nr 236 "ŻBIK"
 • 100-lecie Służb Sanitarnych w Polsce
  100-lecie Służb Sanitarnych w Polsce
 • Spokojnie, to tylko ćwiczenia!
  Spokojnie, to tylko ćwiczenia!
Informacja
04.09.2019

Zgodnie z art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2081 ze zm.) informuję o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla Aneksu do Uproszczonego planu urządzania lasu dla lasu nie stanowiącego własności Skarbu Państwa położonego w obrębie Borówno, gmina Kowalewo Pomorskie.

Obwieszczenie
20.08.2019

Działając zgodnie z art. 400 ust. 7 i art. 401 ust. 4 ustawy z dnia 20 lipca 2017r. - Prawo wodne (t.j.Dz.U.z 2018 r. poz. 2268 z późn.zm.) Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Gdańsku informuje o wszczęciu na wniosek postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na: 1. Wykonanie urządzenia wodnego - obiektu służącego do ujmowania wód podziemnych - studni głębinowej nr 1 na działce o nr ewid. 39/1, obręb Wilczewko 0016, gm. Radomin ...

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Polska Niepodległa
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl

Galeria zdjęć

 • Portal Aktywna Wieś
 • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
 • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
 • Radio PIK Bydgoszcz
 • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
 • Klub Turystów Wodnych Chełmno
 • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę