Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

wtorek, 12 listopada 2019

Imieniny

Mateusza, Renaty, Witolda

Wyszukiwarka

Nawigacja

 • Strona Główna

Treść strony

Współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej
2019.10.28
-

Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu nawiązał współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej. W piątek (25.10) w szkole odbyły się pierwsze warsztaty „Zostań Odkrywcą Miejsc Pamięci Narodowej”. Przeprowadzili je pracownicy IPN z Łodzi oraz Bydgoszczy. Na początku uczniowie zapoznali się z pracą Okręgowego Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa, podstawową terminologią z zakresu pracy na rzecz upamiętnienia, a także przybliżone zostały im wybrane miejsca pamięci narodowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Akcja "Znicz" - komunikat
2019.10.25
-

W związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada, biorąc pod uwagę poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu wraz ze Starostwem Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu informuje, iż w dniu 26 października 2019 r. (sobota), w godzinach od 8.00 do 14.00, będzie możliwość nieodpłatnego wyregulowania oraz sprawdzenia oświetlenia pojazdów, sprawdzenia układu hamulcowego oraz zawieszenia pojazdów.

Spokojnie, to tylko ćwiczenia!
2019.10.24
-

24 października br. odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne dla instytucji działających w budynku przy Placu Tysiąclecia 25. Swoim zasięgiem ćwiczenia objęły pracowników oraz petentów urzędów i instytucji: Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu, Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia, Urzędu Gminy Golub-Dobrzyń, ZUSu, Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim i Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu. Ćwiczenia poprzedziła symulacja pożaru w jednym z pomieszczeń na parterze. Dym powstały z zadymiarki wzbudził niepokój pracowników sekretariatu, którzy niezwłocznie powiadomili Straż Pożarną dzwoniąc na nr 998. Po ogłoszeniu alarmu pożarowego, pracownicy wszystkich instytucji działających w budynku w sposób szybki i bezpieczny ewakuowali się do wyznaczonego miejsca zbiórki.

Zaproszenie na XVII sesję Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji
2019.10.24
-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 października 2019 r., godz. 14.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta Golubia–Dobrzynia odbędzie się XVII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji, poświęcona sytuacji w służbie zdrowia w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim.

Uroczystość z okazji Dnia Seniora
2019.10.22
-

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golubiu-Dobrzyniu, w dniu 19 października 2019 r., zorganizował uroczystość z okazji Dnia Seniora zapraszając tym samym przedstawicieli Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Wydarzenie odbyło się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Powiat reprezentowała Wicestarosta Pani Danuta Malecka składając na ręce Przewodniczącej Związku Pani Barbary Dec najserdeczniejsze życzenia i gratulacje.

Recital Fortepianowy Marka Tomaszewskiego w Szafarni
2019.10.22
-

Legendarny pianista, znany z duetu Marek&Vacek, Marek Tomaszewski wystąpi w Szafarni z recitalem fortepianowym. Podczas koncertu usłyszymy autorski program pianisty, składający się z opracowań znanych kompozycji. Zabrzmią między innymi motywy muzyczne z preludiów i etiud Fryderyka Chopina, kaprysów Niccolò Paganiniego, tarantelli Gioacchino Rossiniego, ragtime’ów Scotta Joplina. Pojawi się temat z filmu Grease oraz z filmu Egzorcysta, a nawet Roxanne grupy The Police.

Myśliwi świętowali 70-lecie Wojskowego Koła Łowieckiego nr 236 "ŻBIK"
2019.10.21
-

W dniu 19 października myśliwi świętowali 70-lecie Wojskowego Koła Łowieckiego nr 236 ,,ŻBIK”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji członków Koła, którą celebrował przeor Mieczysław Jankowski. Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski wręczył na ręce Prezesa Wiesława Kalinowskiego życzenia dla wszystkich myśliwych. Zasłużeni członkowie zostali uhonorowani odznaczeniami, które przyznawane są za istotne zasługi dla łowiectwa.

Jubileusz Służb Sanitarnych w Polsce
2019.10.21
Jubileusz Służb Sanitarnych w Polsce

W dniu 15 października z okazji jubileuszu 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowała Dzień Otwarty w siedzibie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Przedstawiona została ekspozycja wizualno-graficzna przedstawiająca historię służb sanitarnych w Polsce na przestrzeni 100 lat oraz wystawy tematyczne i informacyjno-edukacyjne dotyczące aktualnych programów prozdrowotnych. Podczas uroczystego spotkania Starosta Golubsko-Dobrzyński Pan Franciszek Gutowski oraz Wicestarosta Pani Danuta Malecka przekazali na ręce Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu Pani Iwony Malinowskiej życzenia dla wszystkich pracowników służby sanitarnej i podziękowali za zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

Aktualności

2019.11.08   |   Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiamy program obchodów w Golubiu-Dobrzyniu:

10:10 Zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji, ul. Kilińskiego
10:20 Uroczysty przemarsz ulicami miasta do kościoła p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu
10:30 Msza Św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu
11:30 Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej dr Franciszka Ciszewskiego
11:45 Uroczystości przy pomnikach pamięci narodowej
12:45 Program artystyczny na sali nr 1 Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia, w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

2019.11.06   |   „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” - wygraj czujnik czadu

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” - wygraj czujnik czadu

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.

2019.11.06   |   Roczny program współpracy 2020

-

Uprzejmie informuję, iż podczas XVII sesji Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego VI kadencji, zwołanej na dzień 30 października 2019 r. uchwalony został „Roczny Program Współpracy Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”.

2019.11.06   |   Porozumienie w sprawie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży szkół oraz placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Golubsko-Dobrzyński

Porozumienie w sprawie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży szkół oraz placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Golubsko-Dobrzyński.

Władze Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w dniu 5 listopada 2019 r. podpisały porozumienie w sprawie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży szkół oraz placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Golubsko-Dobrzyński. Dzięki powyższemu opieką stomatologiczną objętych zostanie 1100 uczniów.

2019.11.06   |   Informacja

-

UWAGA. Informujemy, że w dniu 7 listopada 2019 r. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Golubiu-Dobrzyniu będzie czynny w godz. od 7:30 do 11:30. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

2019.11.04   |   O sytuacji w Szpitalu na Sesji Rady Powiatu

O sytuacji w szpitalu na Sesji Rady Powiatu

Sytuacji Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu poświęcona była XVII sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, która miała miejsce 30 października 2019 r. Tematyka sesji ustalona została na początku roku, kiedy to radni wybierali temat przewodni roku 2019 wybierając pomiędzy sytuacją w oświacie, a sytuacją w służbie zdrowia.

2019.10.31   |   Podpisanie umowy z Braun Avitum Poland Sp. z o.o.

-

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu dnia 30 października 2019 r. Członkowie Zarządu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego podpisali umowę z Braun Avitum Poland Sp. z o.o. o dzierżawę gruntu stanowiących własność Powiatu na potrzeby Stacji Dializ w Golubiu-Dobrzyniu.

2019.10.30   |   Kondolencje

Kondolencje

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Naszego kolegi

Ś. P. Wiesława Wałaszewskiego

emerytowanego pracownika Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie

oraz najbliższym składają Starosta Golubsko-Dobrzyński

z pracownikami

2019.10.28   |   U źródeł wiedzy o Leonardo

-

Od września ubiegłego roku w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu realizowany jest projekt Erasmus+ „STEAM like Leonardo” (skrót od ang. Science, Technology, Engineering, Art, Maths), który jest połączeniem wiedzy z różnych obszarów – nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami z Hiszpanii, Włoch, Belgii i Rumunii. W dniach 13 - 19 października uczniowie wraz z opiekunami polecieli do ojczyzny mistrza Leonardo. Gospodarzami spotkania było Liceo Scientifico Galileo Galilei w Perugii – stolicy Umbrii.

2019.10.28   |   Edukacja konsumencka

-

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych w ramach przedmiotów ekonomicznych realizowane są specjalne lekcje konsumenckie prowadzone przez rzecznika konsumentów. Spotkania z młodzieżą są istotnym elementem w edukacji konsumenckiej. Świadomy swoich praw konsument potrafi dokonywać właściwych wyborów w określonej sytuacji. W dniu 25 października br. Powiatowy Rzecznik Konsumentów miał możliwość spotkania się z grupą uczniów I klasy Technikum Ekonomicznego pod opieką mgr Doroty Gurtowskiej z Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Podczas lekcji poruszone zostały tematy dotyczące podstawowych praw konsumenta, zakupu towarów, możliwości ich reklamacji, bezpiecznego korzystania z zakupów przez internet i poza lokalem oraz ochrony danych osobowych.

2019.10.28   |   Współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej

-

Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu nawiązał współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej. W piątek (25.10) w szkole odbyły się pierwsze warsztaty „Zostań Odkrywcą Miejsc Pamięci Narodowej”. Przeprowadzili je pracownicy IPN z Łodzi oraz Bydgoszczy. Na początku uczniowie zapoznali się z pracą Okręgowego Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa, podstawową terminologią z zakresu pracy na rzecz upamiętnienia, a także przybliżone zostały im wybrane miejsca pamięci narodowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

2019.10.25   |   Akcja "Znicz" - komunikat

-

W związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada, biorąc pod uwagę poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu wraz ze Starostwem Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu informuje, iż w dniu 26 października 2019 r. (sobota), w godzinach od 8.00 do 14.00, będzie możliwość nieodpłatnego wyregulowania oraz sprawdzenia oświetlenia pojazdów, sprawdzenia układu hamulcowego oraz zawieszenia pojazdów.

Wydarzyło się

 • 100-lecie Służb Sanitarnych w Polsce
  100-lecie Służb Sanitarnych w Polsce
 • Spokojnie, to tylko ćwiczenia!
  Spokojnie, to tylko ćwiczenia!
 • Myśliwi świętowali 70-lecie Wojskowego Koła Łowieckiego nr 236 "ŻBIK"
  Myśliwi świętowali 70-lecie Wojskowego Koła Łowieckiego nr 236 "ŻBIK"
Informacja
04.09.2019

Zgodnie z art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2081 ze zm.) informuję o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla Aneksu do Uproszczonego planu urządzania lasu dla lasu nie stanowiącego własności Skarbu Państwa położonego w obrębie Borówno, gmina Kowalewo Pomorskie.

Obwieszczenie
20.08.2019

Działając zgodnie z art. 400 ust. 7 i art. 401 ust. 4 ustawy z dnia 20 lipca 2017r. - Prawo wodne (t.j.Dz.U.z 2018 r. poz. 2268 z późn.zm.) Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Gdańsku informuje o wszczęciu na wniosek postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na: 1. Wykonanie urządzenia wodnego - obiektu służącego do ujmowania wód podziemnych - studni głębinowej nr 1 na działce o nr ewid. 39/1, obręb Wilczewko 0016, gm. Radomin ...

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Polska Niepodległa
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl

Galeria zdjęć

 • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
 • Portal Aktywna Wieś
 • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
 • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
 • Klub Turystów Wodnych Chełmno
 • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
 • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę