Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Imieniny

Jana, Bolesława, Ludwika

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

W dniach 10-16 lipca 2019 roku  w Miejsko –Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim pod patronatem Burmistrza Jacka Żurawskiego  rozegrany został XXVI Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W głównych grupach turniejowych udział wzięło 138 uczestników, ponadto w turnieju błyskawicznym wystartowało 54 szachistów. Razem z opiekunami, trenerami i rodzicami przez ten tydzień w naszym mieście przebywało prawie trzysta osób. Liczby te sprawiają, że kowalewska impreza szachowa wciąż znajduje się wśród największych i najlepszych turniejów w kraju. Udział w naszym turnieju wzięli przedstawiciele klubów m.in. z Warszawy, Lublina, Szczecina, Białegostoku, Gdańska , Gdyni oraz z Ukrainy i Anglii.

Bez wątpienia nie udałoby się zorganizować tej imprezy bez sponsorów, którzy wiernie  wspierają nasz turniej. W tym roku byli to: Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie, Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Starosta Powiatu w Golubiu-Dobrzyniu,  Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim, PHU Gra – Mar Kowalewo Pomorskie,  Wojciech Baranowski  EVERGROWING Warszawa , Bernadeta Trejderowska – Firma Conkret , MAL–PAK Leszek Mól, Plastyka Frydrychowo, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Toruniu, Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie, Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim, Firma Gastronomiczna Małgorzata Sobiechowska z Wąbrzeźna.

O atrakcyjny pobyt uczestników zawodów, jak co roku, zadbali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie i to dzięki nim nikt nie narzekał na nudę. Korzystali też z naszej pływalni. Jak wiadomo szachiści są aktywni fizycznie, więc nie mogło zabraknąć turnieju piłkarskiego, w którym udział wzięło 8 drużyn. Bardzo sprawnie przeprowadził go i sędziował Bartosz Jagielski.

Najciekawsze zmagania szachowe miały miejsce w głównej grupie turniejowej. Po kilku latach przerwy w naszym turnieju ponownie wzięli udział szachiści z tytułem mistrza międzynarodowego Faworyt Evgenij Piankow z Ukrainy  prowadził od pierwszej rundy i  zwyciężył. W pozostałych grupach zwyciężyli:  w open B Maciej Owczarzak OPP Toruń,do 10 lat Franciszek Bochniak KSz Hetman Koszalin, do 13 lat Mateusz Leszcz KSz Hetman Koszalin, do 8 lat Jakub Chmielewski OPP Toruń.

W bardzo dobrze obsadzonym turnieju startowało 15 szachistów z Kowalewa Pomorskiego.  Szymon Parda i Wiktoria Laskowska  zajęli  III miejsca w grupie do 8 lat, a Zuzanna Barańska III miejsce w kat. do 13 lat dziewcząt. Kategorię szachową podwyższyli Zuzanna Barańska, Aleksander Barański  oraz zdobyli ją  po raz pierwszy ośmiolatkowie: Wiktoria Laskowska i Kacper Terpiłowski.  Sędzią głównym turnieju była Anna Mrozińska – sędzia klasy międzynarodowej, Marek Kubicki i Wiesław Libura.

Młodsi uczestnicy mogli rywalizować w  trzech grupach wiekowych: do 8, 10 i 13 lat, w których łącznie brało udział 71  zawodników. Nagrody wręczał Burmistrz Jacek Żurawski,  Sekretarz Gminy Ewa Bąk, Dyrektor MGOK–u Barbara Niewidział, Dyrektor Szkoły Podstawowej Renata Faluta –Kaszubowska, Prezes UKS Orlik Jolanta Zarembska, Kierownik  Wydziału Oświaty i Zdrowia  Starostwa Powiatowego  Małgorzata Piaskowska, w imieniu Joanny Wożniak – właścicielki Firmy GRA – MAR Justyna Wontorowska, Menadżer Centrum Rekreacji i Sportu Ewa Dąbkowska, właściciel  MAL –PAK Leszek Mól.  Nagrodzono też najlepszych szachistów z Kowalewa. W grupie open B Maksymiliana Waszewskiego, w grupie do 13 lat Zuzannę Barańską i do 10 lat Jakuba Kobusa.  Udanie  zagrali także członkowie UKS RYCERZ z Golubia –Dobrzynia Witold Malinowski, Oliwia Wiśniewska (zdobyła czwartą kategorię) i Mikołaj Kaliski 

Oczywiście turniej nie mógłby się odbyć i trwać tyle lat bez wsparcia i zaangażowania  Burmistrza Miasta i Gminy Jacka Żurawskiego, Sekretarza Gminy Ewy Bąk, pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej  na czele z  dyrektorami tych instytucji Barbary Niewidział i Renaty Faluty -Kaszubowskiej oraz Pani Ewy Dąbkowskiej. Nad sprawami finansowymi i administracyjnymi czuwały niezawodne i niezastąpione panie Edyta Jasińska  i Marzanna Siergiej. Uczestnicy zawodów podkreślali, co już stało się tradycją, na bardzo dobrą organizację turnieju. Więcej informacji o turnieju  https://www.facebook.com/szachywkowalewie

 

(BM)

 • turniej_szachowy_07_2019_00001
 • turniej_szachowy_07_2019_00002
 • turniej_szachowy_07_2019_00003
 • turniej_szachowy_07_2019_00004
 • turniej_szachowy_07_2019_00005
 • turniej_szachowy_07_2019_00006
 • turniej_szachowy_07_2019_00007
Decyzja o zobowiązaniu do udostępniania nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, obejmującej część działki ewidencyjnej nr 130/4 położonej w obrębie Bielsk.
08.07.2019

Decyzja o zobowiązaniu do udostępniania nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, obejmującej część działki ewidencyjnej nr 130/4 położonej w obrębie Bielsk.

Informacja
03.01.2019

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia.

Informacja Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego
04.12.2018

Starosta Golubsko-Dobrzyński na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do zbycia.

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Polska Niepodległa
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl

Galeria zdjęć

 • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
 • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
 • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
 • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
 • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
 • Oferty PUP
 • Klub Turystów Wodnych Chełmno
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę