Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

wtorek, 23 lipca 2019

Imieniny

Brygidy, Apolinarego, Bogny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Kalendarium

 • VII0543. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski /zamek golubski/
 • VII0643. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski /zamek golubski/
 • VII06X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP /OSiR Golub-Dobrzyń/
 • VII0743. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski /zamek golubski/
 • VII07 „Wakacje z Chopinem” - I koncert /Ośrodek Chopinowski w Szafarni/

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne

Reklama

Pomorskie prartnerstwo dla rozwoju e-usług
Kształcenie zawodowe w powiecie golubsko-dobrzyńskim
Aktywna młodzież
Fotogaleria Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
Polub Nas na Facebooku
Zasady udzielania dotacji na zabytki
Golubkowo
Golub-Dobrzyń w Stopklatce

Treść strony

Dodatkowe wyposażenie pracowni oraz większa liczba płatnych staży dla uczniów.

Dodatkowe wyposażenie pracowni oraz większa liczba płatnych staży dla uczniów Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim i Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu to efekt  wypracowanych oszczędności po przetargowych w ramach realizowanego przez Powiat Golubsko-Dobrzyński projektu „Kształcenie  zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim”.

- Dzięki przedłożonej do Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego argumentacji, uzyskaliśmy zgodę na zakup dodatkowego wyposażenia pracowni zawodowych w naszych jednostkach oświatowych oraz    na zwiększenie liczby płatnych staży dla uczniów-informuje Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski -Kwota 110 000 zł pozwoli nam m.in. na zakup dodatkowego wyposażenia pracowni dla zawodu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych (ZS w Kowalewie Pomorskim) i pracowni dla zawodu Technik Organizacji Reklamy (ZS w Golubiu-Dobrzyniu).

Pracownie wyposażone w specjalistyczny sprzęt, pomoce dydaktyczne i nowoczesne oprogramowanie, nieodpłatne szkolenia i specjalistyczne kursy (w tym 220 darmowych kursów na prawo jazdy kat. B), płatne staże, zajęcia praktyczno-studyjne w lokalnych zakładach pracy oraz wyjazdy zawodoznawcze to efekt pozyskanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków RPO W K-P  na lata 2014-2020.          

Ponadto w ramach projektu  150 uczniówzawodowych szkół ponadgimnazjalnych ma możliwość skorzystania z płatnych staży u pracodawców na terenie naszego powiatu.  Staże pozwalają uczestnikom na sprawdzenie swoich kwalifikacji zawodowych,a także pogłębienie i zdobycie nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Na rynku pracy dużą rolę  odgrywa praktyczna nauka zawodu, zdobycie kwalifikacji i umiejętności. Uczniowie chętniej korzystają ze staży i praktyk, a firmy częściej zatrudniają młode osoby.

W związku z cieszącym się zainteresowaniem wśród uczniów tą formą wsparcia zawnioskowaliśmy o zwiększenie liczby staży o kolejne 20 osób-wyjaśnia Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński Danuta Maleckanawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą i możliwość zainicjowania dalszej współpracy ułatwia niejednokrotnie rozpoczęcie kariery zawodowej po zakończeniu nauki w szkole. Absolwenci po stażach często otrzymują propozycję pracy.

Staże realizowane są w okresie wakacyjnym. Termin jest zawsze uzgadniany między uczniem a pracodawcą. Program stażu, jest opracowywany, zarówno pod kątem potrzeb przedsiębiorstwa, ale też konkretnego ucznia.Po ukończeniu stażu uczniowie otrzymują stypendium w wysokości 1 500 zł. Warunkiem jego wypłaty jest przepracowanie 150 godzin w ramach stażu i zrealizowanie programu. Pracodawca ma refundowane koszty  wynagrodzenia opiekuna stażu.

Realizacja projektu zaplanowana jest do 30 września 2019 r. Całkowity koszt projektu to 1 913 710,80 zł sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 85 %.

(MC)

 • slider
 • zdj1
 • zdj2
 • zdj3
 • zdj4
Została podpisana umowa dotacji o wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach realizacji wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
11.07.2019

W dniu 27 czerwca została podpisana umowa dotacji o wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach realizacji wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Przedmiotowa umowa została zawarta pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, w imieniu którego działa Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty – Marek Gralik a Powiatem Golubsko-Dobrzyńskim.

Decyzja o zobowiązaniu do udostępniania nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, obejmującej część działki ewidencyjnej nr 130/4 położonej w obrębie Bielsk.
08.07.2019

Decyzja o zobowiązaniu do udostępniania nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, obejmującej część działki ewidencyjnej nr 130/4 położonej w obrębie Bielsk.

Informacja
03.01.2019

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia.

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Polska Niepodległa
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl

Galeria zdjęć

 • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
 • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
 • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
 • Radio PIK Bydgoszcz
 • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
 • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
 • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę