Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

niedziela, 19 maja 2019

Imieniny

Celestyna, Piotra, Iwa

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Wiosna z nagrodami i indeksami

           

Uczniowie "Wazówny" uczestniczą w konkursach i olimpiadach. Tegoroczna wiosna upływa pod znakiem zmagań ekonomicznych, historycznych oraz związanych z naukami społecznymi i "mundurowymi". Młodzież przygotowywali Marek Beyger, Elżbieta Kochner, Beata Kowalska, Piotr Kurkowski, Monika Kwidzyńska, Justyna Radzimińska i Sławomir Żochowski.

 

Szymon Burak - uczeń klasy III / matematyczno-informatycznej - został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. prof. Kazimierza Sokołowskiego. 20 marca odebrał nagrodę i indeks na wybrany kierunek ekonomiczny UMK.

Konkurs odbył się 7 grudnia w Toruniu. uczestniczyło w nim 191 uczniów z 21 szkół z pięciu województw. Uczeń "Wazówny" przeszedł dwa testy - z wiedzy ekonomicznej i wiedzy o społeczeństwie. Uczy się w klasie o rozszerzeniu politechnicznym, a w ramach realizacji przedmiotu uzupełniającego uczestniczył w zajęciach z ekonomii w praktyce.

 

Emilia Krzykowska - uczennica klasy II / biologiczno-chemicznej reprezentowała Zespół Szkół im. Anny Wazówny na etapie okręgowym  50. Olimpiady  Języka Rosyjskiego, który się odbył 2 marca w Collegium Maius UMK w Toruniu. Odebrała nagrodę za udział w finale.          

Eliminacje II stopnia składały się z części  pisemnej i ustnej. Zadania sprawdzały znajomość wiedzy gramatycznej, słownictwa, ortografii, rosyjskich frazeologizmów, umiejętność  tłumaczenia zdań na język rosyjski  i polski. Część ustna natomiast polegała na wypowiedzi na jeden z  wylosowanych tematów.

 

Łukasz Seifert - uczeń klasy I / mundurowej - został finalistą III edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. 23 marca w Warszawie odebrał nagrodę za uzyskanie tytułu.

Konkurs odbywał się w dniach 22 i 23 marca na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczyło w nim ponad 130 uczniów z całej Polski. Wśród 10-osobowej reprezentacji województwa kujawsko-pomorskiego, oprócz Łukasza Seiferta, "Wazównę" reprezentowali Agata Kopeć, Julia Kuczkowska i Bartosz Melerski.

 

Julia Skonieczna - uczennica klasy II / mundurowej - została finalistką etapu wojewódzkiego Olimpiady "Solidarności". Dwie dekady historii. Odebrała nagrodę za udział w finale.       

Konkurs odbył się 15 marca w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim. Uczestniczyło w nim 68 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego. Uczennica "Wazówny" przeszła dwa testy - z historii XX wieku i wiedzy o społeczeństwie. Uczy się w klasie o rozszerzeniu mundurowym, a w ramach realizacji przedmiotu rozszerzonego uczestniczy w lekcjach z wiedzy o społeczeństwie.

 

Uczniowie drużyny z "Wazówny" zostali finalistami XV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odebrali nagrody z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko Pomorskiego Ryszarda Bobera. Udział w konkursie daje dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół wyższych.

Konkurs odbył się 28 marca w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim. Uczestniczyło w nim 10 najlepszych drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego. W skład reprezentacji "Wazówny" weszli: Sandra Podczaska, Michał Wolski, Bartosz Modrzyński. Uczniowie pisali testy z wiedzy o samorządzie oraz  o województwie kujawsko-pomorskim. Przygotowali prezentację "Funkcjonowanie samorządu gminnego na przykładzie gminy Radomin". Uczą się w klasach pierwszej i drugich.

 

Uczniowie drużyny z "Wazówny" zostali laureatami II miejsca w  Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Historycznej "Polska - Szwecja między rywalizacją i współpracą" w kategorii "Praca multimedialna", III miejsce w kategorii "Praca pisemna" zdobył także uczeń "Wazówny".  Odebrali nagrody rzeczowe oraz indeksy na kierunki humanistyczne, mogą wybierać spośród oferty UMK, UKW, UKSW, UWM.

Konkurs odbył się 5 kwietnia na Zamku Golubskim. Uczestniczyło w nim 20 najlepszych drużyn z całej Polski. W skład reprezentacji "Wazówny" weszli: Marceli Borkowicz, Albert Guzowski, Bartosz Laskowski i Michał Lenartowicz. Bartosz Owsianikow. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną "Zygmunt III Waza na tronie polskim". Uczą się w klasach drugich i trzecich. Uczniowie klasy II przygotowali projekt w ramach przedmiotu nauczanego w zakresie podstawowym historia i społeczeństwo.

W kategorii "Praca pisemna" III miejsce zdobył Michał Pomiankiewicz za tekst pt. "Zygmunt III Waza na tronie polskim". Kolejne miejsca w tej kategorii przypadły Jakubowi Kamińskiemu (X miejsce) i Dominice Becmer (XII) oraz Bartoszowi Grabowskiemu (XIV).

 

Szymon Klonowski - uczeń klasy III / humanistyczno-medialnej - został finalistą Olimpiady Wiedzy Historycznej.   Zdobył indeks i może już planować podjęcie studiów w wybranej przez siebie uczelni.

Olimpiada odbyła się 16 kwietnia w "Wazównie" i na Zamku Golubskim. Uczestniczyło w niej 77 uczniów z całego kraju. Uczeń "Wazówny" przeszedł dwa testy z wiedzy historycznej. Uczy się w klasie z rozszerzonym językiem polskim i historią, a w ramach realizacji przedmiotu uzupełniającego uczestniczył w zajęciach z historii filozofii.

 

Uczniowie drużyny z "Wazówny" zostali laureatami III miejsca II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych, który odbywał się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Turniej odbywał się w dniach 16-17 kwietnia. Uczestniczyło w nim 28 drużyn. W skład reprezentacji "Wazówny" weszli: Julia Skonieczna, Michał Pomiankiewicz i Konrad Muchewicz. Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej (sprawnościowej). Drużyna to uczniowie klas pierwszej i drugiej. Uczą się w klasie o rozszerzeniu mundurowym, a w ramach realizacji przedmiotów uzupełniających uczestniczą w zajęciach z edukacji wojskowej, edukacji policyjnej i atletyki terenowej.

 

 

 • 55465144_603580356781037_5350055291054456832_n
 • 56481827_2110012615702028_3531371717643468800_n
 • 56611684_2110028079033815_7218454536845787136_n
 • IMG_20190302_135218
 • IMG_1107
Informacja
03.01.2019

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia.

Informacja Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego
04.12.2018

Starosta Golubsko-Dobrzyński na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do zbycia.

Ogłoszenie
12.10.2018

Ogłoszenie nr 1 Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 9 października 2018 r. w sprawie uzupełnienia składu Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Polska Niepodległa
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl

Galeria zdjęć

 • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
 • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
 • Portal Aktywna Wieś
 • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
 • Klub Turystów Wodnych Chełmno
 • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
 • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę