Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Imieniny

Łukasza, Kai, Leonii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

W dniu 12 grudnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyła się Wigilia Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jest to dla WTZ najważniejsze wydarzenie w roku, w które zaangażowani są pracownicy i podopieczni placówki, ale również rodzice oraz lokalni sojusznicy wspierający Warsztat. Na kilka tygodni przed trwają przygotowania do tego dnia. Od ręcznie robionych kartek z życzeniami i zaproszeń dla gości, poprzez pracę nad jasełkami, udekorowaniem stołów oraz przygotowaniem potraw i podziękowań. Wówczas wszystkim towarzyszy przy pracy uśmiech, tworzy się nastrojowy gwar, widać ogólne zaangażowanie, aby ten dzień był dla nas wyjątkowy. W licznym gronie zasiadamy przy stole, aby wspólnie przeżywać zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu przybyłych gości na wigilię odbyło się przedstawienie - jasełka w nowej aranżacji, przygotowane pod okiem Pań terapeutek. Stworzono sentymentalną opowieść przedstawiającą wątek Bożego Narodzenia w czasach okupacji z użyciem zakazanych piosenek. Forma teatralna angażowała piętnastu podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy wcielili się w różne postacie, a wśród nich była czwórka narratorów. Pod koniec występu wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę. Na uroczystości nie zabrakło proboszcza parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Kowalewie Pomorskim ks. Piotra Igielskiego. Pobłogosławił on opłatek, którym tradycyjnie się podzieliliśmy. Każdego roku podczas Wigilii WTZ są wyłaniani podopieczni, wyróżniający się spośród wszystkich
wzorową postawą społeczną, kulturą osobistą oraz poszanowaniem pracy. Jest to dobry moment na nagrodzenie ich całorocznej pracy szczególnie, że wówczas obecni są ich najbliżsi. Nasze spotkanie opłatkowe jest też czasem kiedy zapraszani są goście z współpracujących urzędów tj. burmistrz miasta, wójtowie pobliskich gmin, kierownicy, dyrektorzy z lokalnych placówek kulturalno oświatowych oraz pomocowych. Wśród przybyłych gości pojawił się ten szczególnie wyczekiwany przez podopiecznych - św. Mikołaj, który wraz z śnieżynkami przyniósł drobne upominki dla Uczestników Warsztatów. W miłej i świątecznej atmosferze przebiegł ten szczególny dzień dla naszej placówki.

 • wigilia wtz 1
 • wigilia wtz 2
 • wigilia wtz 3
 • wigilia wtz 4
 • wigilia wtz 5
 • wigilia wtz 6
 • wigilia wtz 7
 • wigilia wtz 8
Informacja
03.01.2019

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia.

Informacja Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego
04.12.2018

Starosta Golubsko-Dobrzyński na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do zbycia.

Ogłoszenie
12.10.2018

Ogłoszenie nr 1 Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 9 października 2018 r. w sprawie uzupełnienia składu Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Polska Niepodległa
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl

Galeria zdjęć

 • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
 • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
 • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
 • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
 • Portal Aktywna Wieś
 • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę