Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

poniedziałek, 22 października 2018

Imieniny

Filipa, Kordiana, Marka

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

            W dniu 26 września 2018 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie miał miejsce finał VII edycji Wyróżnienia Pasjonata Sportowej Polski 2018. Wyróżnienie to otrzymał Pan Edward Kwiatkowski Powiatowy Organizator Sportu Szkolnego, który został zgłoszony do  plebiscytu przez Starostę Golubsko-Dobrzyńskiego.

           

            PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a poprzez swoje działania jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców. Wyżej wymienione cechy idealnie opisują Pana Edwarda. 

 

            Pan Edward Kwiatkowski jest emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego, działaczem sportowym, trenerem dzieci  i młodzieży. Ponadto w swojej karierze Pan Edward był  Metodykiem w Zakładzie Doradztwa Nauczycieli w Toruniu oraz Metodykiem w Zespole Doradców Metodycznych w Golubiu-Dobrzyniu.

            Po ukończeniu studiów wychowania fizycznego w 1966 r. rozpoczął pracę jako nauczyciel  wychowania fizycznego w jednej ze Szkół Podstawowych w Golubiu-Dobrzyniu. Po 3 latach owocnej pracy, Pan Edward dostał propozycję objęcia funkcji kierownika Ośrodka Metodycznego w Golubiu-Dobrzyniu. Następnie po reformie organizacyjnej kraju Kurator Oświaty powołał osobę Pana Kwiatkowskiego na Doradcę Metodycznego Wychowania Fizycznego w Toruniu. Funkcję tę pełnił do czasu przejścia na emeryturę, tj. do 2000 rok.  Pan Edward podczas pełnienia ww. funkcji oraz będąc jednocześnie nauczycielem w-fu przeprowadził wiele konferencji metodyczno-przedmiotowych dla nauczycieli powiatu oraz województwa. Uczniowie, z którymi prowadził zajęcia wielokrotnie zdobywali mistrzostwa wojewódzkie.

            Od początku swojej pracy Pan Edward Kwiatkowski zaangażowany był w działalność sportu szkolnego w szkołach powiatu, jak i województwa. Ponadto pełnił rolę Rejonowego Organizatora Sportu Szkolnego, realizując wojewódzki kalendarz imprez sportowych. Za pracę w szkole był kilkakrotnie nagradzany przez Dyrektora Szkoły oraz przez Kuratora Oświaty. W okresach wakacyjnych wielokrotnie uczestniczył w koloniach i obozach harcerskich jako organizator sportu i rekreacji.

            W 1969 r. Prezes Klubu Sportowego „Drwęca” Golub-Dobrzyń zaproponował Panu Edwardowi stanowisko trenera drużyny piłkarskiej seniorów. Za wyniki oraz poziom jaki reprezentował zespół, Pan Kwiatkowski został uznany „Szkoleniowcem roku” przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Toruniu. Następnie Prezes Klubu „Piłkarz” Golub-Dobrzyń powierzył mu szkolenie drużyny młodzików. Pan Edward wyszkolił trzech chłopców, którzy dostali się do drużyn młodzieżowych polskiej ekstraklasy, a także jeden z nich został powołany do gry w reprezentacji Polski do lat 16.

            Z chwilą przejścia na emeryturę, Starosta Golubsko-Dobrzyński powierzył Panu Edwardowi funkcję Powiatowego Organizatora Sportu Szkolnego w naszym Powiecie, którą wzorowo pełni do dnia dzisiejszego.

 

            Kandydatów do tytułu Pasjonata Sportowej Polski 2018 oceniali wybitni sportowcy, osoby ze świata kultury oraz pasjonaci sportu pod przewodnictwem Pana Andrzeja Suprona, wybitnego polskiego zapaśnika, Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego.

 

            W związku ze zdobyciem przez Pana Edwarda Kwiatkowskiego tytułu Pasjonata Sportowej Polski 2018 składamy serdeczne gratulacje oraz wyrazy ogromnego uznania za tak wybitne osiągnięcia, życzymy dużo zdrowia oraz dalszej energii do spełniania własnych pasji i zainteresowań.

 • DSC_7508
 • DSC_7519
 • DSC_7525
 • DSC_7535
 • DSC_7554
 • IMG_3745
Ogłoszenie
12.10.2018

Ogłoszenie nr 1 Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 9 października 2018 r. w sprawie uzupełnienia składu Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Obwieszczenie Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego
13.09.2018

Na podstawie art. 11d ust. 5 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz.U. z 2018r. poz. 1474) oraz art. 49 i 61§4 w związku z art. 10 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. - Kodeks postepowania administracyjnego (Dz.U.z 2017r. poz. 1257 z późn. zm.) zawiadamiam o wszczęciu na wniosek Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn. "Rozbudowa ulicy Leśnej w Golubiu-Dobrzyniu".

Ogłoszenie o przetargu
12.06.2018

Zarząd Dróg Powiatowych w Golubiu-Dobrzyniu ogłasza drugi przetarg nieograniczony pisemny na sprzedaż samochodu specjalnego z podnośnikiem koszowym marki STAR, rocznik 1984 .

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Polska Niepodległa
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl

Galeria zdjęć

 • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
 • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
 • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
 • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
 • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
 • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę