Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Imieniny

Jana, Bolesława, Ludwika

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

XIII Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego

„Duch sportowy jest tożsamością zasady fair play, czyli lojalnego poszanowania przepisów pisanych i niepisanych. Wymaga on wielkodusznej postawy wobec przeciwnika, a wobec sędziego bezwzględnej dyscypliny. Zakłada ona pogodne zachowanie się w sytuacji zwycięstwa jak i klęski”. Wszystkie zmagania sportowe, których organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wielgiem odbywają się zgodnie z przesłaniem Manifestu o Fair Play opracowanym przez Międzynarodową Radę WF i Sportu UNESCO. Tak było i tym razem, podczas XIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego, który został rozegrany w minioną środę.

            O tytuł mistrza XIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego walczyli zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie, Radziejowie, Wielgiem i z Zespołu Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu oraz Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu. Zawodnicy systemem „każdy z każdym” rozgrywali 12-minutowe mecze. O wynikach decydowała liczba punktów zdobytych podczas poszczególnych spotkań, w przypadku tej samej liczby punktów decydującą rolę odegrała liczba zdobytych bramek.
            W tym roku niezwyciężeni okazali się piłkarze z Radziejowa, którzy wyjechali nie tylko z pucharem i tytułem mistrza tegorocznego turnieju, ale także nagrodą dla najlepszego strzelca, którym został Tomasz Szczerbiak, który z niezwykłą determinacją walczył o puchar dla swojej drużyny. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Torunia, wyróżniony został również ich bramkarz Krystian Szałkowski, który nie tylko zacięcie bronił bramki, ale niezwykle gorliwie zagrzewał do walki kolegów z drużyny. Zawodnik toruńskiego zespołu – Oskar Sadowski wyjechał także z tytułem i nagrodą dla najmłodszego zawodnika. Trzecim miejscem na podium mogą pochwalić się reprezentanci Zespołu Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu, których zawodnik – Piotr Kwiatkowski otrzymał zaszczytny tytuł najlepszego piłkarza. Miejsce czwarte wywalczyli gospodarze, piąte zawodnicy z Chełmna.
            Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody, wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe medale. Dzięki uprzejmości wójta gminy Zbójno Katarzyny Kukielskiej, która wspólnie z sekretarzem gminy Jackiem Foksińskim towarzyszyła zawodnikom, rozgrywki odbyły się na boisku w Wielgiem, które jest terenem rekreacyjnym gminy Zbójno. Jak co roku zawody objęte zostały patronatem Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego, który ufundował puchary, nagrody sfinansowane zostały natomiast przez Stowarzyszenie Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem, które pozyskało między innymi dotację od Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 2 tys. złotych na realizację XIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego, w ramach konkursu „Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu”.

 

(MW-S)

 • DSC06665
 • DSC06673
 • DSC06675
 • DSC06684
 • DSC06690
 • DSC06731
 • DSC06738
 • DSC06740
 • DSC06750
Decyzja o zobowiązaniu do udostępniania nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, obejmującej część działki ewidencyjnej nr 130/4 położonej w obrębie Bielsk.
08.07.2019

Decyzja o zobowiązaniu do udostępniania nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, obejmującej część działki ewidencyjnej nr 130/4 położonej w obrębie Bielsk.

Informacja
03.01.2019

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia.

Informacja Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego
04.12.2018

Starosta Golubsko-Dobrzyński na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do zbycia.

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Polska Niepodległa
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl

Galeria zdjęć

 • Portal Aktywna Wieś
 • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
 • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
 • Radio PIK Bydgoszcz
 • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
 • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
 • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę