Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

sobota, 21 lipca 2018

Imieniny

Daniela, Andrzeja, Benedykta

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Kampania "1% dla naszego regionu" trwa...

Wspólnie wspomagajmy organizacje działające w województwie kujawsko-pomorskim - nic Cię to nie kosztuje - nie zwlekaj i przekaż 1% na ich rzecz !  Po raz pierwszy można to zrobić za pomocą darmowego programu do rozliczania PIT w województwie kujawsko-pomorskim.

Znajdziesz go na naszej stronie pod banerem "Wspieraj lokalnie" - link -  http://www.ngo.kujawsko-pomorskie.pl/darmowy-program-do-rozliczania-pit-w-wojewodztwie-kujawsko-pomorskim,1565,l1.html

W programie jest już wprowadzona lista organizacji pożytku publicznego - wystarczy wybrać tą, której chcesz przekazać swój 1% podatku.

Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017, działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, znajduje się również tutaj.

Ww. lista została sporządzona na podstawie ogólnopolskiej listy organizacji pożytku publicznego uprawnionych  do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017, która jest dostępna pod linkiem: https://bip.kprm.gov.pl/kpr/wykaz-organizacji-pozyt/4504,wykaz.html

Spot emitowany w radiu PIK - posłuchaj

Darmowy Program PIT dostarcza firma "PITax.pl Łatwe podatki"  https://www.pitax.pl/


Przekaż 1% w dobre ręce

Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem działające na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem funkcjonuje od 2009 roku. Organizacją pożytku publicznego jest od roku 2012. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji, zwiedzania kraju, uczestniczenia w życiu kulturalnym regionu, a także niezwykle istotnej wieloprofilowej rehabilitacji.

Dzięki statusowi organizacji pożytku publicznego Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem ma między innymi możliwość pozyskiwania pieniędzy z tytułu odpisu 1% podatku dochodowego.

Środki pozyskane m.in. z tego tytułu (a także darowizn i składek członkowskich) przeznaczane są oczywiście wyłącznie na realizację celów statutowych organizacji. Przedmiotem działalności statutowej Stowarzyszenia Przyjaciół SOSW w Wielgiem jest przede wszystkim organizacja i współorganizacja zawodów i imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, działalność wspomagająca edukację, rehabilitację, poprzez organizację i finansowanie hipoterapii, dogoterapii, hydroterapii i terapii ruchowej, wspieranie finansowe wypoczynku i rehabilitacji podopiecznych SOSW w Wielgiem, a także rozwijanie zainteresowań uczniów, poprawę ich sytuacji bytowej, materialnej i społecznej, między innymi poprzez doposażenie placówki w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Pieniądze pozyskane z tytułu odpisu 1% podatku dochodowego w roku 2017 przeznaczone zostały przede wszystkim na działalność sportową, organizację zawodów, imprez i uroczystości szkolnych, tj. finansowanie wyjazdów na kręgielnię, organizację międzygrupowych zawodów sportowych, przygotowanie do biegów przełajowych, współfinansowanie imprez kulturalno-oświatowych wpisanych w kalendarz uroczystości szkolnych SOSW w Wielgiem, a także wycieczki do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Ogrodu Zoologicznego w Płocku, Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy czy biwak. Stowarzyszenie przekazuje również część pieniędzy na poprawę sytuacji bytowej i edukacyjnej wychowanków SOSW w Wielgiem poprzez doposażanie placówki w sprzęt i pomoce dydaktyczne, a także organizację rehabilitacji w formie hipoterapii i wyjazdów na basen do Rypina. Organizacja finansuje także działalność rozwijającą zainteresowania i pasje uczniów (konkursy plastyczne, literackie, techniczne, wyjazdy na zawody, mecze czy do kina).

W imieniu wychowanków i wszystkich pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem, członków Stowarzyszenia Przyjaciół SOSW w Wielgiem dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie Stowarzyszenia, za otrzymywaną pomoc finansową i całoroczną opiekę umożliwiającą naszym uczniom aktywną rehabilitację i realizowanie swoich pasji. Zachęcamy, byście byli z nami także w tym roku i przekazali w dobre ręce 1% swojego podatku (KRS 0000375216 Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem).

więcej informacji z naszych działań dostępnych jest tutaj

Ogłoszenie o przetargu
12.06.2018

Zarząd Dróg Powiatowych w Golubiu-Dobrzyniu ogłasza drugi przetarg nieograniczony pisemny na sprzedaż samochodu specjalnego z podnośnikiem koszowym marki STAR, rocznik 1984 .

Wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia
01.06.2018

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 121 ze zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia.

Trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń
25.04.2018

Na podstawie art. 39 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 121 ze zm.), Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Punkt Potwierdzający Profile Zaufane

Galeria zdjęć

  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Radio PIK Bydgoszcz
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę