Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

niedziela, 25 marca 2018

Imieniny

Marioli, Ireneusza, Marii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

KONCERTY PATRIOTYCZNE

Wszystkich, którzy pragną dalej świętować 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni w środę 15 listopada i czwartek 16 listopada o godzinie 11.00 na dwa koncerty patriotyczne.

W wykonaniu Aleksandra Kamedulskiego (baryton), studenta Konserwatorium Scuola Civica Claudio Abbado w Mediolanie, zabrzmią popularne polskie pieśni patriotyczne z XIX oraz XX wieku, takie jak: Warszawianka, Piękna nasza Polska cała, Piechota, Legiony, Przybyli ułani pod okienko, O mój rozmarynie, Za Niemen, Żeby Polska była Polską. Młody i utalentowany artysta ukaże niegasnące piękno wzruszających utworów przypominających o wydarzeniach z polskiej historii oraz o poświęceniu i heroicznej walce o wolność Ojczyzny.

Wstęp wolny

Chopin Bus nie kursuje

 

Informacja o artyście

Aleksander Kamedulski (baryton) jest 23-letnim adeptem śpiewu operowego, studentem Konserwatorium Scuola Civica Claudio Abbado w Mediolanie. Urodził się i mieszka w Nieszawie nad Wisłą. Studia I stopnia ukończył w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Profesora Wiesława Bednarka, solisty Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W październiku br. rozpoczął studia II stopnia w światowej stolicy opery – Mediolanie; w klasie Maestro Roberto Coviello, solisty Teatro alla Scala. Mimo młodego wieku wystąpił w wielu prestiżowych miejscach w Polsce i Europie. Śpiewał w Niemczech, Francji, Anglii, Hiszpanii, na Cyprze, w Liechtensteinie. Jest laureatem konkursu wokalnego w Vaduz organizowanego przez międzynarodową fundację sic itur ad astra z Księstwa Liechtenstein. W następstwie, jako jeden z ośmiu śpiewaków z całego świata, został stypendystą tej fundacji – najmłodszym i jedynym z Polski. W związku z tym otrzymał również możliwość występu w Guido Feger Saal w Triesen i Herkulessaal w Monachium. Jest stypendystą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aleksander Kamedulski śpiewał m.in.: w Pałacu Monaco w Paryżu, w sali koncertowej Towarzystwa Historyczno – Literackiego w Paryżu, Złotej Sali Zamku Królewskiego w Warszawie, w Insitution Saint Stanislas w Osny (Francja), w sali koncertowej Zamku w Ahaus (Niemcy), w Mazurkas Conference Centre (Oż. Mazowiecki), w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, w Kasteliotissa Hall w Nikozji (Cypr), w Pałacu Biskupim we Włocławku, w Pałacach w Lubostroniu i Ostromecku. Współpracuje również z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Na przestrzeni kilku lat Aleksander Kamedulski występował dla wielu znamienitych osobistości: Prezydenta RP, członków rządu, najwyższych dostojników kościoła, świata kultury i polityki. Śpiewał w koncertach z udziałem znanych artystów takich jak Bernard Ładysz, Paulos Raptis, Laura Łącz, Jan Pietrzak, Halina Kunicka, Rena Rolska, czy Andrzej Rosiewicz. Miał zaszczyt współpracować z wybitnymi pianistami, m.in. Andrzejem Płonczyńskim, Jeanem Lemairem. Jest pierwszym na świecie wykonawcą „Tryptyku Amerykańskiego” autorstwa prof. Szymona Kawalli. Prawykonanie miało miejsce 10 czerwca 2016 r. w Paryżu. Był także gościem programu „Dzień Dobry TVN”, wielokrotnie pisano o nim w prasie polskiej i międzynarodowej.

Ogłoszenie wodnoprawne
13.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przebudowę rowu melioracyjnego otwartego zlokalizowanego na działce o nr geod. 57/1, obręb Ruże, gmina Zbójno na rurociąg

Ogłoszenie wodnoprawne
05.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne  (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Zakładu Usług Wodnych Ostrowite Sp. z o. o., Ostrowite, 87-400 Golub-Dobrzyń, w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód

Ogłoszenie wodnoprawne
01.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Marcina Osowskiego, w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przebudowę rowu melioracyjnego otwartego zlokalizowanego na działkach o nr geod. 221/1, 145/4, 144/8 obręb Piotrkowo, gmina Ciechocin.

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Punkt Potwierdzający Profile Zaufane

Galeria zdjęć

  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
  • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę