Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

niedziela, 25 marca 2018

Imieniny

Marioli, Ireneusza, Marii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Wieczór pieśni patriotycznych

W niezwykły dzień 11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni o 17.00 odbędzie się uroczysty koncert pieśni patriotycznych. Tego wieczoru publiczność będzie mogła usłyszeć podniosłe utwory  wyrażające miłość i oddanie ojczyźnie, które wykona Chór Copernicus pod dyrekcją Pawła Jankowskiego. Działającemu od 1987 roku zespołowi artystycznemu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu przy fortepianie towarzyszyć będzie Michał Czaposki. 

W programie sobotniego koncertu znalazły się znane i chwytające za serce pieśni żołnierskie, a także wzruszające partie chóralne z oper, takie jak: Chór żołnierzy z opery Faust Charlesa Gounoda, Chór pielgrzymów z opery Tannhäuser Richarda Wagnera, Chór niewolników z opery Nabucco Giuseppe Verdiego. Podczas tego koncertu w melancholijny nastrój wprowadzą również słynne przeboje Anny German, Zbigniewa Wodeckiego oraz Marka Grechuty.

Na Wieczór Pieśni Patriotycznych zapraszamy w sobotę 11 listopada na godzinę 17.00 do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

 

Bilety w cenie 15/20 złotych można rezerwować za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji lub telefonicznie: 56 682 79 30 .

Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa.

Informujemy, że na koncerty można dojechać Chopin Busem (bilet na przejazd podlega rezerwacji):
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2, Toruń (bilet w obie strony 10 zł)
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi, Toruń (bilet w obie strony 10 zł)
16:20 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25, Golub-Dobrzyń (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie.

Informacje o artystach

Chór Męski Copernicus działa od 1987 roku, od 2006 roku jest zespołem artystycznym Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Prezesem Chóru jest Jerzy Przeczewski; przez wiele lat pełnił tę funkcję Bogumił Marczewski. Dyrygentem Chóru jest Paweł Jan Jankowski. W zespole zamiłowania i uzdolnienia muzyczne rozwija trzydziestu chórzystów. Są wśród nich śpiewacy tworzący Chór od początków jego istnienia, a także związani z zespołem od kilku miesięcy. Z Chórem współpracuje jako akompaniator i autor opracowań utworów muzycznych na chór męski Michał Czaposki. Repertuar Chóru Męskiego Copernicus obejmuje utwory z oper, operetek, musicali, patriotyczne, religijne i popularne. Dzięki wokalnemu kunsztowi śpiewaków i zróżnicowanemu repertuarowi Chór Męski Copernicus bardzo często koncertuje w kraju, a także za granicą. Tradycją są uroczyste koncerty noworoczne. Odbywały się one w Sali Wielkiej Dworu Artusa, w Ratuszu Staromiejskim – w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej Prüfferowej w Toruniu, Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Spośród uczestników tych koncertów można wymienić toruńską Orkiestrę Wojskową pod dyrekcją kpt. Dominika Sierzputowskiego, Infinito Quartet, solistów, m.in. Agnieszkę Olszewską i Wiesława Raczkowskiego, Chór św. Antoniego. Na każdym z tych koncertów publiczność nagradza wykonawców owacjami na stojąco. Podobnie wyrażają aplauz słuchacze innych występów toruńskiego Chóru – podczas różnorakich uroczystości religijnych, patriotycznych i innych. Chór śpiewa każdego roku m.in. we Włocławku podczas uroczystości modlitewnych przy pomniku Obrońców Wisły 1920 roku, w różnych miejscowościach podczas uroczystości rocznicowych z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości, a także rozmaitych imprez, na które zespół jest zapraszany. Chór Męski Copernicus występuje w bydgoskim Centrum Onkologii. Wespół z toruńską Orkiestrą Wojskową zespół występuje w bydgoskiej Operze Nova i innych salach koncertowych. Zespół śpiewał m.in. w Austrii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, na Litwie, we Włoszech.

Chór Męski Copernicus wspólnie z Toruńską Orkiestrą Kameralną wykonywał fragmenty oper Wolfganga Amadeusza Mozarta, Giuseppe Verdiego, Carla Marii von Webera i Stanisława Moniuszki w 2005 roku. Wespół z toruńskim Chórem Akademickim i Toruńską Orkiestrą Kameralną Chór uczestniczył w wykonaniu Mszy koronacyjnej Wolfganga Amadeusza Mozarta w 1993 roku. Zespół uczestniczył w przygotowaniu oratorium w pięciu aktach Misterium Christi z muzyką ks. dr Antoniego Chlondowskiego i tekstem ks. dr Franciszka Harazima w 1989 roku.

Chór Męski Copernicus jest laureatem wielu nagród, m. in. głównej nagrody wśród chórów męskich na Przeglądzie Chórów O Kryształowego Anioła Prezydenta Miasta Torunia w 2014 roku, nagrody na Międzynarodowym Konkursie Chórów w Montreux w Szwajcarii w 1990 roku, nagrody i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni kaszubskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym w Wejherowie w 1989 roku, głównej nagrody na Wojewódzkim Konkursie Chórów o Puchar Wojewody Toruńskiego w 1989 roku, nagrody na Festiwalu Miast Hanzeatyckich w Oldenzaal w Holandii w 1988 roku.

Michał Czaposki ukończył PWSM w Łodzi w klasie fortepianu prof. Bożeny Szymonowicz, naukę akompaniamentu odbywał pod kierunkiem Kiejstuta Bacewicza – obecnie patrona tej uczelni. Oprócz studiów pianistycznych ukończył eksternistycznie Wydział Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe w zakresie chórmistrzostwa na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od roku 1980 pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu. Występuje jako pianista-akompaniator oraz solista – w obu tych rolach dał się już poznać w Szafarni podczas warsztatów towarzyszących Konkursom Wiolonczelowo-Kontrabasowym oraz mającej miejsce w 2014 roku w Ośrodku Chopinowskim promocji wydanego właśnie zbioru jego utworów fortepianowych dla dzieci pod tytułem „Zwierzaki”. Bywa obsadzany przez teatry toruńskie w rolach, gdzie potrzeba „grającego aktora”. Sztuka „Kandyd czuli optymizm” wg Woltera wystawiona z jego udziałem przez Baj Pomorski w reżyserii Pawła Aignera zdobyła Nagrodę Główną za najlepsze przedstawienie na IV Świętokrzyskim Festiwalu Teatrów Lalek „Brzechwa i inni” w Kielcach. Współpracuje z toruńskimi chórami – przede wszystkim Chórem Uczelnianym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i chórem męskim „Copernicus” – jako chórzysta, akompaniator, solista, korepetytor i autor opracowań. Podczas planowanego na 11 listopada koncertu Copernicusa w Szafarni zabrzmią m. in. aranżacje, które wyszły spod jego pióra, czyli właściwie klawiatury komputerowej.

 

Ogłoszenie wodnoprawne
13.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przebudowę rowu melioracyjnego otwartego zlokalizowanego na działce o nr geod. 57/1, obręb Ruże, gmina Zbójno na rurociąg

Ogłoszenie wodnoprawne
05.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne  (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Zakładu Usług Wodnych Ostrowite Sp. z o. o., Ostrowite, 87-400 Golub-Dobrzyń, w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód

Ogłoszenie wodnoprawne
01.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Marcina Osowskiego, w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przebudowę rowu melioracyjnego otwartego zlokalizowanego na działkach o nr geod. 221/1, 145/4, 144/8 obręb Piotrkowo, gmina Ciechocin.

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Punkt Potwierdzający Profile Zaufane

Galeria zdjęć

  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
  • Radio PIK Bydgoszcz
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę