Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

sobota, 24 lutego 2018

Imieniny

Bogusza, Macieja, Marka

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Najpiękniejsze miniatury muzyczne

 

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 16 września, o godz. 17.00.do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na niezwykły koncert, podczas którego wystąpią znakomite artystki: Dorota Kwiecińska-Erenz (skrzypce), Jolanta Kajdasz (sopran) oraz Marlena Lewandowska-Kamyszek (fortepian).

W ich wykonaniu zabrzmią słynne utwory muzyki wokalnej takich kompozytorów jak: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Robert Schumann czy Stanisław Niewiadomski. Oprócz XIX-wiecznych pieśni będzie można wysłuchać także utworów z poprzednich epok m.in: barokowego Recitativu i Arii Almireny z opery Rinaldo Georga Friedricha Händla, klasycystycznej Arii Cherubina z opery Wesele Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta, a także fragmentu z motetu Iustusgerminavit (Sprawiedliwy zakwitł) Pawła Sieprawskiego.

W programie drugiej części koncertu znalazły się wyjątkowe muzyczne miniatury na skrzypce i fortepian. Dorota Kwiecińska-Erenz oraz Marlena Lewandowska-Kamyszek zabiorą nas w muzyczną podróż po Europie, prezentując niezwykłe utwory hiszpańskiego kompozytora Manuela de Falli, włoskiego twórcy Alberto Curciego, austriackiego muzyka Fritza Kreislera, niemieckiego przedstawiciela okresu romantyzmu Johannesa Brahmsa oraz pochodzącego z Anglii Nigela Hessa.

Wszystkich miłośników muzyki wokalnej i kameralnej zapraszamy na ten wyjątkowy wrześniowy koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

 

Bilety w cenie 15/20 złotych można rezerwować za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji na stronie www.szafarnia.art.pl lub telefonicznie: 56 682 79 30 .

Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa.

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem:
z Torunia
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)
z Golubia-Dobrzynia
16:30 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie.

Ośrodek Chopinowski jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

Informacje o artystach

Dorota Kwiecińska-Erenz


Studia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem w 1989 roku i została zaangażowana na stanowisku asystenta w klasie prof. Michała Grabarczyka. W trakcie studiów brała udział w konkursach skrzypcowych: Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. C. Curci w Neapolu (1988) oraz im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1991). Brała także udział w kursach mistrzowskich w Żaganiu i Łańcucie. W roku 1990 uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuki i została zatrudniona na stanowisku adiunkta. W roku 1995 została powołana przez Ministerstwo Kultury i Sztuki do pełnienia funkcji konsultanta szkolnictwa artystycznego pierwszego i drugiego stopnia. Jako pedagog jest zapraszana na kursy i warsztaty muzyczne, które prowadzi w Nysie, Kłodzku, Żaganiu, Płocku, Zielonej Górze, Wągrowcu. Grała z Orkiestrami Filharmonii Rzeszowskiej, Poznańskiej, Szczecińskiej, Białostockiej, Kaliskiej, a także w zespołach kameralnych. Głównie koncentruje się na występach solowych. Nagrany dla TVP program z cyklu Roman Lasocki przedstawia z jej udziałem, był emitowany również w telewizji moskiewskiej. W 2013 roku otrzymała tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka.

Marlena Lewandowska-Kamyszek


Ukończyła z wyróżnieniem poznańską Akademię Muzyczną w klasie fortepianu. Doskonaliła swą grę pod kierunkiem prof. J. Stompla w Katowicach. Jest laureatką konkursu im. K. Szymanowskiego w Łodzi. Uczestniczyła w międzynarodowych kursach i konkursach muzycznych: w Epinal, Getyndze, Weimarze i Zurychu. Brała udział w Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Obecnie koncertuje głównie jako kameralistka. Jest doktorem w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 

Jolanta Kajdasz


Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Ukończyła Wydział Wychowania Muzycznego w klasie dyrygentury chóralnej prof. Stanisława Kulczyńskiego oraz Wydział Wokalno-Aktorski pod kierunkiem Ewy Werki. Obecnie prowadzi lekcje emisji głosu i śpiewu solowego w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im M. Karłowicza. Jest również korepetytorem emisji głosu w chórach Wielkopolski. Przez siedem lat przygotowywała kandydatów i chórzystów do pracy głosem w Poznańskim Chórze Katedralnym. Obecnie wykonuje tę pracę w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. oraz w Gimnazjum Katedralnym w Poznaniu. Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym (Niestacjonarne Podyplomowe Studium Przygotowania Pedagogicznego), ucząc przyszłych pedagogów prawidłowej emisji głosu w mowie. Występuje z koncertami solistycznymi w wielu miastach kraju i zagranicy, współpracując z Filharmonią Poznańską, zespołami instrumentalnymi i chóralnymi (m. in.: Tutti e Solo, Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej, Poznańskim Chórem Katedralnym, Chórem miasta Trockau – Niemcy, ChoralSociety Soli Amersfoort – Holandia), wykonując muzykę dawną, oratoryjno-kantatową, religijną oraz arie i pieśni. Występowała na Międzynarodowym Festiwalu WratislaviaCantans, Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Koszalinie oraz na Festiwalach Muzycznych w Koszutach, Chudobczycach i w Szamotułach. Ma w swym dorobku liczne recitale z towarzyszeniem fortepianu i organów, w tym pokaźną liczbę stanowią koncerty na rzecz działalności dobroczynnej.

Ogłoszenie wodnoprawne
13.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przebudowę rowu melioracyjnego otwartego zlokalizowanego na działce o nr geod. 57/1, obręb Ruże, gmina Zbójno na rurociąg

Ogłoszenie wodnoprawne
05.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne  (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Zakładu Usług Wodnych Ostrowite Sp. z o. o., Ostrowite, 87-400 Golub-Dobrzyń, w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód

Ogłoszenie wodnoprawne
01.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Marcina Osowskiego, w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przebudowę rowu melioracyjnego otwartego zlokalizowanego na działkach o nr geod. 221/1, 145/4, 144/8 obręb Piotrkowo, gmina Ciechocin.

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Punkt Potwierdzający Profile Zaufane

Galeria zdjęć

  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
  • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
  • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę