Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

sobota, 21 października 2017

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na koncert wybitnego austriackiego kompozytora Franciszka Schuberta

Treść strony

W niedzielę 13 listopada o godzinie 17.00 wszystkich wielbicieli romantycznej muzyki zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na Schubertiadę, czyli koncert poświęcony muzyce wybitnego austriackiego kompozytora Franciszka Schuberta. Na szafarskiej scenie zaprezentowane zostaną jego niepowtarzalne kompozycje fortepianowe, kameralne i wokalne w wykonaniu Małgorzaty Frydrych (flet), Anny Niemiec-Mościckiej (śpiew) i Jacka Szczepańskiego (fortepian).

Podczas niedzielnego koncertu będzie można usłyszeć wyłącznie utwory Franciszka Schuberta, prekursora epoki romantyzmu w muzyce, który w twórczości symfonicznej i kameralistyce początkowo kontynuował tradycje klasyczne, chętnie nawiązując do kompozycji Józefa Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena. Z czasem kompozytor wykrystalizował indywidualny, romantyczny styl i stworzył  wiele porywających arcydzieł. W niedzielny wieczór zabrzmi jedna z kameralnych kompozycji Franciszka Schuberta, Małgorzata Frydrych wyczaruje na flecie romantyczny klimat, wykonując z towarzyszeniem fortepianu Introdukcję i Wariacje na temat Trockne Blumen na flet i fortepian D 802.

Na koncercie nie zabraknie także kilku nastrojowych pieśni w wykonaniu Anny Niemiec-Mościckiej (śpiew) i Jacka Szczepańskiego (fortepian), gdyż były one ulubionym środkiem wyrazu kompozytora. Schubert skomponował ich w sumie ponad 600, podejmując w nich najróżniejszą tematykę: od wydarzeń historycznych i obyczajów, przez refleksję filozoficzną i religijną, po zdecydowanie dominujący wątek miłości. Podczas koncertu będzie można usłyszeć wiele wokalnych utworów, m.in. szczególnie popularną, skomponowaną do słów Goethego, pieśń Gretchen am Spinnrade (Małgorzata przy kołowrotku), a także Die Forelle (Pstrąg), będącą przykładem zwrotkowej pieśni wariacyjnej.

Na zakończenie koncertu, na fortepianie Jacek Szczepański zagra cztery miniatury fortepianowe ze zbioru Impromptu op.90, ujmujące prostotą i śpiewnością, uznane za bardzo osobiste wypowiedzi kompozytora.

Piękno i niepowtarzalny urok utworów Franciszka Schuberta przybliżą publiczności wspaniali artyści.

Małgorzata Frydrych absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy; w 2015 roku ukończyła Podyplomowe Studia Mistrzowskie w Zakresie Instrumentalistyki w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Pracuje z utalentowaną młodzieżą w szkołach muzycznych we Włocławku i Radziejowie. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Opery Nova oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie, a w VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu znalazła się w gronie półfinalistów.

            Anna Niemiec-Mościcka w 2006 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski, pracując pod kierunkiem prof. dr hab. Hanny Michalak w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy; absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy (1999); finalistka konkursów wokalnych m.in.: III Konkursu Pieśni i Arii im. H. Halskiej we Wrocławiu (2005), II Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie (2006), IV Konkursu Pieśni i Arii im. H. Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu (2007). Współpracuje z Filharmonią Pomorską w  Bydgoszczy, Toruńską Orkiestr Symfoniczną, Cappellą Thoruniensis, Cameratą Vladislavia oraz zaprzyjaźnionymi instrumentalistami ze swojej Alma Mater.

Jacek Szczepański w 2008 ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Rok później uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dra Mariusza Klimsiaka. Obecnie pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Od 2012 roku zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Schubertiada to koncertowa propozycja dla miłośników kompozycji Franciszka Schuberta. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni 13 listopada 2016 r. na godzinę 17.00.

Bilety w cenie 15/20 złotych można nabywać przed koncertem w kasie Ośrodka Chopinowskiego po wcześniejszej rezerwacji (tel.: 56 682 79 30 /e-mail: osrodek@szafarnia.art.pl).

Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa.

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem:

z Torunia

15:30 - Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2

15:40 - Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)

z Golubia-Dobrzynia

16:20 - Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)

Powrót około pół godziny po koncercie. 

Ośrodek Chopinowski jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń
18.09.2017

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.), Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń

Ogłoszenie
31.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Zbigniewa Bartnikowskiego, ul. Makuszyńskiego 34, 81-595 Gdynia, działającego w imieniu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Informacja
14.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przepustu na rowie melioracji szczegółowej, oznaczonym w ewidencji symbolem R-K, zlokalizowanym na działce o nr geod. 330 obręb Zapluskowęsy, gmina Kowalewo Pomorskie.

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Radio PIK Bydgoszcz
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Portal Aktywna Wieś
  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę