Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

niedziela, 24 września 2017

Imieniny

Gerarda, Teodora, Marii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Planowane zmiany organizacji ruchu - ZNICZ 2016

W związku z Dniem Wszystkich Świętych, jak co roku, policjanci prowadzić będą działania „ZNICZ”, w ramach których czuwać będą nad naszym bezpieczeństwem w rejonach cmentarzy i na wszystkich drogach powiatu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i bezpieczną jazdę. Przypominają, że w okolicach cmentarzy może być zmieniona organizacja ruchu.  

Od piątku (28.10.2016) rozpoczyna się ogólnopolska akcja „ZNICZ”, która zostanie zakończona w środę (2.11.2016). W tych dniach do służby zostanie skierowanych dużo więcej funkcjonariuszy, którzy dbać będą o nasze bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy i na wszystkich drogach, po których poruszać się będzie zdecydowanie większa ilość pojazdów.  

> Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Szczególnie w tych dniach, kiedy ten ruch jest znacznie większy, istotne jest, aby utrzymywać niezbędny (bezpieczny) odstęp miedzy pojazdami.  

Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu

> Przed wyjazdem w dłuższą trasę należy sprawdzić stan techniczny naszego samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc, co pewien czas przerwę na odpoczynek.

 >  Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe. W tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia. Dotyczy to szczególnie rejonów wokół cmentarzy.

> W przypadku, gdy w rejonie cmentarzy ruchem kierować będą policjanci,  należy się stosować do ich poleceń w pierwszej kolejności.

> Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku  z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.  Ponieważ zmrok zapada teraz szybko, policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych, namawiają do zakładania elementów odblaskowych.

 

Policjanci informują, że 1 listopada 2016 roku na terenie Golubia-Dobrzynia i miejscowości Płonne obowiązuje inna organizacja ruchu. Wprowadzone zmiany:

·    zakazu zatrzymywania się na odcinku ul. Sokołowskiej od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do targowiska miejskiego oraz ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Sokołowską do skrzyżowania z ul. Kościuszki - po obu stronach jezdni. Pojazdy można parkować na okolicznych parkingach, a także m.in. na placu targowym, parkingach przy placu targowym, parkingu przy sklepie TESCO i dyskoncie Biedronka.

·    zamiana organizacji ruchu na ul. Kościelnej w Golubiu- Dobrzyniu poprzez wprowadzenie ruchu w jedną stronę od strony ul. Rynek w ul. Kościelną, dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Chopina i ulicy Zamurnej z Kościelną ustawione będą znaki nakazu skrętu w prawo.  Natomiast na ulicy Zamurnej na skrzyżowaniu z ulicą Kościelną i Browarową ustawiony będzie znak zakaz skrętu w lewo. Odcinek ul. Kościelnej w kierunku cmentarza do skrzyżowania z ul. Zamurną będzie wyłączony całkowicie z ruchu dla pojazdów.

·    w miejscowości Płonne gm. Radomin ustawiony będą znaki zakazu zatrzymywania się wzdłuż cmentarza na długości ok. 1000 metrów po obu stronach drogi, wyznaczony będzie parking na boisku przy plebanii.  

Pamiętajmy wybierając się na cmentarz parkujmy samochody tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zastawiajmy drogi innym. Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów i dokumentów. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei. Koniecznie  zamknij samochód i włącz alarm.

Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń
18.09.2017

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.), Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń

Ogłoszenie
31.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Zbigniewa Bartnikowskiego, ul. Makuszyńskiego 34, 81-595 Gdynia, działającego w imieniu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Informacja
14.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przepustu na rowie melioracji szczegółowej, oznaczonym w ewidencji symbolem R-K, zlokalizowanym na działce o nr geod. 330 obręb Zapluskowęsy, gmina Kowalewo Pomorskie.

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę