Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

sobota, 21 października 2017

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Golubsko-dobrzyńscy policjanci podczas codziennej służby przypominają pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników dróg poruszania się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariusze zachęcają również poruszających się jednośladami do „świecenia” przykładem.
W związku z wcześniej zapadającym zmrokiem i pogarszającą się widocznością na drodze, golubsko-dobrzyńscy policjanci przypominają pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pieszy, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników dróg. Dodatkowo piesi przechodzący przez przejście dla pieszych lub ulicę powinni dokładnie upewnić się, że nic nie nadjeżdża lub pojazd jest wystarczająco daleko, aby można było bezpiecznie pokonać przejście. Jednakże wieczorem lub w nocy ocena tego jak daleko znajduje się pojazd,  jest znacznie utrudniona, więc jeśli nie jest się pewnym lepiej poczekać chwilę, aż pojazd przejedzie.

Policjanci podczas codziennej służby przypominają również poruszającym się jednośladami, że w czasie złej widoczności powinni nosić elementy odblaskowe, które zapewnią im odpowiednią widoczność i bezpieczeństwo na drodze. 

Kierujący samochodami, natomiast  powinni zwracać uwagę na zachowanie pieszych, zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu idących poboczem lub stojących przed przejściem dla pieszych. Przede wszystkim kierowcy muszą przestrzegać przepisów, zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, aby uniknąć kolizji czy wypadku drogowego. W szczególności zasady te dotyczą rejonu przejścia dla pieszych, które jest szczególnych miejscem na drodze.

Uczestnik ruchu drogowego mając na sobie ubrania w spokojnych, stonowanych kolorach, nie posiadając na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowcy dostrzegają ich z dużym opóźnieniem.

Pamiętajmy! W ciemnościach reflektory samochodu „widzą” pieszego nawet z dużej odległości, ale kierowca dostrzeże go dopiero, gdy zauważy sylwetkę człowieka w zasięgu świateł samochodu. W ciemnościach, bez „odblasków” jesteśmy widoczni z odległości zaledwie ok. 20 – 30 metrów. Jeżeli pieszy wyposażony jest w elementy odblaskowe, kierowca spostrzeże go nawet 5 razy szybciej! Kierowca ma wtedy czas na wykonanie manewru, który z pewnością może uratować życie!

Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń
18.09.2017

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.), Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego położonych w obrębie Białkowo, gm. Golub-Dobrzyń

Ogłoszenie
31.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Zbigniewa Bartnikowskiego, ul. Makuszyńskiego 34, 81-595 Gdynia, działającego w imieniu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Informacja
14.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przepustu na rowie melioracji szczegółowej, oznaczonym w ewidencji symbolem R-K, zlokalizowanym na działce o nr geod. 330 obręb Zapluskowęsy, gmina Kowalewo Pomorskie.

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Portal Aktywna Wieś
  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
  • Radio PIK Bydgoszcz
  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę