Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

niedziela, 25 marca 2018

Imieniny

Marioli, Ireneusza, Marii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT – DBAMY O CZYSTOŚĆ JĘZYKA I CZYSTE ŚRODOWISKO

Już po raz drugi w kowalewskim Zespole Szkół im. Lecha Wałęsy najlepsi reprezentanci naszych szkół ponadgimnazjalnych spotkali się podczas finału powiatowego konkursu ortograficznego. Impreza odbywająca się pod hasłem „O czystość języka dbamy jak o czyste środowisko” połączona była ponadto z finałem szkolnych konkursów ekologicznych, w których brali udział uczniowie szkoły w Kowalewie Pomorskim. Konkurs ortograficzny pod honorowym patronatem starosty Wojciecha Kwiatkowskiego na dobre wpisał się do kalendarza szkolnych imprez. Finaliści zgodnie potwierdzali, że takie spotkania są dobrą okazją do integracji szkolnych społeczności.

14 listopada br. uczniowie powiatowych szkół ponadgimnazjalnych walczyli o Superpióro Starosty Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego. Tym razem trafiło ono do Ewy Paszewskiej z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu – Dobrzyniu. Dwa kolejne pióra dla najlepszych uczniów każdej ze szkół przypadły Edycie Blunkowskiej z ZS w Kowalewie Pomorskim oraz Jackowi Maćkiewiczowi z ZS nr 2 w Golubiu – Dobrzyniu. Tegoroczna laureatka konkursu powiatowego już rok temu była najlepsza w swojej szkole, zaś w Kowalewie zdobyła wówczas trzecie miejsce.

W finale wzięło udział po pięciu reprezentantów z każdej ze szkół, wyłonionych w konkursach na etapie szkolnym. Z Zespołu Szkół nr 1 W Golubiu – Dobrzyniu byli to: Anna Jabłońska, Agata Kłoss, Julia Paprocka, Ewa Paszewska, Maciej Surmacewicz. Zespół Szkół nr 2 w Golubiu – Dobrzyniu reprezentowali: Agata Fajfer, Wioletta Frass, Piotr Jachowski, Jacek Maćkiewicz i Anita Modrzejewska. Reprezentację Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim stanowili: Monika Baczarska, Edyta Blunkowska, Agnieszka Kościelska, Dariusz Moszkowicz, Oliwia Talkowska. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego, które w imieniu Starosty Golubsko – Dobrzyńskiego wręczała dyrektor Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim Halina Dąbrowska.

Autorem finałowego dyktanda – tak samo jak w roku ubiegłym – był Michał Żarski, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ponownie udało mu się zaskoczyć uczestników zastanawiających się gorączkowo, jak poprawnie opisać ekologów i ekoterrorystów, którzy „potrafią uziemić w dyskusji hardych adwersarzy nieznających się na interakcjach zachodzących między światem zwierzęcym a ludzkim” oraz lubiących „hałasować niczym wiatr halny na hali”. Jednak młodzież poradziła sobie z tymi wątpliwościami znakomicie, udowadniając, że znajomość zasad poprawnej pisowni i interpunkcji to sztuka, którą opanowała do perfekcji.

Podczas oczekiwania na wynik dyktanda uczniowie z kowalewskiego Zespołu Szkół zaprezentowali przygotowany pod opieką nauczycielek: p. Krystyny Nowak, p. Magdaleny Śliwińskiej, p. Elżbiety Bender program artystyczny. Był to między innymi pokaz mody ekologicznej, scenka kabaretowa „Kebab w Londynie”, wystawa biżuterii wykonanej z ekologicznych materiałów, występy wokalne. Natomiast uczniowie technikum kucharskiego pod kierunkiem pań Longiny Borkowicz i Marty Malinowskiej samodzielnie przygotowali pyszny poczęstunek dla wszystkich gości i uczestników konkursu.

Wśród zwycięzców konkursów szkolnych o tematyce ekologicznej znaleźli się: Anna Klewicz, Patryk Ziółkowski, Małgorzata Leśniak (moda ekologiczna); Kamil Arciszewski, Dariusz Kalinowski, Klaudia Dąbrowska (konkurs plastyczny); Joanna Margalska, Magdalena Kopacz, Sandra Marchelek (rysunek o tematyce ekologicznej); Oliwia Talkowska, Anna Tuszyńska, Natalia Kuśnierz (biżuteria i dodatki). Również w tych konkursach nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom powiatowego konkursu ortograficznego oraz konkursów ekologicznych gratulujemy umiejętności, przyłączamy się także do apelu, aby o czystość języka dbać równie mocno jak o czystość środowiska.

Krzysztof Zaniewski


 

Ogłoszenie wodnoprawne
13.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przebudowę rowu melioracyjnego otwartego zlokalizowanego na działce o nr geod. 57/1, obręb Ruże, gmina Zbójno na rurociąg

Ogłoszenie wodnoprawne
05.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne  (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Zakładu Usług Wodnych Ostrowite Sp. z o. o., Ostrowite, 87-400 Golub-Dobrzyń, w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód

Ogłoszenie wodnoprawne
01.12.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Marcina Osowskiego, w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przebudowę rowu melioracyjnego otwartego zlokalizowanego na działkach o nr geod. 221/1, 145/4, 144/8 obręb Piotrkowo, gmina Ciechocin.

Reklama

Mapa drogowa powiatu
System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Punkt Potwierdzający Profile Zaufane

Galeria zdjęć

  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
  • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
  • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
  • Portal Aktywna Wieś
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę