Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

czwartek, 17 sierpnia 2017

Imieniny

Jacka, Anity, Elizy

Wyszukiwarka

Nawigacja

  • Strona Główna

Treść strony

Certyfikaty na kurs prawa jazdy
2013.03.13
Certyfikaty na kurs prawa jazdy
Prawo jazdy jest jednym z ważniejszych uprawnień jakie powinien posiadać każdy dorosły człowiek. Jest ono przydatne zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Wielokrotnie od posiadania prawa jazdy uzależnione jest pozytywne zakończenie procedury rekrutacyjnej w trakcie ubiegania się o pracę i podjecie zatrudnienia. W dniu 12 marca br. odbyło się spotkanie władz samorządowych powiatu z uczniami szkół ponadgimnazjalnych.
Szkolenia „III sektor z 3 perspektyw”
2013.03.13
Szkolenia „III sektor z 3 perspektyw”
W dniu 12 marca br. w hotelu Vabank w Golubiu -Dobrzyniu odbyło się pierwsze z cyklu trzech spotkań szkoleniowych dla organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń oraz klubów sportowych. Szkolenie z uwagi na duże zainteresowanie odbyło się w dwóch grupach z podziałem na dwie części: pierwsza prowadzona przez p. Lucynę Kempińską dotyczyła sprawozdawczości finansowej organizacji pozarządowych, druga część prowadzona przez radcę prawnego p. Piotra Rzepkę wiązała się z prawnym aspektem podmiotów akademii społecznej.
Zaproszenie na musical "Upiór w operze" do Domu Kultury
2013.03.12
Zaproszenie na musical "Upiór w operze" do Domu Kultury
Światowy musical w wykonaniu uczniów
Zespołu Szkół Nr 2
"UPIÓR W OPERZE"
na deskach sceny Domu Kultury
w Golubiu-Dobrzyniu
15 MARCA 2013 17:00
15 marca - Światowy Dzień Konsumenta
2013.03.11
15 marca - Światowy Dzień Konsumenta
W związku z przypadającym świętem w dniu 15 marca /piątek/ Starosta Golubsko-dobrzyński oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów przy współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w Warszawie zapraszają na spotkanie informacyjne pt. „Ufaj, ale sprawdzaj co podpisujesz”, które odbędzie się o godz. 11:00 w auli Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu Dobrzyniu przy ul. Kilińskiego (budynek byłej Straży Pożarnej).
Rodzynki z pozarządówki 2013
2013.03.07
Rodzynki z pozarządówki 2013
Rusza VI edycja konkursu o nagrodę marszałka województwa „Rodzynki z pozarządówki” na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.Ideą konkursu jest dotarcie do małych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być realizowane także przez inne podmioty pozarządowe na zasadzie dobrych praktyk.
Konsultacje z Funduszy Europejskich
2013.03.07
Konsultacje z Funduszy Europejskich
Konsultanci Punktów Informacyjnych, w tym Lokalnego Punktu Informacyjnego Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu, nieodpłatnie udzielają odpowiedzi w formie konsultacji bezpośrednich na wstępne zapytania dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich.
Dyżur prawnika w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego
2013.03.07
Dyżur prawnika w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego
Biuro ds. Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Przemocy w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu udziela pomocy prawnej i psychologicznej, podejmuje interwencje w instytucjach, z którymi muszą kontaktować się pokrzywdzeni, udziela ochrony socjalnej i propaguje Polską Kartę Praw Ofiary (dokument zawierający prawa przysługujące ofiarom przestępstw).
Zaproszenie na koncert klawesynowy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni
2013.03.06
Zaproszenie na koncert klawesynowy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni
Ośrodek Chopinowski w Szafarni serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert Pauliny Tkaczyk Klawesyn – król instrumentów barokowych, który odbędzie się 10 marca tradycyjnie o godzinie 17.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz wielkanocny przygotowany przez członkinie sekcji hafciarskiej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Posiedzenie Komisji Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego
2013.03.06
Posiedzenie Komisji Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego
W dniu 1 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego w temacie działalności uczniowskich klubów sportowych. Spośród zaproszonych gości w posiedzeniu Komisji udział wzięli: Marcin Drogorób – Naczelnik Wydziału Sportu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Jacek Boluk–Sobolewski – Wicestarosta Golubsko–Dobrzyński, Edward Kwiatkowski – Powiatowy Organizator Sportu oraz prezesi uczniowskich klubów sportowych.
III miejsce Zespołu Szkół nr 2 w finale wojewódzkim w konkursie "Kujawsko-Pomorskie - Moje Miejsce na Ziemi"
2013.03.06
III miejsce Zespołu Szkół nr 2 w finale wojewódzkim w konkursie "Kujawsko-Pomorskie - Moje Miejsce na Ziemi"
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu zakwalifikowali się do finału konkursu "Kujawsko-Pomorskie - Moje Miejsce na Ziemi". Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, natomiast patronat objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.
Starostwo Powiatowe zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dla organizacji pozarządowych.
2013.03.04
Starostwo Powiatowe zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dla organizacji pozarządowych.
Szanowni Państwo, zachęcamy do udziału w mini-szkoleniach „III sektor z 3 perspektyw” organizowanych przez Regionalne Centrum Ekonomii Społecznej w Toruniu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu, które dzięki środkom z Unii Europejskiej są całkowicie bezpłatne dla uczestników.
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
2013.03.01
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
W dniu dzisiejszym Starosta Golubsko-Dobrzyński Wojciech Kwiatkowski, Wicestarosta Jacek Boluk-Sobolewski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Marek Beyger złożyli wiązankę pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu w Golubiu-Dobrzyniu by uczcić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Możliwość bezpłatnej promocji podczas Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy
2013.03.01
Możliwość bezpłatnej promocji podczas Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy
Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, które odbędą się 24 marca 2013 r., w Bydgoszczy, to prestiżowa impreza sportowa, która przyciągnie do miasta sportowców z ponad 50 krajów całego świata. Blisko 800 zagranicznych gości, których rywalizację na trasie Mistrzostw Świata podziwiać będzie kilka tysięcy kibiców oraz odbywający się po zawodach głównych - bieg amatorów, który przewiduje udział około 1000 uczestników, stanowi niepowtarzalną okazję promocji miasta Bydgoszczy jak i całego regionu.
Świętujemy urodziny Fryderyka Chopina !
2013.02.28
Świętujemy urodziny Fryderyka Chopina !
Ośrodek Chopinowski w Szafarni przygotowuje się do świętowania 203 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Obchody odbędą się w piątek 1 marca XIII Wojewódzkim Konkursem Recytatorskim Poezji i Prozy poświęconej muzyce i Fryderykowi Chopinowi. Na szafarskiej scenie wystąpi sześćdziesięciu uczniów z trzydziestu szkół podstawowych i gimnazjum, którzy zaprezentują poezję m.in. Wandy Chotomskiej, ks. Jana Twardowskiego, Władysława Broniewskiego.
Nabór do grup tanecznych
2013.02.25
Nabór do grup tanecznych
Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator" organizuje nabór do grup tanecznych: Grupa tańca dzieci (5-8 lat), Grupa tańca nowoczesnego (9-11 lat), Grupa tańca nowoczesnego (12-16 lat). Spotkanie odbędzie się w dniu 11 marca 2013 r.w Gimnazjum im. I.Działyńskiego, ul. Szkolna, godz. 17.00.

Aktualności

2017.08.14   |   ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - 15 SIERPNIA

-

W dniu dzisiejszym z okazji Święta Wojska Polskiego w Golubiu-Dobrzyniu pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu i Stalinizmu  symboliczne wiązanki kwiatów złożyła delegacja pracowników Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta oraz Urzędu Gminy w Golubiu-Dobrzyniu.

2017.08.11   |   Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego nr 12/2017

-

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem gazety powiatu golubsko-dobrzyńskiego. W bieżącym numerze znajdziecie Państwo m.in. informacje o planach sprzedaży działek przez Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, informacje o prowadzonych inwestycjach i projektach oraz bieżące informacje z podległych jednostek organizacyjnych.

2017.08.09   |   Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Golubiu – Dobrzyniu zapraszają na Wakacyjne Targi Pracy połączone z Piknikiem Rodzinnym

Wakacyjne Targi Pracy połączone z Piknikiem Rodzinnym 19 sierpnia w Golubiu- Dobrzyniu

W wakacyjnych okolicznościach przyrody zapraszamy wszystkich zainteresowanych podjęciem lub zmianą pracy  w konwencji piknikowej. W trakcie targów zapewniamy możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami, rozmowy z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy. Jest to także możliwość wymiany informacji na temat organizowanych przez OHP szkoleń, projektów europejskich czy też podjęcia pracy za granicą w ramach programu EURES

2017.08.09   |   Zaproszenie na XLVII sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2017 r., godz. 15.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.

2017.08.03   |   Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - ogłoszenie o naborze wniosków

-

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2017.08.01   |   73. rocznica Powstania Warszawskiego

73. rocznica Powstania Warszawskiego

W dniu 01.08.2017 r. przypada 73. rocznica Powstania Warszawskiego. Pan Andrzej Okruciński Starosta Golubsko-Dobrzyński, Pan Franciszek Gutowski Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński wraz z przedstawicielami Gminy oraz Miasta Golub-Dobrzyń złożyli z tej okazji  wiązanki oraz znicze pod pamiątkowym pomnikiem, znajdującym się na Placu Tysiąclecia w Golubiu-Dobrzyniu.

2017.07.31   |   Nabór uczestników do „Kujawsko – Pomorskiej Akademii Młodych Liderów”

-

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników na szkolenia w ramach projektu „Kujawsko Pomorska Akademia Młodych Liderów.” Szkolenia skierowane są do mieszkańców obszarów wiejskich z województwa kujawsko – pomorskiego do 35 roku życia  -  członków ngo, sołtysów, radnych lub osób, które w przyszłości chcą pełnić rolę lidera lokalnego.

2017.07.28   |   Druga edycja konkursu EKO MODEL

-

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu EKO MODEL organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Jest to konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. Zadaniem w tej edycji, jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.

 

2017.07.27   |   Konkurs na wolne stanowisko kierownicze urzędnicze - Kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu

-

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza  nabór na wolne kierownicze  stanowisko urzędnicze  - KIEROWNIK POWIATOWEGO ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W GOLUBIU-DOBRZYNIU
 

2017.07.26   |   Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym

Oddział PPTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego i Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych Łucznictwem na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym odbywaj¹ce się w dniach 4-6 sierpnia 2017r. na terenie zamku w Golubiu-Dobrzyniu. W zawodach weźmie udział blisko 200 łuczników, tak z kraju, jak i z zagranicy. m. in. Słowacji, Ukrainy, Turcji Grecji czy Niemiec. 

2017.07.19   |   Ćwiczenia dzienne z udziałem Kompanii Gaśniczej Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego w Leśnictwie Paliwodzizna

-

 Dnia 18 lipca br. odbyły się ćwiczenia dzienne z udziałem Kompanii Gaśniczej Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego, które zostały zaplanowane na terenie Leśnictwa Paliwodzizna. Ćwiczenia polegały na zgraniu służb ratowniczych wchodzących w skład Kompanii oraz przygotowaniu służb do prowadzenia działań związanych z pożarem kompleksu leśnego. Ponadto założeniem ćwiczeń była ocena stanu przygotowania do realizacji zadań mających na celu minimalizację strat i likwidację skutków zdarzenia. 

2017.07.18   |   Zaproszenie na XLVI sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 25 lipca 2017 r. o godz. 15.30 w sali posiedzeń Rady Powiatu odbędzie się XLVI sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji. 

Wydarzyło się

  • IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP
  • Podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji w zabytkowym budynku Sądu w Kowalewie Pomorskim

Wydarzenia w terenie...

[obiekt mapy]
Informacja
14.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przepustu na rowie melioracji szczegółowej, oznaczonym w ewidencji symbolem R-K, zlokalizowanym na działce o nr geod. 330 obręb Zapluskowęsy, gmina Kowalewo Pomorskie.

Wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia
31.07.2017

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 2147, ze zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia.

Obwieszczenie
31.07.2017

Na podstawie art. 39 ust. 1 w związku z art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
  • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę