Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

czwartek, 30 marca 2017

Imieniny

Amelii, Anieli, Amadeusza

Wyszukiwarka

Nawigacja

 • Strona Główna

Treść strony

Mammobus w Golubiu-Dobrzyniu
2016.05.17
Mammobus w Golubiu-Dobrzyniu
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”
Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie”
2016.05.17
Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie”
Celem zbiórki jest pozyskanie muzealiów do kolekcji Muzeum Historii Polski. Czekamy na różne obiekty o wartościach historycznych, także związane z osobistymi losami darczyńców. Szczególne znaczenie mają dla nas przedmioty związane z polską drogą do Niepodległości – zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989. Muzeum zainteresowane jest również przedmiotami codziennego użytku, fotografiami, pocztówkami, dokumentami, listami i pamiętnikami, prasą – a także elementami ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowymi urządzeniami oraz wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi świadczącymi o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych. 
Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich
2016.05.17
Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych. Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.
Inauguracja 24. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni
2016.05.17
Inauguracja 24. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni
Już po raz 24 odbędzie się w Szafarni Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży. Weźmie w nim udział 55 uczestników z 20 krajów. Młodzi pianiści zaprezentują się przed międzynarodowym jury, złożonym z wybitnych artystów i pedagogów. Jednym z nich jest Fermin Bernetxea (Hiszpania), zainauguruje on Konkurs Recitalem Fortepianowym Chopin i Romantyzm hiszpański.
XI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wielgie 2016
2016.05.16
XI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wielgie 2016
W dniu 12 maja 2016r na gminnym boisku w Wielgiem rozegrano, już po raz jedenasty, Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego.
Honorowy patronat nad imprezą, od samego początku powstania, sprawuje Starosta Golubsko – Dobrzyński, który ufundował puchary i dyplomy dla uczestników.
Na zorganizowanie zawodów środki finansowe zostały pozyskane, przez działające na terenie placówki Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem. W ramach dotacji na realizację zadania publicznego pod nazwą „Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu” Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego przeznaczył kwotę tysiąca złotych.
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Krajowy Dzień Położnych
2016.05.13
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Krajowy Dzień Położnych
W dniu 12 maja br. Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Krajowego Dnia Położnych.
Podczas spotkania Starosta Golubsko – Dobrzyński Andrzej Okruciński złożył na ręce pielęgniarki naczelnej, pielęgniarek oddziałowych oraz dla wszystkich pielęgniarek zatrudnionych w „Szpitalu Powiatowym” Sp. z o.o. w Golubiu – Dobrzyniu serdeczne podziękowania za pomoc, którą codziennie niosą ludziom jej potrzebującym. To dzięki ich pracy pacjenci mogą poczuć się bezpieczni, mogą zawsze na nie liczyć, wiedząc, iż w każdej chwili zostanie im udzielona fachowa i niezbędna pomoc medyczna.
I Powiatowy Przegląd Pięknego Czytania, pt. „Umiem czytać, poznaję przygody Stasia i Nel”
2016.05.13
I Powiatowy Przegląd Pięknego Czytania, pt. „Umiem czytać, poznaję przygody Stasia i Nel”
W dniu 11 maja br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu odbył się I Powiatowy Przegląd Pięknego Czytania, pt. „Umiem czytać, poznaję przygody Stasia i Nel”. Patronat nad przeglądem objęli: Starosta Golubsko-Dobrzyński Andrzej Okruciński, Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski, Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz.
Zaproszenie na XXVII Sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
2016.05.12
Zaproszenie na XXVII Sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 maja 2016 roku o godz. 15.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta Golubia – Dobrzynia odbędzie się XXVII sesja Rady Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego V kadencji.
III Charytatywny Bieg z Trójką
2016.05.08
III Charytatywny Bieg z Trójką
W dniu 7 maja odbyła się trzecia edycja Charytatywnego Biegu z Trójką, organizowanego przez Zespół Szkół Nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu. W tym roku można było uczestniczyć w biegach na trzech dystansach. Pierwszy dystans to 3 km o puchar Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia, drugi to 6 km o puchar Prezesa firmy Agrolok, trzeci to 10 km o puchar Starosty Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Zawody honorowym patronatem objęli Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego oraz Burmistrz miasta Golubia-Dobrzynia, którzy ufundowali puchary oraz nagrody. Głównym sponsorem biegu była firma Agrolok. W biegu wystartowała rekordowa liczba zawodników, 120 miłośników biegania stanęło na starcie.
XI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Wielgie 2016
2016.05.08
XI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Wielgie 2016
XI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Wielgie 2016 to kolejna edycja zadania realizowanego na rzecz uczniów SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO w WIELGIEM przez Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem dzięki wsparciu zadań publicznych przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu w ramach konkursu nr 2/2016 pn.: „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”, na którego realizację otrzymano dotację w kwocie 1000 zł. Tym razem zawody sportowe w piłkę nożną z udziałem uczniów ze szkół specjalnych kształcących młodzież z niepełnosprawnością intelektualną odbędą się w dniu 12 maja 2016 r. (czwartek) od godziny 10:00. Jak co roku honorowy patronat nad imprezą sportową będzie sprawował Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego pan Andrzej Okruciński.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wielgiem zaprasza na uroczystość z okazji Dnia Matki oraz na Drzwi Otwarte Ośrodka
2016.05.08
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wielgiem zaprasza na uroczystość z okazji Dnia Matki oraz na Drzwi Otwarte Ośrodka
W dniu 24 maja 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wielgiem odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Matki. Jak co roku w placówce w sposób podniosły i bardzo uroczysty obchodzone jest to święto, na które zapraszamy wszystkie Matki naszych uczniów. Dzieci zaprezentują się w przedstawieniu teatralnym, podziękują swoim rodzicom za trud i wysiłek wkładany w ich wychowanie, będzie też słodki poczęstunek. W tym dniu tj. 24 maja 2016 r. zorganizowane zostaną również w placówce DNI OTWARTE OŚRODKA, podczas których będzie możliwość zapoznania się z bazą i ofertą placówki kształcącej dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowanego i znacznego stopnia.
Debatowali o szkolnictwie zawodowym
2016.05.05
Debatowali o szkolnictwie zawodowym
Na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy spotkali się nauczyciele, samorządowcy i przedsiębiorcy z regionu. Pod koniec kwietnia w Auditorium Novum odbyła się zorganizowana przez MEN debata pod hasłem „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”. W spotkaniu uczestniczyli wiceminister edukacji narodowej Teresa Wargocka, wojewoda kujawsko – pomorski Mikołaj Bogdanowicz i kurator oświaty Marek Gralik. Obecni byli także parlamentarzyści, dyrektorzy szkół, przedstawiciele związków zawodowych, organizacji pozarządowych i oświatowych, pracodawcy, przedstawiciele izb rzemieślniczych i organizacji gospodarczych, samorządowcy oraz uczniowie szkół zawodowych. W sumie blisko 300 osób. Nasz powiat reprezentował Zespół Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim.
Konkurs z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski
2016.05.05
Konkurs z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski
W dniu 26 kwietnia 2016 w Zespole Szkół nr 1 im Anny Wazówny odbył się konkurs powiatowy zorganizowany przez szkołę z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego - Andrzej Okruciński oraz Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia - Mariusz Piątkowski. Honorowymi gośćmi byli również Prezes Zamku Golubskiego p. Stefan Borkowicz oraz p. Katarzyna Sadowska, która reprezentowała Lokalną Grupę Działania "Dolina Drwęcy".
Pobiegnij w III Charytatywnym Biegu z Trójką
2016.05.05
Pobiegnij w III Charytatywnym Biegu z Trójką
Zawody odbędą się w dniu 7 maja br., organizatorzy przewidzieli trzy dystanse w kat. open (od 16 lat wzwyż): o puchar Starosty (10km), o puchar Prezesa Agrolok (6km), o puchar Burmistrza (3km). Zapisy w dniu zawodów w godz. 9.00-11.00 w Zespole Szkół nr 3, ul. Konopnickiej 15, 87-400 Golub-Dobrzyń.
Filip Chetwynd, uczeń Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Golubiu-Dobrzyniu wyróżniony na X Międzynarodowym Konkursie Dla Młodych Skrzypków im. Balysa Dvarionasa w Wilnie
2016.05.05
Filip Chetwynd, uczeń Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Golubiu-Dobrzyniu wyróżniony na X Międzynarodowym Konkursie Dla Młodych Skrzypków im. Balysa Dvarionasa w Wilnie
Uczeń Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Golubiu-Dobrzyniu z klasy p. Magdaleny Król, Filip Chetwynd, zdobył wyróżnienie na X Międzynarodowym Konkursie Dla Młodych Skrzypków im. Balysa Dvarionasa w Wilnie. Serdecznie gratulujemy osiągniętego rezultatu.

Aktualności

2017.03.30   |   Uroczystość zakończenia służby i pożegnania z mundurem ppłk Andrzeja Słapczyńskiego Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy

Uroczystość zakończenia służby i pożegnania z mundurem ppłk Andrzeja Słapczyńskiego Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy

Dnia 29 marca 2017 roku Pan Andrzej Okruciński Starosta Golubsko-Dobrzyński wziął udział w uroczystości zakończenia służby i pożegnania z mundurem ppłk Andrzeja Słapczyńskiego Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy. 

2017.03.30   |   Wiosenne Targi Pracy i Edukacji - "Czas kariery"

Wiosenne Targi Pracy i Edukacji - "Czas kariery"

Zapraszamy na Wiosenne Targi Pracy i Edukacji " Czas kariery" w Golubiu-Dobrzyniu, które odbędą się 3 kwietnia 2017 o godz. 10-13 sala Gimnastyczna Zespołu Szkół Nr 3 ul. M. Konopnickiej 15.

2017.03.29   |   Kondolencje

-

Panu Piotrowi Wiśniewskiemu Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu wyrazy głębokiego współczucia ....

2017.03.28   |   XII Okręgowy Zjazd Delegatów Kół Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu

XII Okręgowy Zjazd Delegatów Kół Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu

W dniu 26 marca 2017 roku odbył się XII Okręgowy Zjazd Delegatów Kół Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu, w którym uczestniczyli Pan Andrzej Okruciński Starosta Golubsko-Dobrzyński oraz Pan Franciszek Gutowski Wicestarosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego.

2017.03.28   |   II edycja Przeglądu Pięknego Czytania pt. „ Rzeka Wisła – Królowa Polskich Rzek”

w II edycja Przeglądu Pięknego Czytania pt. „ Rzeka Wisła – Królowa Polskich Rzek”

Dnia 24 marca br. Pani Katarzyna Orłowska Sekretarz Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego brała udział w II edycja Przeglądu Pięknego Czytania pt. „ Rzeka Wisła – Królowa Polskich Rzek”. Impreza odbyła się pod Patronatem Honorowym Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego.

2017.03.24   |   Zaproszenie na XLI sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

Zaproszenie na XLI sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 marca 2017 roku, godz. 15.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia  odbędzie się XLI sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.
 

2017.03.23   |   Kampania informacyjna "Stop pożarom traw - Ziemia jest tylko jedna", ZAWIADAMIAMY, INFORMUJEMY I APELUJEMY

-

Jak wiadomo pożary niszczą rodzimą faunę i florę. Utrudniają, a nawet paraliżują ruch na drogach, co wielokrotnie doprowadza do kolizji i wypadków. Są bezpośrednią przyczyną zwiększonej erozji gleby – tak wietrznej jak i wodnej. Zupełnym nieporozumieniem jest przekonanie, że w ten sposób gleba jest lepiej przygotowana do późniejszego plonowania, jest akurat odwrotnie. Ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza. Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami tak dla ludzi jak i zwierząt (w tym np. dla pszczół).

2017.03.23   |   Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - Referent w Wydziale Finansowym

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - Referent w Wydziale Finansowym

Starosta Golubsko-Dobrzyński ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Referent w Wydziale Finansowym

 

2017.03.22   |   Kondolencje

-

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci 

Ś.P.
Jana Jagodzińskiego

Żegnamy
 Zasłużonego Mieszkańca Golubia-Dobrzynia,
Poetę,
Miłośnika historii
oraz
Honorowego Członka Dobrzyńskiego 
Towarzystwa Naukowego

2017.03.20   |   Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji zaprasza na spotkanie pt. "Inteligentne specjalizacje województwa kujawsko-pomorskiego"

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji

Mamy przyjemność zaprosić na spotkanie  informacyjne organizowane przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji Sp. z o.o. w ramach cyklu spotkań w regionie.

2017.03.20   |   „Lokalne marki turystyczne w Konstelacjach dobrych miejsc” - przypomnienie o warsztatach

„Lokalne marki turystyczne w Konstelacjach dobrych miejsc” - przypomnienie o warsztatach

Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. „Lokalne marki turystyczne w Konstelacjach dobrych miejsc”. TERMIN: 21 marca 2017 r., godz. 10:00-16:00, MIEJSCE: Zamek Golubski ul. PTTK 13, Golub-Dobrzyń. Spotkanie poprowadzą praktycy z wyspecjalizowanej w marketingu terytorialnym Fundacji Best Place, którzy pomogą nam zdefiniować Unikalną Propozycję Destynacji - najważniejszą i najbardziej wyróżniającą cechę miejsca/subregionu. 

2017.03.20   |   Spotkanie w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Drwęcy

Spotkanie w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Drwęcy

W dniu 17 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Golubiu- Dobrzyniu odbyło się jedno z pierwszych w województwie spotkań informacyjno-konsultacyjnych w zakresie zmiany regulacji uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Drwęcy. 
 

Wydarzyło się

 • Odbyła się konferencja pn.: "Samorządy zmieniają Polskę" - wspólne stanowisko samorządowców ws. kadencyjności
  Odbyła się konferencja pn.: "Samorządy zmieniają Polskę" - wspólne stanowisko samorządowców ws. kadencyjności
 • Film podsumowujący inwestycje V kadencji Rady Powiatu na półmetku pracy
  Film podsumowujący inwestycje V kadencji Rady Powiatu na półmetku pracy
 • Uroczystość 25-lecia Niepodległości Republiki Mołdawii
  Uroczystość 25-lecia Niepodległości Republiki Mołdawii

Wydarzenia w terenie...

[obiekt mapy]
Ogłoszenie wodnoprawne
14.03.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Dawida Drozd w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowych (studnia nr 1) na działce nr 101/2 obręb Krążno, gmina Golub-Dobrzyń oraz na szczególne korzystanie  z wód – pobór wód podziemnych w ilości 9,5 m3/h z ww. ujęcia dla potrzeb nawadniania gruntów rolnych.

 

Ogłoszenie wodnoprawne
14.03.2017

 

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) informuję, że rozpatrywany jest wniosek   Państwa Danuty i Macieja Drozd w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego   na wykonanie urządzenia wodnego – ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowych (studnia nr 1) na działce nr 43/3 obręb Podzamek Golubski, gmina Golub-Dobrzyń oraz na szczególne korzystanie z wód – pobór wód podziemnych w ilości 9,9 m3/h z ww. ujęcia dla potrzeb nawadniania gruntów rolnych.

Ogłoszenie wodnoprawne
14.03.2017

 

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania decyzji legalizacyjnej urządzeń wodnych melioracji szczegółowej – dwóch zbiorników wodnych (stawy retencyjne przepływowe z funkcją rekreacyjną z możliwością hodowli ryb w ograniczonym zakresie – na potrzeby własne) na działce o nr geod. 227/5, obręb Zbójno, gmina Zbójno.

 

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

 • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
 • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
 • Klub Turystów Wodnych Chełmno
 • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
 • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
 • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę