Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

sobota, 19 sierpnia 2017

Imieniny

Jana, Bolesława, Ludwika

Wyszukiwarka

Nawigacja

  • Strona Główna

Treść strony

Dom Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu obchodził Jubileusz 20-lecia swojego istnienia
2016.06.14
Dom Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu obchodził Jubileusz 20-lecia swojego istnienia
W dniu 9 czerwca 2016 r. Dom Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu obchodził Jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Rocznica ta była okazją do organizacji uroczystości, w której uczestniczyli mieszkańcy Domu, pracownicy, rodziny mieszkańców, osoby zaprzyjaźnione z Domem oraz zaproszeni goście. Uroczystość odbyła się na Zamku Golubskim.
III Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Lekkoatletyce
2016.06.14
III Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Lekkoatletyce
11 czerwca b.r. wychowankowie Powiatowej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Wielgiem, uczestniczyli w III Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Lekkoatletyce, organizowanych przez Dom Dziecka w Brodnicy we współpracy z Miejskim Uczniowskim Klubem Lekkoatletycznym „Brodnica”
Dzień pola 2016
2016.06.14
Dzień pola 2016
Po raz drugi Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu wraz z firmą "Agrolok" zorganizował "Dni Pola". Zaproszonym wspólnie gościom zostały zaprezentowane poletka doświadczalne, przygotowane przez szkołę oraz firmę "Agrolok". Zaproszeni zostali uczniowie szkoły oraz rolnicy z powiatu golubsko-dobrzyńskiego.
Biwak dla dzieci z SOSW w Wielgiem - "Poznajemy i podziwiamy piękno i historię Doliny Drwęcy"
2016.06.14
Biwak dla dzieci z SOSW w Wielgiem - "Poznajemy i podziwiamy piękno i historię Doliny Drwęcy"
Chcąc umilić wychowankom pobyt w placówce, dzięki pomocy ludzi dobrej woli, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy organizuje różnorakie imprezy o charakterze sportowym, rekreacyjnym i wypoczynkowym zarówno na terenie placówki jak i poza nią. Jednym z takich przedsięwzięć jest corocznie organizowany biwak.
V – jubileuszowa edycja Święta Wsi Województwa Kujawsko-Pomorskiego
2016.06.14
V – jubileuszowa edycja Święta Wsi Województwa Kujawsko-Pomorskiego
W niedzielę, 12 czerwca w Ciechocinie odbyła się V – jubileuszowa edycja Święta Wsi Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Było to wydarzenie przyciągające wielu wystawców i zwiedzających nie tylko z naszego województwa. Zaprezentowane bogactwoi różnorodność polskiej kultury ludowej oraz bogata oferta przygotowana przez organizatorów (Urząd Gminy Ciechocin) pozwalała na wypoczynek w sposób aktywny i atrakcyjny.

Występy zespołów ludowych, koncert popularnego zespołu Brathanki, wioska ginących zawodów, wystawa starych ciągników, pokazy, wojskowe, rycerskie i konne a także ogrom stoisk wystawienniczych robiły wrażenie zarówno wśród dużych, jak i małych uczestników imprezy.
Wielkie czytanie
2016.06.10
Wielkie czytanie
Po raz pierwszy w historii Golubia-Dobrzynia udało się zebrać w jednym miejscu kilkuset uczniów, aby w jednym momencie ustanowić rekord czytania. Do parku miejskiego przybyła z książkami młodzież reprezentująca wszystkie placówki szkolne, tj. Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny, Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja oraz Zespół Szkół Miejskich. Uczniowie o godzinie 10:00 przez kilkadziesiąt minut czytali to, na co mieli ochotę. Były to m. in. lektury szkolne, literatura przygodowa, fantastyka, literatura młodzieżowa, baśnie i bajki. 
Forum Samorządowe: wspólnie o rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego
2016.06.10
Forum Samorządowe: wspólnie o rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Ruszyło Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które ma być platformą debaty i współpracy wszystkich samorządów terytorialnych z regionu oraz wyrażania interesów i potrzeb zarówno regionu jako całości, jak i poszczególnych powiatów i gmin. Posiedzenie inaugurujące prace forum odbyło się 9 czerwca br w Przysieku. Podczas obrad marszałek Piotr Całbecki przedstawił najważniejsze efekty polityki rozwoju regionalnego. Wystąpili także przedstawiciele konwentów prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów, którzy mówili o współdziałaniu samorządu regionalnego i samorządów lokalnych w budowie regionalnej wspólnoty samorządowej.
XVII Wojewódzkie Forum NGO już 14 czerwca br.
2016.06.09
XVII Wojewódzkie Forum NGO już 14 czerwca br.
Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Forum odbędzie się w Toruniu w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka 3 w dniu 14 czerwca br. (wtorek) i jest okazją do spotkań, rozmów i dyskusji między organizacjami pozarządowymi, jak i do wymiany wiedzy na ważne dla III sektora tematy.Warunkiem uczestnictwa w Forum jest przesłanie zgłoszenia do 12 czerwca br.  i uzyskanie potwierdzenia od Organizatora (Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych). Obecność będzie potwierdzana telefonicznie lub mailowo w poniedziałek, 13 czerwca br.
Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna otrzymała „rodzynki”
2016.06.09
Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna otrzymała „rodzynki”

W dniu 8 czerwca w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Starosta Golubsko-Dobrzyński Andrzej Okruciński uczestniczył w uroczystym spotkaniu wręczenia nagród laureatom IX edycji konkursu o nagrodę marszałka „Rodzynki z pozarządówki”. Ideą konkursu jest promowanie lokalnych inicjatyw społecznych realizowanych przez organizacje pozarządowe działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, tworzenie pozytywnego wizerunku organizacji pozarządowych i podkreślanie rangi podejmowanych przez nie działań oraz wsparcie rozwoju niewielkich, prężnie działających organizacji, których inicjatywy mogą pretendować do miana „dobrych praktyk”.
"Wazówna" na festynie, prezentacja Szkoły wśród najmłodszych
2016.06.08
"Wazówna" na festynie, prezentacja Szkoły wśród najmłodszych
5 czerwca nauczyciele i uczniowie "Wazówny" prezentowali Szkołę podczas pikniku, który z okazji Dnia Dziecka przygotował Urząd Miasta Golub-Dobrzyń. Imprezę zorganizowano w ramach programu profilaktycznego "Zachowaj trzeźwy umysł - pod dobrą opieką".
14 czerwca - Światowy Dzień Krwiodawcy
2016.06.08
14 czerwca - Światowy Dzień Krwiodawcy
Hasło przewodnie tegorocznej kampanii "Krew łączy nas wszystkich" skupia się na podziękowaniu krwiodawcom i podkreśla aspekt "dzielenia się" i "więzów" łączących krwiodawców i pacjentów. Ponadto dla celów obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy zaadaptopwano również hasło "Dziel się życiem, oddaj krew", aby zwrócić uwagę na funkcję, jaką pełni system dobrowolnego oddawania krwi.
Kampania „Pneumokokom mówimy: SZCZEPIMY!”
2016.06.08
Kampania „Pneumokokom mówimy: SZCZEPIMY!”
Fundacja Aby żyć, organizacja non-profit, prowadzi działania mające na celu edukowanie społeczeństwa na temat korzyści wynikających ze szczepień oraz zachęcanie do ich stosowania. Aby ułatwić rodzicom zdobycie wiedzy na temat pneumokoków oraz możliwości zabezpieczenia swoich dzieci przed chorobami, na potrzeby kampanii powstała edukacyjna strona www.szczepimy.com.pl.
Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Elgiszewie
2016.06.08
Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Elgiszewie
W dniu  5 czerwca 2016 r. w Elgiszewie odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami była Ochotnicza Straż Pożarna, która przygotowała liczne atrakcje. Uczestnicy mogli skorzystać z przejażdżek meleksem, zjeżdżalni, obejrzeć pokazy wozów strażackich oraz wziąć udział  w licznych zabawach i konkursach. Po rozstrzygnięciu konkursów dzieci otrzymały nagrody, które wręczał między innymi Starosta Golubsko-Dobrzyński Andrzej Okruciński.
XVII Ogólnopolski Bieg Uliczny "17 Dycha Kowalewska"
2016.06.08
XVII Ogólnopolski Bieg Uliczny "17 Dycha Kowalewska"
W dniu 4 czerwca 2016 r. w Kowalewie Pomorskim odbył się XVII bieg uliczny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W biegu wzięło udział ponad 335 osób, które zmagały się z 10-kilometrową trasą.
10-ta rocznica nadania Gimnazjum w Gałczewie imienia Mikołaja Kopernika
2016.06.08
10-ta rocznica nadania Gimnazjum w Gałczewie imienia Mikołaja Kopernika
W dniu 3 czerwca 2016 r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie odbyły się obchody Jubileuszu 10-tej rocznicy nadania Gimnazjum imienia. Władze samorządu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego reprezentowane były przez Starostę Golubsko-Dobrzyńskiego Andrzeja Okrucińskiego.

Aktualności

2017.08.18   |   Apel o pomoc finansową dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy

-

Noc z 11 na 12 sierpnia 2017 r. zapisała się czarnymi literami w historii powiatu chojnickiego, a także kilku innych powiatów województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. W ciągu pół godziny, kataklizm zmiótł z terenu powiatu chojnickiego blisko 16 tys. ha lasów, pozbawił dorobku całego życia kilkaset rodzin ....

2017.08.14   |   ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - 15 SIERPNIA

-

W dniu dzisiejszym z okazji Święta Wojska Polskiego w Golubiu-Dobrzyniu pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu i Stalinizmu  symboliczne wiązanki kwiatów złożyła delegacja pracowników Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta oraz Urzędu Gminy w Golubiu-Dobrzyniu.

2017.08.11   |   Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego nr 12/2017

-

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem gazety powiatu golubsko-dobrzyńskiego. W bieżącym numerze znajdziecie Państwo m.in. informacje o planach sprzedaży działek przez Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, informacje o prowadzonych inwestycjach i projektach oraz bieżące informacje z podległych jednostek organizacyjnych.

2017.08.09   |   Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Golubiu – Dobrzyniu zapraszają na Wakacyjne Targi Pracy połączone z Piknikiem Rodzinnym

Wakacyjne Targi Pracy połączone z Piknikiem Rodzinnym 19 sierpnia w Golubiu- Dobrzyniu

W wakacyjnych okolicznościach przyrody zapraszamy wszystkich zainteresowanych podjęciem lub zmianą pracy  w konwencji piknikowej. W trakcie targów zapewniamy możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami, rozmowy z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy. Jest to także możliwość wymiany informacji na temat organizowanych przez OHP szkoleń, projektów europejskich czy też podjęcia pracy za granicą w ramach programu EURES

2017.08.09   |   Zaproszenie na XLVII sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2017 r., godz. 15.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.

2017.08.03   |   Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - ogłoszenie o naborze wniosków

-

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2017.08.01   |   73. rocznica Powstania Warszawskiego

73. rocznica Powstania Warszawskiego

W dniu 01.08.2017 r. przypada 73. rocznica Powstania Warszawskiego. Pan Andrzej Okruciński Starosta Golubsko-Dobrzyński, Pan Franciszek Gutowski Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński wraz z przedstawicielami Gminy oraz Miasta Golub-Dobrzyń złożyli z tej okazji  wiązanki oraz znicze pod pamiątkowym pomnikiem, znajdującym się na Placu Tysiąclecia w Golubiu-Dobrzyniu.

2017.07.31   |   Nabór uczestników do „Kujawsko – Pomorskiej Akademii Młodych Liderów”

-

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników na szkolenia w ramach projektu „Kujawsko Pomorska Akademia Młodych Liderów.” Szkolenia skierowane są do mieszkańców obszarów wiejskich z województwa kujawsko – pomorskiego do 35 roku życia  -  członków ngo, sołtysów, radnych lub osób, które w przyszłości chcą pełnić rolę lidera lokalnego.

2017.07.28   |   Druga edycja konkursu EKO MODEL

-

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu EKO MODEL organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Jest to konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. Zadaniem w tej edycji, jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.

 

2017.07.27   |   Konkurs na wolne stanowisko kierownicze urzędnicze - Kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu

-

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza  nabór na wolne kierownicze  stanowisko urzędnicze  - KIEROWNIK POWIATOWEGO ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W GOLUBIU-DOBRZYNIU
 

2017.07.26   |   Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym

Oddział PPTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego i Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych Łucznictwem na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym odbywaj¹ce się w dniach 4-6 sierpnia 2017r. na terenie zamku w Golubiu-Dobrzyniu. W zawodach weźmie udział blisko 200 łuczników, tak z kraju, jak i z zagranicy. m. in. Słowacji, Ukrainy, Turcji Grecji czy Niemiec. 

2017.07.19   |   Ćwiczenia dzienne z udziałem Kompanii Gaśniczej Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego w Leśnictwie Paliwodzizna

-

 Dnia 18 lipca br. odbyły się ćwiczenia dzienne z udziałem Kompanii Gaśniczej Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego, które zostały zaplanowane na terenie Leśnictwa Paliwodzizna. Ćwiczenia polegały na zgraniu służb ratowniczych wchodzących w skład Kompanii oraz przygotowaniu służb do prowadzenia działań związanych z pożarem kompleksu leśnego. Ponadto założeniem ćwiczeń była ocena stanu przygotowania do realizacji zadań mających na celu minimalizację strat i likwidację skutków zdarzenia. 

Wydarzyło się

  • Podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji w zabytkowym budynku Sądu w Kowalewie Pomorskim
  • IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP

Wydarzenia w terenie...

[obiekt mapy]
Informacja
14.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przepustu na rowie melioracji szczegółowej, oznaczonym w ewidencji symbolem R-K, zlokalizowanym na działce o nr geod. 330 obręb Zapluskowęsy, gmina Kowalewo Pomorskie.

Wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia
31.07.2017

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 2147, ze zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia.

Obwieszczenie
31.07.2017

Na podstawie art. 39 ust. 1 w związku z art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę