Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

czwartek, 17 sierpnia 2017

Imieniny

Jacka, Anity, Elizy

Wyszukiwarka

Nawigacja

  • Strona Główna

Treść strony

„Prymus Pomorza i Kujaw” - ruszył program stypendiów dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
2016.09.12
„Prymus Pomorza i Kujaw” - ruszył program stypendiów dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach marszałkowskiego projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. W tym roku szkolnym wsparcie otrzyma 1,2 tysiąca uczniów. Generator wniosków na prymus.kujawsko-pomorskie.pl.
Projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” to kolejny marszałkowski program stypendialny skierowany do młodzieży. W ubiegłych latach z powodzeniem realizowaliśmy projekt „Zdolni na start”, w ramach którego od 2008 roku przyznano prawie 2 tysiące stypendiów
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna serdecznie zaprasza do udziału w programie „Szkoła dla rodziców”.
2016.09.08
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna serdecznie zaprasza do udziału w programie „Szkoła dla rodziców”.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna serdecznie zaprasza do udziału
w programie „Szkoła dla rodziców”.
„Szkoła dla rodziców” jest to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu
na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Program obejmuje
10 cotygodniowych spotkań na terenie Poradni. Zajęcia rozpoczną się w
październiku 2016r. Terminy kolejnych spotkań będą ustalane z uwzględnieniem
potrzeb grupy. Liczba miejsc ograniczona.
Zaproszenie na giełdę pracy
2016.09.08
Zaproszenie na giełdę pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu serdecznie zaprasza na GIEŁDĘ PRACY
z firmą Boryszew HR dnia 14 września 2016 (piątek) o godzinie 9:00 w Urzędzie Miasta Golub-Dobrzyń sala nr 1.
Festyn jesienny w Dolinie Drwęcy
2016.09.07
Festyn jesienny w Dolinie Drwęcy
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" serdecznie zaprasza na "Festyn jesienny w Dolinie Drwęcy", inaugurujący wdrażanie LSR na lata 2014-2020 oraz przedstawiający jej główne założenia. Impreza odbędzie się w dniu 18 września br. w godz. 14.00-18.00 na boisku sportowym przy świetlicy wiejskiej w Białkowie.
Święto plonów w gminie Radomin
2016.09.07
Święto plonów w gminie Radomin
Dożynki to staropolskie ludowe święto, podczas którego rolnicy dziękują Bogu za ukończenie żniw i plony. Mieszkańcy Gminy Radomin tradycyjnie obchodzili tę uroczystość w formie sakralno-festynowej w dniu  4 września br. w Płonnem.
Mł. bryg. Robert Wiśniewski objął stanowisko Komendanta KP PSP w Rypinie
2016.09.07
Mł. bryg. Robert Wiśniewski objął stanowisko Komendanta KP PSP w Rypinie
W dniu 05.09.2016 odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie st. bryg. Mariusza Sztuczki oraz powitanie nowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Roberta Wiśniewskiego. Pan Starosta - Andrzej Okruciński nowemu Komendantowi pogratulował objęcia stanowiska oraz złożył serdeczne życzenia, aby podejmowane działania przedkładały się w dalszym ciągu na dobre wyniki i inicjatywy, tym razem na rzecz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Rypinie.
Informacja z prac nad strategią ORSG Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
2016.09.06
Informacja z prac nad strategią ORSG Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
W dniu 31 sierpnia 2016 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął dwie uchwały w sprawie przyjęcia aktualizacji opinii do Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego.
Strategia została zaopiniowana zgodnie z przekazanymi przez samorządy materiałami i stanowi aktualizację opinii, w zakresie projektowanych obszarów działań oraz przewidywanych do realizacji propozycji projektowych
Projekt pt. "Zmieniamy świat dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu"
2016.09.06
Projekt pt. "Zmieniamy świat dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu"
Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "ANIMATOR" realizuje projekt pt.: "Zmieniamy świat dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu". W Zespole Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu będą prowadzone specjalistyczne, stosowane do występujących zaburzeń, zajęcia indywidualne i grupowe: konsultacje psychologiczne dla rodziców, terapia logopedyczna, terapia pedagogiczna, rehabilitacja psychomotoryczna (zajęcie ruchowe).
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu
2016.09.05
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu serdecznie zaprasza na GIEŁDĘ PRACY z firmą Conkret dnia 20 września 2016 (wtorek) o godzinie 10.00 w Sali Biura Rady Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu (sala na parterze).
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu
2016.09.05
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu serdecznie zaprasza na GIEŁDĘ PRACY z firmą ADECCO Poland dnia 23września 2016 (piątek) o godzinie 10.00 w Sali Biura Rady Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu (sala na parterze).
Golubsko-dobrzyńscy policjanci przestrzegają przed oszustami
2016.09.02
Golubsko-dobrzyńscy policjanci przestrzegają przed oszustami
Policjanci z Golubia-Dobrzynia ponownie przestrzegają przed metodami działania oszustów. Osoby te zmieniły sposób działania z rzadziej stosowanego „wnuczka”, na metody „ na policjanta” czy „funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji”. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek podczas rozmów z nieznajomymi.

Przestępcy cały czas modyfikują swoje metody działania. Do tej pory stosowana była przez oszustów metoda „na wnuczka”, jednakże dzięki nagłośnieniu tego rodzaju oszustw, sprawcy stosują ja coraz rzadziej. Dla osiągniecia zamierzonego celu, sprawcy zmodyfikowali „starą legendę” na metodę „na policjanta” czy „funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji”. Osoby te chcą wykorzystać zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji, a tym samych chcą wyłudzić pieniądze od osób nie tylko w podeszłym wieku.
Bezpieczna droga do szkoły
2016.09.02
Bezpieczna droga do szkoły
Na początku nauki szkolnej golubsko-dobrzyńscy policjanci jak co roku prowadzą wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Jest to czas, gdy wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poruszających się drogami po okresie wakacyjnego "luzu".

Policyjne działania prowadzone będą w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego. Pierwsze dni września stanowią dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego trudny okres adaptacyjny związany z rozpoczęciem przez pierwszoklasistów nauki w szkole i powrotem do obowiązków szkolnych uczniów pozostałych klas. Wakacyjne rozluźnienie sprzyja zmniejszeniu uwagi i w związku z tym prowadzi do wielu zdarzeń drogowych z udziałem i często z winy niestety dzieci. Najbardziej narażone są dzieci najmłodsze, które często samodzielnie będą pokonywać drogę do szkoły, dlatego czuwanie nad ich bezpieczeństwem to podstawowe założenia policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.
77. rocznica wybuchu II wojny światowej
2016.09.01
77. rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września 1939r. o godzinie 4.45 rano z pancernika Shlezwig-Holstein padły w stronę Polskiej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte strzały, które zapoczątkowały II Wojnę Światową. Trwający nieprzerwanie aż do 1945 roku konflikt pochłonął prawie 50 mln. ofiar (ludności cywilnej i żołnierzy), w tym 6 mln Polaków. Były to pierwsze w historii świata działania wojenne na tak wielką skalę.

Dziś, w 77.rocznicę tamtych wydarzeń delegacja Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego: Wicestarosta - Franciszek Gutowski, Skarbnik - Małgorzata Chojnacka oraz Kierownik Wydziału Oświaty - Małgorzata Piaskowska złożyli wiązankę pod pomnikiem pamięci narodowej na Placu Tysiąclecia w Golubiu-Dobrzyniu. Tym samym uczcili pamięć ofiar i bohaterów tej najstraszniejszej w dziejach świata wojny.

Konsultacje programu współpracy z NGO na 2017 rok
2016.09.01
Konsultacje programu współpracy z NGO na 2017 rok
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz inne podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, do zgłaszania uwag i wniosków w sprawie projektu „Rocznego programu współpracy Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017”, przyjętego do konsultacji uchwałą Nr 63/157/2016 Zarządu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w dniu 30 września 2016 r. Opracowywany Program będzie stanowić podstawę współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w zakresie realizowania lokalnej polityki wspierania aktywności pożytku publicznego.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
2016.09.01
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2016/2017 - w imieniu władz samorządowych Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości, a wszystkim uczniom aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w kolejnych etapach edukacji. Niech szkoła będzie dla Was miejscem, do którego chętnie będziecie przychodzić.

Aktualności

2017.08.14   |   ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - 15 SIERPNIA

-

W dniu dzisiejszym z okazji Święta Wojska Polskiego w Golubiu-Dobrzyniu pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu i Stalinizmu  symboliczne wiązanki kwiatów złożyła delegacja pracowników Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta oraz Urzędu Gminy w Golubiu-Dobrzyniu.

2017.08.11   |   Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego nr 12/2017

-

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem gazety powiatu golubsko-dobrzyńskiego. W bieżącym numerze znajdziecie Państwo m.in. informacje o planach sprzedaży działek przez Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, informacje o prowadzonych inwestycjach i projektach oraz bieżące informacje z podległych jednostek organizacyjnych.

2017.08.09   |   Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Golubiu – Dobrzyniu zapraszają na Wakacyjne Targi Pracy połączone z Piknikiem Rodzinnym

Wakacyjne Targi Pracy połączone z Piknikiem Rodzinnym 19 sierpnia w Golubiu- Dobrzyniu

W wakacyjnych okolicznościach przyrody zapraszamy wszystkich zainteresowanych podjęciem lub zmianą pracy  w konwencji piknikowej. W trakcie targów zapewniamy możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami, rozmowy z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy. Jest to także możliwość wymiany informacji na temat organizowanych przez OHP szkoleń, projektów europejskich czy też podjęcia pracy za granicą w ramach programu EURES

2017.08.09   |   Zaproszenie na XLVII sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2017 r., godz. 15.00 w sali posiedzeń Rady Powiatu odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.

2017.08.03   |   Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - ogłoszenie o naborze wniosków

-

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2017.08.01   |   73. rocznica Powstania Warszawskiego

73. rocznica Powstania Warszawskiego

W dniu 01.08.2017 r. przypada 73. rocznica Powstania Warszawskiego. Pan Andrzej Okruciński Starosta Golubsko-Dobrzyński, Pan Franciszek Gutowski Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński wraz z przedstawicielami Gminy oraz Miasta Golub-Dobrzyń złożyli z tej okazji  wiązanki oraz znicze pod pamiątkowym pomnikiem, znajdującym się na Placu Tysiąclecia w Golubiu-Dobrzyniu.

2017.07.31   |   Nabór uczestników do „Kujawsko – Pomorskiej Akademii Młodych Liderów”

-

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników na szkolenia w ramach projektu „Kujawsko Pomorska Akademia Młodych Liderów.” Szkolenia skierowane są do mieszkańców obszarów wiejskich z województwa kujawsko – pomorskiego do 35 roku życia  -  członków ngo, sołtysów, radnych lub osób, które w przyszłości chcą pełnić rolę lidera lokalnego.

2017.07.28   |   Druga edycja konkursu EKO MODEL

-

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu EKO MODEL organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Jest to konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. Zadaniem w tej edycji, jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.

 

2017.07.27   |   Konkurs na wolne stanowisko kierownicze urzędnicze - Kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu

-

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego ogłasza  nabór na wolne kierownicze  stanowisko urzędnicze  - KIEROWNIK POWIATOWEGO ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W GOLUBIU-DOBRZYNIU
 

2017.07.26   |   Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym

Oddział PPTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego i Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych Łucznictwem na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym odbywaj¹ce się w dniach 4-6 sierpnia 2017r. na terenie zamku w Golubiu-Dobrzyniu. W zawodach weźmie udział blisko 200 łuczników, tak z kraju, jak i z zagranicy. m. in. Słowacji, Ukrainy, Turcji Grecji czy Niemiec. 

2017.07.19   |   Ćwiczenia dzienne z udziałem Kompanii Gaśniczej Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego w Leśnictwie Paliwodzizna

-

 Dnia 18 lipca br. odbyły się ćwiczenia dzienne z udziałem Kompanii Gaśniczej Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego, które zostały zaplanowane na terenie Leśnictwa Paliwodzizna. Ćwiczenia polegały na zgraniu służb ratowniczych wchodzących w skład Kompanii oraz przygotowaniu służb do prowadzenia działań związanych z pożarem kompleksu leśnego. Ponadto założeniem ćwiczeń była ocena stanu przygotowania do realizacji zadań mających na celu minimalizację strat i likwidację skutków zdarzenia. 

2017.07.18   |   Zaproszenie na XLVI sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

-

Uprzejmie informujemy, że w dniu 25 lipca 2017 r. o godz. 15.30 w sali posiedzeń Rady Powiatu odbędzie się XLVI sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji. 

Wydarzyło się

  • IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP
  • Podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji w zabytkowym budynku Sądu w Kowalewie Pomorskim

Wydarzenia w terenie...

[obiekt mapy]
Informacja
14.08.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – przepustu na rowie melioracji szczegółowej, oznaczonym w ewidencji symbolem R-K, zlokalizowanym na działce o nr geod. 330 obręb Zapluskowęsy, gmina Kowalewo Pomorskie.

Wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia
31.07.2017

Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 2147, ze zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do zbycia.

Obwieszczenie
31.07.2017

Na podstawie art. 39 ust. 1 w związku z art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Portal Aktywna Wieś
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
  • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
  • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę