Powiat Golubsko - Dobrzyński

Strona główna

Szybkie linki

Ułatwienia dostępności

Linki

Kalendarz

poniedziałek, 27 marca 2017

Imieniny

Ernesta, Jana, Lidii

Wyszukiwarka

Nawigacja

 • Strona Główna

Treść strony

„Prymus Pomorza i Kujaw” - ruszył program stypendiów dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
2016.09.12
„Prymus Pomorza i Kujaw” - ruszył program stypendiów dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach marszałkowskiego projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. W tym roku szkolnym wsparcie otrzyma 1,2 tysiąca uczniów. Generator wniosków na prymus.kujawsko-pomorskie.pl.
Projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” to kolejny marszałkowski program stypendialny skierowany do młodzieży. W ubiegłych latach z powodzeniem realizowaliśmy projekt „Zdolni na start”, w ramach którego od 2008 roku przyznano prawie 2 tysiące stypendiów
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna serdecznie zaprasza do udziału w programie „Szkoła dla rodziców”.
2016.09.08
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna serdecznie zaprasza do udziału w programie „Szkoła dla rodziców”.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna serdecznie zaprasza do udziału
w programie „Szkoła dla rodziców”.
„Szkoła dla rodziców” jest to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu
na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Program obejmuje
10 cotygodniowych spotkań na terenie Poradni. Zajęcia rozpoczną się w
październiku 2016r. Terminy kolejnych spotkań będą ustalane z uwzględnieniem
potrzeb grupy. Liczba miejsc ograniczona.
Zaproszenie na giełdę pracy
2016.09.08
Zaproszenie na giełdę pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu serdecznie zaprasza na GIEŁDĘ PRACY
z firmą Boryszew HR dnia 14 września 2016 (piątek) o godzinie 9:00 w Urzędzie Miasta Golub-Dobrzyń sala nr 1.
Festyn jesienny w Dolinie Drwęcy
2016.09.07
Festyn jesienny w Dolinie Drwęcy
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" serdecznie zaprasza na "Festyn jesienny w Dolinie Drwęcy", inaugurujący wdrażanie LSR na lata 2014-2020 oraz przedstawiający jej główne założenia. Impreza odbędzie się w dniu 18 września br. w godz. 14.00-18.00 na boisku sportowym przy świetlicy wiejskiej w Białkowie.
Święto plonów w gminie Radomin
2016.09.07
Święto plonów w gminie Radomin
Dożynki to staropolskie ludowe święto, podczas którego rolnicy dziękują Bogu za ukończenie żniw i plony. Mieszkańcy Gminy Radomin tradycyjnie obchodzili tę uroczystość w formie sakralno-festynowej w dniu  4 września br. w Płonnem.
Mł. bryg. Robert Wiśniewski objął stanowisko Komendanta KP PSP w Rypinie
2016.09.07
Mł. bryg. Robert Wiśniewski objął stanowisko Komendanta KP PSP w Rypinie
W dniu 05.09.2016 odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie st. bryg. Mariusza Sztuczki oraz powitanie nowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Roberta Wiśniewskiego. Pan Starosta - Andrzej Okruciński nowemu Komendantowi pogratulował objęcia stanowiska oraz złożył serdeczne życzenia, aby podejmowane działania przedkładały się w dalszym ciągu na dobre wyniki i inicjatywy, tym razem na rzecz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Rypinie.
Informacja z prac nad strategią ORSG Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
2016.09.06
Informacja z prac nad strategią ORSG Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
W dniu 31 sierpnia 2016 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął dwie uchwały w sprawie przyjęcia aktualizacji opinii do Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego.
Strategia została zaopiniowana zgodnie z przekazanymi przez samorządy materiałami i stanowi aktualizację opinii, w zakresie projektowanych obszarów działań oraz przewidywanych do realizacji propozycji projektowych
Projekt pt. "Zmieniamy świat dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu"
2016.09.06
Projekt pt. "Zmieniamy świat dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu"
Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "ANIMATOR" realizuje projekt pt.: "Zmieniamy świat dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu". W Zespole Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu będą prowadzone specjalistyczne, stosowane do występujących zaburzeń, zajęcia indywidualne i grupowe: konsultacje psychologiczne dla rodziców, terapia logopedyczna, terapia pedagogiczna, rehabilitacja psychomotoryczna (zajęcie ruchowe).
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu
2016.09.05
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu serdecznie zaprasza na GIEŁDĘ PRACY z firmą Conkret dnia 20 września 2016 (wtorek) o godzinie 10.00 w Sali Biura Rady Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu (sala na parterze).
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu
2016.09.05
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu
Punkt Pośrednictwa Pracy w Golubiu-Dobrzyniu serdecznie zaprasza na GIEŁDĘ PRACY z firmą ADECCO Poland dnia 23września 2016 (piątek) o godzinie 10.00 w Sali Biura Rady Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu (sala na parterze).
Golubsko-dobrzyńscy policjanci przestrzegają przed oszustami
2016.09.02
Golubsko-dobrzyńscy policjanci przestrzegają przed oszustami
Policjanci z Golubia-Dobrzynia ponownie przestrzegają przed metodami działania oszustów. Osoby te zmieniły sposób działania z rzadziej stosowanego „wnuczka”, na metody „ na policjanta” czy „funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji”. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek podczas rozmów z nieznajomymi.

Przestępcy cały czas modyfikują swoje metody działania. Do tej pory stosowana była przez oszustów metoda „na wnuczka”, jednakże dzięki nagłośnieniu tego rodzaju oszustw, sprawcy stosują ja coraz rzadziej. Dla osiągniecia zamierzonego celu, sprawcy zmodyfikowali „starą legendę” na metodę „na policjanta” czy „funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji”. Osoby te chcą wykorzystać zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji, a tym samych chcą wyłudzić pieniądze od osób nie tylko w podeszłym wieku.
Bezpieczna droga do szkoły
2016.09.02
Bezpieczna droga do szkoły
Na początku nauki szkolnej golubsko-dobrzyńscy policjanci jak co roku prowadzą wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Jest to czas, gdy wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poruszających się drogami po okresie wakacyjnego "luzu".

Policyjne działania prowadzone będą w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego. Pierwsze dni września stanowią dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego trudny okres adaptacyjny związany z rozpoczęciem przez pierwszoklasistów nauki w szkole i powrotem do obowiązków szkolnych uczniów pozostałych klas. Wakacyjne rozluźnienie sprzyja zmniejszeniu uwagi i w związku z tym prowadzi do wielu zdarzeń drogowych z udziałem i często z winy niestety dzieci. Najbardziej narażone są dzieci najmłodsze, które często samodzielnie będą pokonywać drogę do szkoły, dlatego czuwanie nad ich bezpieczeństwem to podstawowe założenia policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.
77. rocznica wybuchu II wojny światowej
2016.09.01
77. rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września 1939r. o godzinie 4.45 rano z pancernika Shlezwig-Holstein padły w stronę Polskiej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte strzały, które zapoczątkowały II Wojnę Światową. Trwający nieprzerwanie aż do 1945 roku konflikt pochłonął prawie 50 mln. ofiar (ludności cywilnej i żołnierzy), w tym 6 mln Polaków. Były to pierwsze w historii świata działania wojenne na tak wielką skalę.

Dziś, w 77.rocznicę tamtych wydarzeń delegacja Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego: Wicestarosta - Franciszek Gutowski, Skarbnik - Małgorzata Chojnacka oraz Kierownik Wydziału Oświaty - Małgorzata Piaskowska złożyli wiązankę pod pomnikiem pamięci narodowej na Placu Tysiąclecia w Golubiu-Dobrzyniu. Tym samym uczcili pamięć ofiar i bohaterów tej najstraszniejszej w dziejach świata wojny.

Konsultacje programu współpracy z NGO na 2017 rok
2016.09.01
Konsultacje programu współpracy z NGO na 2017 rok
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz inne podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, do zgłaszania uwag i wniosków w sprawie projektu „Rocznego programu współpracy Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017”, przyjętego do konsultacji uchwałą Nr 63/157/2016 Zarządu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w dniu 30 września 2016 r. Opracowywany Program będzie stanowić podstawę współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w zakresie realizowania lokalnej polityki wspierania aktywności pożytku publicznego.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
2016.09.01
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2016/2017 - w imieniu władz samorządowych Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości, a wszystkim uczniom aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w kolejnych etapach edukacji. Niech szkoła będzie dla Was miejscem, do którego chętnie będziecie przychodzić.

Aktualności

2017.03.24   |   Zaproszenie na XLI sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

Zaproszenie na XLI sesję Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 marca 2017 roku, godz. 15.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia  odbędzie się XLI sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.
 

2017.03.23   |   Kampania informacyjna "Stop pożarom traw - Ziemia jest tylko jedna", ZAWIADAMIAMY, INFORMUJEMY I APELUJEMY

-

Jak wiadomo pożary niszczą rodzimą faunę i florę. Utrudniają, a nawet paraliżują ruch na drogach, co wielokrotnie doprowadza do kolizji i wypadków. Są bezpośrednią przyczyną zwiększonej erozji gleby – tak wietrznej jak i wodnej. Zupełnym nieporozumieniem jest przekonanie, że w ten sposób gleba jest lepiej przygotowana do późniejszego plonowania, jest akurat odwrotnie. Ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza. Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami tak dla ludzi jak i zwierząt (w tym np. dla pszczół).

2017.03.23   |   Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - Referent w Wydziale Finansowym

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - Referent w Wydziale Finansowym

Starosta Golubsko-Dobrzyński ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Referent w Wydziale Finansowym

 

2017.03.22   |   Kondolencje

-

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci 

Ś.P.
Jana Jagodzińskiego

Żegnamy
 Zasłużonego Mieszkańca Golubia-Dobrzynia,
Poetę,
Miłośnika historii
oraz
Honorowego Członka Dobrzyńskiego 
Towarzystwa Naukowego

2017.03.20   |   Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji zaprasza na spotkanie pt. "Inteligentne specjalizacje województwa kujawsko-pomorskiego"

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji

Mamy przyjemność zaprosić na spotkanie  informacyjne organizowane przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji Sp. z o.o. w ramach cyklu spotkań w regionie.

2017.03.20   |   „Lokalne marki turystyczne w Konstelacjach dobrych miejsc” - przypomnienie o warsztatach

„Lokalne marki turystyczne w Konstelacjach dobrych miejsc” - przypomnienie o warsztatach

Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. „Lokalne marki turystyczne w Konstelacjach dobrych miejsc”. TERMIN: 21 marca 2017 r., godz. 10:00-16:00, MIEJSCE: Zamek Golubski ul. PTTK 13, Golub-Dobrzyń. Spotkanie poprowadzą praktycy z wyspecjalizowanej w marketingu terytorialnym Fundacji Best Place, którzy pomogą nam zdefiniować Unikalną Propozycję Destynacji - najważniejszą i najbardziej wyróżniającą cechę miejsca/subregionu. 

2017.03.20   |   Spotkanie w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Drwęcy

Spotkanie w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Drwęcy

W dniu 17 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Golubiu- Dobrzyniu odbyło się jedno z pierwszych w województwie spotkań informacyjno-konsultacyjnych w zakresie zmiany regulacji uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Drwęcy. 
 

2017.03.20   |   Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

-

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

2017.03.20   |   Spotkanie informacyjne "MAMA MOŻE WSZYSTKO"

Spotkanie informacyjne "MAMA MOŻE WSZYSTKO"

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, na którym przedstawione zostaną dostępne dla Mam formy wsparcia ze środków unijnych. Głównie skupimy się na omówieniu zasad dofinansowania na żłobki lub nianie, a także na innych działaniach wspomagających w powrocie na rynek pracy.

2017.03.20   |   Wsparcie rozwoju Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

-

Nabór na szkolenie pn.: Wsparcie rozwoju Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Będzie to spotkanie informacyjne związane z ogłoszeniem konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

2017.03.20   |   Zapraszamy do korzystania z pomocy OWES Tłok

Zapraszamy do korzystania z pomocy OWES Tłok

OWES TŁOK pomaga organizacjom pozarządowym, osobom i nieformalnym grupom w rozwijaniu inicjatyw biznesowych,które – poza świadczeniem usług wysokiej jakości – wprowadzają pozytywną zmianę w lokalnych społecznościach, a ich celem jest nie tylko osiąganie zysków, ale także dostarczanie usług społecznie użytecznych, integracja społeczna.

2017.03.20   |   Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Golubiu-Dobrzyniu do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnym zagrożeniem zatruciem tlenkiem węgla

Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Golubiu-Dobrzyniu do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnym zagrożeniem zatruciem tleniem węgla.

Mając na uwadze przypadki zatruć tlenkiem węgla, przypominam właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o obowiązku, co najmniej raz w roku, poddawania obiektów budowlanych kontrolom okresowym stanu technicznego zgodnie z art. 62 Prawa budowlanego ( j.t. Dz. U. z 2016r., poz. 290 z póżn. zm. ). W szczególności dotyczy to konieczności sprawdzania stanu technicznego przewodów kominowych ( dymowych, spalinowych i wentylacyjnych ) oraz instalacji gazowych.  

Wydarzyło się

 • Odbyła się konferencja pn.: "Samorządy zmieniają Polskę" - wspólne stanowisko samorządowców ws. kadencyjności
  Odbyła się konferencja pn.: "Samorządy zmieniają Polskę" - wspólne stanowisko samorządowców ws. kadencyjności
 • Film podsumowujący inwestycje V kadencji Rady Powiatu na półmetku pracy
  Film podsumowujący inwestycje V kadencji Rady Powiatu na półmetku pracy
 • Uroczystość 25-lecia Niepodległości Republiki Mołdawii
  Uroczystość 25-lecia Niepodległości Republiki Mołdawii

Wydarzenia w terenie...

[obiekt mapy]
Ogłoszenie wodnoprawne
14.03.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Dawida Drozd w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowych (studnia nr 1) na działce nr 101/2 obręb Krążno, gmina Golub-Dobrzyń oraz na szczególne korzystanie  z wód – pobór wód podziemnych w ilości 9,5 m3/h z ww. ujęcia dla potrzeb nawadniania gruntów rolnych.

 

Ogłoszenie wodnoprawne
14.03.2017

 

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) informuję, że rozpatrywany jest wniosek   Państwa Danuty i Macieja Drozd w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego   na wykonanie urządzenia wodnego – ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowych (studnia nr 1) na działce nr 43/3 obręb Podzamek Golubski, gmina Golub-Dobrzyń oraz na szczególne korzystanie z wód – pobór wód podziemnych w ilości 9,9 m3/h z ww. ujęcia dla potrzeb nawadniania gruntów rolnych.

Ogłoszenie wodnoprawne
14.03.2017

 

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania decyzji legalizacyjnej urządzeń wodnych melioracji szczegółowej – dwóch zbiorników wodnych (stawy retencyjne przepływowe z funkcją rekreacyjną z możliwością hodowli ryb w ograniczonym zakresie – na potrzeby własne) na działce o nr geod. 227/5, obręb Zbójno, gmina Zbójno.

 

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

 • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
 • Klub Turystów Wodnych Chełmno
 • Portal Aktywna Wieś
 • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę