Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

środa, 26 lipca 2017

Imieniny

Anny, Mirosławy, Joachima

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

27 grudnia o godzinie 18.00 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się  VIII Szafarski Wieczór Kolęd. Podtrzymując tradycję wspólnego kolędowania, po raz kolejny serdecznie zapraszamy mieszkańców Szafarni i okolic do wspólnego śpiewania najsłynniejszych kolęd i  pastorałek. Podczas tego spotkania będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie i zagraniczne utwory świąteczne w wykonaniu Zespołu Kameralnego Portamus Gaudium działającego przy Wydziale Teologicznym UMK.  

Nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia są kolędy i pastorałki. W polskim dorobku kulturalnym zachowało się ich ponad pięćset. Jedną z nich zachwycił się sam Fryderyk Chopin, przywołując melodię Lulajże, Jezuniu w słynnym Scherzu h-moll. We wtorkowy wieczór nie zabraknie najsłynniejszych polskich kolęd, a także wzruszających świątecznych piosenek. Zespół Kameralny Portamus Gaudium wykona także mniej znane kolędy zagraniczne i zaprosi wszystkich  obecnych do wspólnego muzykowania. Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej goście będą mogli wyśpiewać utwory aż do ostatniej strofy. Wieczór tradycyjnie ubogaci występ miejscowych muzyków.

Zespół Kameralny Portamus Gaudium – z języka łacińskiego “niesiemy radość” – to żeński zespół kameralny, który od ponad 20 lat współtworzy życie kulturalne Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół kameralny działa obecnie przy Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. Posiada bogaty repertuar muzyki dawnej, klasycznej, religijnej oraz współczesnej. Na koncie zespołu znajduje się nagranie płyty z muzyką religijną „Kochajcie Go jak mnie” w 2004 roku, a także bogata aktywność koncertowa w Polsce i za granicą (m.in. trasa koncertowa w północnej i południowej Hiszpanii). Zespół przede wszystkim zajmuje się uświetnianiem uroczystości wydziałowych i uczelnianych, występami podczas przeglądów, festiwali i konkursów chóralnych organizowanych w Polsce i za granicą, a także inicjowaniem aktywności promujących muzykę kościelną, religijną oraz dziedzictwo muzyczne regionu. Już po raz kolejny wystąpi dla mieszkańców Szafarni i okolic podczas Szafarskiego Wieczoru Kolęd.

VIII Szafarski Wieczór Kolęd odbędzie się we wtorek, 27 grudnia o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Informujemy, że 27 grudnia Chopin Bus nie kursuje.

Ośrodek Chopinowski jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Ogłoszenie wodnoprawne
17.07.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne  (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że przed Starostą Golubsko-Dobrzyńskim zostało wszczęte i toczy się postępowanie z wniosku Pani Beaty Janickiej w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego  na wykonanie urządzenia wodnego – ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowych (studni nr 1) na działce nr 156/2 obręb Sokoligóra

Ogłoszenie wodnoprawne
13.07.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) informuję, że rozpatrywany jest wniosek w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego melioracji szczegółowej – budowa ziemnego stawu rybnego na działce o nr geod. 79/2, obręb Nowa Wieś, gmina Ciechocin.

Obwieszczenie
13.07.2017

Na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1257) oraz art. 127 ust. 7a ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1121) podaję do publicznej wiadomości informację że Starosta Golubsko-Dobrzyński w dniu 13.07.2017 r. wydał decyzję znak: ROŚ.6341.32.2017.MT udzielającą Produkcyjno-Handlowemu Przedsiębiorstwu Rolno-Łowieckiemu Sp. z o. o. w Sokołowie, 87-400 Golub-Dobrzyń pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód oraz wykonanie urządzeń wodnych w związku z planowaną inwestycją polegającą na zainstalowaniu deszczowni przenośnej do nawadniania pól uprawnych należących do wnioskodawcy

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
  • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę