Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

poniedziałek, 22 maja 2017

Imieniny

Rity, Heleny, Wiesława

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

27 grudnia o godzinie 18.00 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się  VIII Szafarski Wieczór Kolęd. Podtrzymując tradycję wspólnego kolędowania, po raz kolejny serdecznie zapraszamy mieszkańców Szafarni i okolic do wspólnego śpiewania najsłynniejszych kolęd i  pastorałek. Podczas tego spotkania będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie i zagraniczne utwory świąteczne w wykonaniu Zespołu Kameralnego Portamus Gaudium działającego przy Wydziale Teologicznym UMK.  

Nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia są kolędy i pastorałki. W polskim dorobku kulturalnym zachowało się ich ponad pięćset. Jedną z nich zachwycił się sam Fryderyk Chopin, przywołując melodię Lulajże, Jezuniu w słynnym Scherzu h-moll. We wtorkowy wieczór nie zabraknie najsłynniejszych polskich kolęd, a także wzruszających świątecznych piosenek. Zespół Kameralny Portamus Gaudium wykona także mniej znane kolędy zagraniczne i zaprosi wszystkich  obecnych do wspólnego muzykowania. Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej goście będą mogli wyśpiewać utwory aż do ostatniej strofy. Wieczór tradycyjnie ubogaci występ miejscowych muzyków.

Zespół Kameralny Portamus Gaudium – z języka łacińskiego “niesiemy radość” – to żeński zespół kameralny, który od ponad 20 lat współtworzy życie kulturalne Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół kameralny działa obecnie przy Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. Posiada bogaty repertuar muzyki dawnej, klasycznej, religijnej oraz współczesnej. Na koncie zespołu znajduje się nagranie płyty z muzyką religijną „Kochajcie Go jak mnie” w 2004 roku, a także bogata aktywność koncertowa w Polsce i za granicą (m.in. trasa koncertowa w północnej i południowej Hiszpanii). Zespół przede wszystkim zajmuje się uświetnianiem uroczystości wydziałowych i uczelnianych, występami podczas przeglądów, festiwali i konkursów chóralnych organizowanych w Polsce i za granicą, a także inicjowaniem aktywności promujących muzykę kościelną, religijną oraz dziedzictwo muzyczne regionu. Już po raz kolejny wystąpi dla mieszkańców Szafarni i okolic podczas Szafarskiego Wieczoru Kolęd.

VIII Szafarski Wieczór Kolęd odbędzie się we wtorek, 27 grudnia o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Informujemy, że 27 grudnia Chopin Bus nie kursuje.

Ośrodek Chopinowski jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Ogłoszenie
15.05.2017

Na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.), Starosta Golubsko-Dobrzyński ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Skarbu Państwa położonych w Dulsku, gm. Radomin

Informacja
05.04.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne  (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) informuję, że rozpatrywany jest wniosek OLKOP BIS Sp. z o. o., ul. Szosa Rypińska 26, 87-400 Golub-Dobrzyń, w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód - odprowadzanie wód opadowych  i roztopowych z terenu stacji paliw ...

Ogłoszenie wodnoprawne
14.03.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) informuję, że rozpatrywany jest wniosek Pana Dawida Drozd w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowych (studnia nr 1) na działce nr 101/2 obręb Krążno, gmina Golub-Dobrzyń oraz na szczególne korzystanie  z wód – pobór wód podziemnych w ilości 9,5 m3/h z ww. ujęcia dla potrzeb nawadniania gruntów rolnych.

 

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
  • Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem
  • Portal Aktywna Wieś
  • Stowarzyszenie Krzewienia Kultury "Animator"
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę