Powiat Golubsko - Dobrzyński

Kalendarz

środa, 24 maja 2017

Imieniny

Joanny, Marii, Zuzanny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

W dniu 17 listopada br. po raz piąty w Zespole Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu  naszego powiatu zmierzyli się w ortograficznych szrankach.
Pełne pułapek ortograficznych dyktando przygotował dla uczniów polonista z I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu Pan Michał Żarski. Dyktando przebiegało pod czujnym okiem jury, a następnie zostało sprawdzone przez nauczycieli polonistów.

Nagrodę główną, czyli Superpióro Starosty zdobyła Julia Leszczyńska z Zespołu Szkół Nr 1 w Golubiu - Dobrzyniu. Laureatami kolejnych, czołowych miejsc zostali:  Bartosz Jasiński z Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu i Jakub Rożnowski z Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim. Oni także otrzymali w nagrodę wieczne pióra ufundowane przez Starostę Pana Andrzeja Okrucińskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Ponadto  tego samego dnia Pani Magdalena Chojnacka podsumowała konkurs Eco-English. Najlepszym uczestnikom konkursu Paulinie Przyziółkowskiej, Magdalenie Wilczyńskiej, Weronice Olszewskiej oraz Radosławowi Szramowi  nagrody wręczył Starosta Golubsko – Dobrzyński oraz dyrektor szkoły Pan Bogdan Oskwark.

W Zespole Szkół im. Lecha Wałęsy został także zorganizowany pokaz mody ekologicznej, a także konkurs pn. "Zostań ekologicznym twórcą". Jak co roku popis umiejętności kulinarnych dali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, którzy zaserwowali m.in. przepyszną galantynę drobiową z suszonymi owocami oraz nie mniej wspaniałe ciasta - szarlotkę i bananowca.
Tego dnia uczniowie mogli zapoznać się z literaturą poświęconą ekologii, bowiem przygotowano wystawkę książek o tematyce ekologicznej.

Informacja
23.05.2017

Zgodnie z art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska  oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.). informuję,

Ogłoszenie
15.05.2017

Na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.), Starosta Golubsko-Dobrzyński ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Skarbu Państwa położonych w Dulsku, gm. Radomin

Informacja
05.04.2017

Zgodnie z art. 127 ust. 6 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne  (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) informuję, że rozpatrywany jest wniosek OLKOP BIS Sp. z o. o., ul. Szosa Rypińska 26, 87-400 Golub-Dobrzyń, w sprawie uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód - odprowadzanie wód opadowych  i roztopowych z terenu stacji paliw ...

Reklama

System Informacji Przestrzennej
Portal mapowy Webewid
Przekaż 1 % podatku dla opp z powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
Monitor Polski
Nieodpłatna Pomoc Prawna
http://zpp.pl
Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego
POIG Powiat Golub-Dobrzyń

Galeria zdjęć

  • Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy
  • Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  • Golubsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Klub Turystów Wodnych Chełmno
  • Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń
  • Pojedynczy Punkt Kontaktowy
Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu
ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel: +48 (56) 683 53 80,81 fax: +48 (56) 683 53 83
starosta.cgd@powiatypolskie.pl | www.golub-dobrzyn.com.pl
Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wszelkie prawa zastrzeżone
Idź w górę